Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Zakup Xsary Picasso 16V 1.6



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bachus_

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Maj 2018, 16:12
Temat postu:

Zakup Xsary Picasso 16V 1.6


Dzień Dobry.
Jestem nowy na forum, mam nadzieję że niedługo użytkownik Xsary Picasso. Mam do Was pytanie o zakup używanego samochodu. Szczerze mówiąc nie znam się na samochodach, swoją wiedzę głównie czerpię z internetu, YT i forum takiego jak to. Dwóch lewych rąk nie mam, jednak samochody to nigdy nie była moja domena i sprowadzało się do wymiany kół, świec a z najpoważnieszych rzeczy to zakup interfejsu diagnostycznego.
Przed zakupem oczywiście udam się na wypadek do serwisu na przegląd samochodu, jednak chciałem się Was poradzić o zakup takiego samochodu. Mam możliwość kupić ‘okazyjnie’, bo jestem pewny co do szczerości sprzedającego – wiem, że nie będzie zatajona żadna wada o której wie, uczciwa osoba. Osoba dbająca o samochody (oleje i te sprawy).
Kilka podstawowych informacji:
- Citroen Xsara Picasso 2007 rok wersja Impress 16V 109KM
- przebieg 175tys.
- dobry gaz od 2011 (czyli legalizacja butli jeszcze do 2021),
- rozrząd robiony przy 140tys.
Z poważnych rzeczy, to 40tys. km ‘temu’ zatarła się skrzynia biegów (już wtedy były wycieki). Wsadzona została skrzynia z 5-letniego samochodu, do teraz wszystko działa.
- wizualnie fajnie, chociaż: pod przednim zderzakiem lekkie wgniecenie od słupka (brak pęknięć, brak korozji),
- w pierwszym miesiącu samochód ktoś ‘ochrzcił’ kluczami – na drzwiach długa rysa, ale nie do żywego, brak oznak korozji,
- na rogu tylnego zderzaka odbita lekko rejestracja kogoś, kto na parkingu cofał – ale brak pęknięcia zderzaka,
- w środku ok, podrapane od tyłu plastiki przednich foteli (siedziały dzieci). Mi to nie przeszkadza.
- parę dni temu siadł kluczyk (nie można było dostać się do samochodu), serwis naprawił.
- z tydzień temu była wymienona cewka zapłonowa.
Poczytałem trochę czego się dowiedzieć:
- stan podwozia – nie jest pewny, bez problemu można wjechać na warsztat i dać do oceny, ale mechanik nigdy nic nie zwrócił uwagi,
- z elektroniką i wyświetlaczem nigdy nie było problemu (auto garażowane) poza tym kluczykiem, zdarzyło się kilka razy że centralny zamek nie domykał jednych drzwi, ale ustało.
- katalizator bez problemu, dobre wyniki z marca,
- klimatyzacja nigdy nie sprawiła problemu, świeżo po przeglądzie i napełnieniu
- Z dwumasą nie bylo problemu. Wymienione było sprzęgło razem ze skrzynią biegów
- belka i poduszki silnika – nigdy nie było nic robione.
- ma wrażenie, że siada powoli tył – jak samochodem jedzie 5 osób i jest trochę bagaży, to już siada. W warsztacie mówili, że z czasem można podnieść trochę tył (?). O co to chodzi?
Z rzeczy pewnych do zrobienia, liczę wydatki:
- kończą się opony, polecał już wymienić (rozumiem, że w wielosezonowych trzeba z 800zł na kompet).
- akumulator przy dużych mrozach już miał problemy (oryginalny od początku). Jak patrzyłem koszt akumulatora to 230-250zł,
- przednie tarcze już raczej do wymiany. Ile będzie kosztować komplet tarcz i robocizny hamulców?
- olej ma już z 10k przejechane. Jaki jest koszt filtrów paliwa/oleju w tym samochodzie? Ile litrów oleju wchodzi do samochodu i czy to jest samochód lubiący dolewki? Ile trzeba mieć ‘w zapasie’ oleju?
Tutaj jeszcze pytanie – czym się szczególnie zainteresować w tym modelu? Co może wpakować w duże koszta? Ogólnie samochodem nie jeżdzę dużo, zakładam 7-8tys./rok.
Dziękuję z góry za pomoc.
_________________
Dominik (bachus)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenDS4

37 490

2013r.

193 277 km

pomorskie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System