Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Lewy tylny zacisk słabo hamuje, wibracje na kierownicy?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 08 Maj 2018, 21:08
Temat postu:

Lewy tylny zacisk słabo hamuje, wibracje na kierownicy?


Witam,

miał ktoś może z zaciskami Boscha problem inny niż zwykle, czyli nie tłoczek, a mianowicie stają dęba sworznie, te które wchodzą w jarzmo zacisku? Odkręciłem zacisk od jarzma, sworznie tak stały, że nie dało się ich ruszyć i w ogóle wyjąć bez użycia francuza i siły, dolny troche łatwiej poszedł, a górny (ten z gumową tulejką przy końcu) ledwo wyszedł. Wyczyściłem jarzmo w środku śrubokrętem przez szmate, nie ma tam żadnych zadziorów, sworznie wydają się proste, wyczyściłem je, nałożyłem cieniutko smaru (jakiś smar na temperature do łożysk) i pomogło na chwile, nie było bicia na kierownicy, ale potem znowu to samo i znowu zdjąłem koło i sworznie chodzą ciężko, zwłaszcza ten górny (zrozumiałe, bo jest gumowa tulejka, bez niej chodzi dużo lżej, dla testu sprawdziłem), a zaraz po wyczyszczeniu chodziły leciutko. Ma ktoś pomysł o co kaman? Dodam, że to nie jest problem typowy w tych zaciskach, czyli tłoczek, oring itd., bo zacisk jest zregenerowany, chodzi lekko, odbija, nie nagrzewa się, nie trze klocek po tarczy. Zresztą wszystkie zregenerowałem i tylko ten lewy tył robi problemy. Byłem na diagnostyce i siła hamowania jest gorsza tylko na tym właśnie kole. Tarcza przetoczona, gładziutka, mięsa ma dużo. Wymieniony też był końcowy odcinek przewodu hamulcowego na nowy (ten odcinek, który wchodzi w zacisk). Ręce opadajo Evil or Very Mad Ja mam tylko jeden pomysł, stary smar zbił się w środku jarzma i po krótkiej chwili zaczyna blokować się w nim sworzeń. Wyczyścić to może mechanicznie i dać smar typowy do zacisków, czyli miedziowy?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 09 Maj 2018, 07:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Lewy tylny zacisk słabo hamuje, wibracje na kierownicy?


Nie ma sworznia w układzie hamulcowym i co do tego ma wibracje kierownicy z tylnymi kołami.
Skoro odczuwasz wibracje na kierownicy to widocznie masz coś z kołami przednimi nie tak i może opony przednie masz do wymiany.

Ps.
Popraw ten cały post, bo nowicjuszem nie jesteś tutaj, a więc...
Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 09 Maj 2018, 15:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Lewy tylny zacisk słabo hamuje, wibracje na kierownicy?


Mostek123 napisał:
Nie ma sworznia w układzie hamulcowym i co do tego ma wibracje kierownicy z tylnymi kołami.
Skoro odczuwasz wibracje na kierownicy to widocznie masz coś z kołami przednimi nie tak i może opony przednie masz do wymiany.

Ps.
Popraw ten cały post, bo nowicjuszem nie jesteś tutaj, a więc...


Nie wcale nie ma. Dokładnie nazywa się to sworzeń prowadzący jarzma. Może znasz inną nazwę na to, taka występuje w obiegu, może ma to też inną nazwę. Poszukaj w necie to się dowiesz. ja potrzebuję informacji od kogoś kto się na tym zna, robił to, a nie wymyśla teorie, że sworznia nie ma, a to co trzymam w ręce to pewnie wymysł wyobraźni. Przednie koła nie mają tu nic do rzeczy, tam zaciski też były robione i nie ma z nimi problemu. Opony są nowe, mają przejechane 1000km, więc dzięki za super radę. Zacisk hamulca na lewym tyle nie hamuje z odpowiednią siłą albo klocek dociskany jest tylko z jednej strony z odpowiednią siłą, a nie całą powierzchnią ze względu na blokujące się sworznie, a zwłaszcza jeden z nich, logiczne jest to, że będzie wtedy szarpać na kierownicy. Jak wszystko wyczyściłem to było ok, ale tylko chwilowo, więc nie mów mi, że to nie jest z tym problem. Nie poprawiam posta, napisany jest po polsku i logicznie, nawet go nie raczyłeś przeczytać po tym jakie bzdury w Twojej odpowiedzi czytam.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sro 09 Maj 2018, 16:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Lewy tylny zacisk słabo hamuje, wibracje na kierownicy?


Mostek123 napisał:
Ps.
Popraw ten cały post, bo nowicjuszem nie jesteś tutaj, a więc...


A w jakim celu? Co jest do poprawy?
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 09 Maj 2018, 17:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Lewy tylny zacisk słabo hamuje, wibracje na kierownicy?


Cytat:
Dokładnie nazywa się to sworzeń prowadzący jarzma
Same jarzmo jest na stałe zamontowane, a więc, dlaczego prowadzący jarzma zamiast zacisku, ale prawidłowo zawsze tak było to: tuleja prowadnicy zacisku +śruba lub śruba prowadnicy zacisku i są dwa rodzaje tego typu.
Natomiast, sworzeń jest na wahaczy i nie mylić za bardzo, bo nie którzy nieznający nazwy powielają błędne nazwy.

Cytat:
A w jakim celu? Co jest do poprawy?
Wielokrotnie czytam i nie wiem co ma mięso do tego, a i z czym łączyć, bo nie ma czegoś takiego, że jak jest problem z tylnymi kołami to kierownica dostaje wibrację z powodu czego?, bo tylne hamulce nie mają nic wspólnego z układem kierownicy co innego jak jest problem z przednimi, to wówczas jest ściąganie kierownicy z powodu nie równomiernej siły hamowania w przednich kołach.

Natomiast, z powodowane słabym hamulcem na jedno koło, czyli mamy problem w tylnym kole, tak, to może być kilka wersji:
Tuleja lub śruba prowadnicy zacisku ciężko chodzą.
Za mocno klocki hamulcowe siedzą w jarzmie.
Możliwe zapowietrzenie układu hamulcowego dla jednego koła.
Możliwe pompa uszkodzona, na którym w jednej sesji przepuszcza płyn do drugiej sesji w pompie hamulcowym robiąc tym samym dla jednego układu większe ciśnienie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Maj 2018, 17:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie

15) opony »

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC5

21 900

2011r.

173 900 km

mazowieckie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenC1

31 900

2020r.

29 800 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System