Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) 1.6 16v benzyna - wypadanie zapłonu (sonda?)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maskowik

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Xsara Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 17:59
Temat postu:

1.6 16v benzyna - wypadanie zapłonu (sonda?)


Hej,

Sytuacja tego typu:

Przy lekkim mrozie auto odpala, ale ze świecącym checkiem i problemem w trzymaniu obrotów (jakby nie palił jeden z garów). Czasem potrafił zgasnąć. Po nagrzaniu i powtórnym odpaleniu auta fura chodzi normalnie, a check znika.

Na kompie wyszedł błąd wypadania zapłonu z pierwszym garze. Sprawa wydaje się oczywista - cewki, ale..

Odkopałem papiery po poprzednim właścicielu i po rozmowie z nim sprawa wygląda tak:

Poprzedni właściciel miał identyczne objawy i identyczny błąd na kompie. Wymienił świece i cewki, czujnik temp. (jakieś 8 kkm temu), ale problem nie znikł. Cały czas te same objawy i na kompie te same błędy. Wg poprzedniego właściciela problem znikał (może zbieg okoliczności) podczas "naprawy" sondy, która miała problem z kablami - jakiś magik je polutował i niby było ok. Jednak teraz ja mam te objawy.


Teraz do sedna: czy przez sondę może wywalać zapłon na jednym garze mimo, że komp nie widzi błędu na niej?

Wiem, że wszystko wskazuje na cewkę, bo jak francuz, to raczej cewki.. Ale w tym przypadku wychodzi, że były wymieniane i ciągle to samo.

Jakieś sugestie?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 21:00
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) 1.6 16v benzyna - wypadanie zapłonu (sonda?)


Witam.
Cytat:
Teraz do sedna: czy przez sondę może wywalać zapłon na jednym garze mimo, że komp nie widzi błędu na niej?
Nie, jakby sonda byłaby uwalona to na wszystkich powoduje wypadanie zapłonu.

Cytat:
Wiem, że wszystko wskazuje na cewkę, bo jak francuz, to raczej cewki.. Ale w tym przypadku wychodzi, że były wymieniane i ciągle to samo.
Proponuję dodatkowo przyjrzeć się wtryskiwaczy, bo od tego też powoduje wypadanie zapłonu skoro wspomniane wymiany powodują to samo.

Ps.
Błąd wypadanie zapłonu jest ogólnym i mogą powodować na różne sposoby.
Powrót do góry
Janusz05

Dyskutant



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Xsara Picasso SX, Renault ESPACE III 2.0 lpg
Piwa: 3/4
Wysłany: Sob 05 Maj 2018, 21:39
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) 1.6 16v benzyna - wypadanie zapłonu (sonda?)


Witam.
Ja też miałem ten problem, ale szczęśliwie tylko się o niego "otarłem" i nie było "katastrofy". A problem jest poważny, dotyczy źle spasowanego układu rozrządu. Wiem to od mechaników ASO gdzie jeździłem z tym na gwarancji. Sprawa stanęła na tym, że albo rozrząd się ułoży, albo będzie wymieniony. Nie wiem z którego rocznika masz auto, ale problem dotyczy tych pierwszych silników 1.6 16V z lat 2005/2006. Jeśli te objawy były od nowego auta, to prawdoppdobnie ta przyczyna. Citroen na to wydał nawet specjalną wersję oprogramowania silnika i mechanicy powiedzieli mi, że mam ją wgraną.
Pozdrawiam, Janusz
p.s.
Generalnie to b. dobre silniki, jak się już "ułożą" to już są niezawodne Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

29 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

33 000

2014r.

185 000 km

śląskie

CitroenXsara Picasso

11 800

2008r.

194 650 km

lubelskie

CitroenC5

11 500

2006r.

170 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

49 300

2017r.

155 680 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System