Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Szyba boczna C5 III Exclusive - roznica


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sob 01 Lis 2014, 12:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szyba boczna C5 III Exclusive - roznica


Nadal uważam,że tourer nigdy nie miał tylnych szyb akustycznych.Dowodem jest cytat z EPC,który wyżej zamieściłem.
Mylicie chyba pojęcia.Szyba warstwowa to nie szyba akustyczna.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
miq21

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): D-łęka
Posiadane auto: Citroen C5 Mk III 2.0 HDI 163
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 01 Lis 2014, 12:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szyba boczna C5 III Exclusive - roznica


lukasiasty, ok dzięki, to czekamy na opinie Very Happy

co do drzwi to ludzie piszą ze wyciszając dodatkowo drzwi jest różnica faktycznie. Ale z drugie strony w C5 w drzwiach jest wsadzone fabrycznie jakieś wygłuszenie. Ono nie jest co prawda przyklejone do samej blachy (stad jak stukniemy w drzwi to mamy wrażenie pustej puszki Wink ) nie mnie jednak coś tam w środku jest Smile
Powrót do góry
miq21

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): D-łęka
Posiadane auto: Citroen C5 Mk III 2.0 HDI 163
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 01 Lis 2014, 12:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szyba boczna C5 III Exclusive - roznica


machony79 napisał:
Nadal uważam,że tourer nigdy nie miał tylnych szyb akustycznych.Dowodem jest cytat z EPC,który wyżej zamieściłem.
Mylicie chyba pojęcia.Szyba warstwowa to nie szyba akustyczna.


ja pisząc o szybie akustycznej mam zawsze na myśli szybę - i tutaj różnie o niej mówie - klejona lub WIELOwarstwowa. Okreslenie "warstwowa" jest mało precyzyjne gdyż któs może mysleć że chodzi np o przyciemnianą czy coś w tym stylu. Ja w sedanie w każdym razie nie mam przyciemnianych (w zamian mam roletki Very Happy )
Powrót do góry
lukasiasty

Dyskutant



Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): sza
Posiadane auto: octavia II elegance 2.0 tdi 140@177km C5X7 TOURER EXCLUSIVE HDI163KM
Piwa: 6/11
Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 09:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szyba boczna C5 III Exclusive - roznica


machony79 to co to jest za szyba w tylnych drzwiach w tourer, która składa się z dwóch warstw szkła przedzielonych warstwą tworzywa sztucznego, ma identyczną grubość jak w drzwiach przednich, oraz wydaje takie same stłumione dźwięki podczas popukiwania w nią ? Mam porównanie w dwóch identycznych wersjach C5 X7 tourer Wink
_________________
Sprzedam:
C5 X7 TOURER
HDI 163KM manual exclusive '14
info w dziale giełda
Powrót do góry
lukasiasty

Dyskutant



Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): sza
Posiadane auto: octavia II elegance 2.0 tdi 140@177km C5X7 TOURER EXCLUSIVE HDI163KM
Piwa: 6/11
Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 09:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szyba boczna C5 III Exclusive - roznica


machony79 to co to jest za szyba w tylnych drzwiach w tourer, która składa się z dwóch warstw szkła przedzielonych warstwą tworzywa sztucznego, ma identyczną grubość jak w drzwiach przednich, oraz wydaje takie same stłumione dźwięki podczas popukiwania w nią ? Mam porównanie w dwóch identycznych wersjach C5 X7 tourer Wink
_________________
Sprzedam:
C5 X7 TOURER
HDI 163KM manual exclusive '14
info w dziale giełda
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 09:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 10:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szyba boczna C5 III Exclusive - roznica


lukasiasty napisał:
machony79 to co to jest za szyba w tylnych drzwiach w tourer, która składa się z dwóch warstw szkła przedzielonych warstwą tworzywa sztucznego, ma identyczną grubość jak w drzwiach przednich, oraz wydaje takie same stłumione dźwięki podczas popukiwania w nią ?

wystarczy cofnąć się jedna stronę.
9203 JE -LEWO- SZYBA TYLNA WARSTWOWA NIEAKUSTYCZNA I SZYBA PRZEBARW.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
przecinak22

Czytelnik



Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Lip 2015, 22:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szyba boczna C5 III Exclusive - roznica


Panowie przednia szyba w sedanie w wersji exlusive też jest akustyczna i powinna mieć znaczek ucha?
Powrót do góry
Marcin.23

Dyskutant



Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): DKL
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2006r 2.2DCi
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 04 Lip 2015, 10:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szyba boczna C5 III Exclusive - roznica


Tak.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 19:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szyba boczna C5 III Exclusive - roznica


FXsystem napisał:
Panowie,

Nie każda akustyczna szyba musi mieć ucho... ja mam dwie bez ucha a są akustyczne.

To jeszcze NIC Smile
Nie każdy Exclusive musi mieć akustyczne szyby Shocked
Ja mam wersję Exclusive (potwierdzone w ASO po VIN, na 100% wyszedł z fabryki jako Exclusive), szyby oryginalne, a jednak zwykłe Wink Pomijam, że nie mam też kilku innych dodatków, które na ogół występują w EXCL Wink
Dlatego, już po miesiącu użytkowania C5 widzę, że nie ma co się na ślepo sugerować wersją. Trzeba patrzeć na przykładzie konkretnych egzemplarzy.
Powrót do góry
miq21

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): D-łęka
Posiadane auto: Citroen C5 Mk III 2.0 HDI 163
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 19:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szyba boczna C5 III Exclusive - roznica


Bartolini82 napisał:
FXsystem napisał:
Panowie,

Nie każda akustyczna szyba musi mieć ucho... ja mam dwie bez ucha a są akustyczne.

To jeszcze NIC Smile
Nie każdy Exclusive musi mieć akustyczne szyby Shocked
Ja mam wersję Exclusive (potwierdzone w ASO po VIN, na 100% wyszedł z fabryki jako Exclusive), szyby oryginalne, a jednak zwykłe Wink Pomijam, że nie mam też kilku innych dodatków, które na ogół występują w EXCL Wink
Dlatego, już po miesiącu użytkowania C5 widzę, że nie ma co się na ślepo sugerować wersją. Trzeba patrzeć na przykładzie konkretnych egzemplarzy.


Bartolini82 dokladnie tak ja piszesz. Swego czasu bralem aktywny udzial w dyskusji w tym temacie i prosiles innyz uzytkownikow zeby sprawdzili swoje szyby itd gdyz bylem zdziwiony ze mam tylne szyby inne nize przednie. Az w koncu w ASO po VINie sprawdzilem dokladnie swoja wersje i potwierdzili mi ze u mnie tylko boczne przednie sa aktustyczne a tylne boczne zwykle Wink Nie sadzilem jednak ze sa wersje EXCL gdzie wszystkie 4 boczne sa zwykle Wink WTF? Ciekawe od czego to zalezy, dlaczego w jednych wersjac EXCL dawali 4, w innych 2 a teraz jak sie okazuje sa i takie gdzie jest 0....
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 21:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szyba boczna C5 III Exclusive - roznica


miq21 napisał:
WTF? Ciekawe od czego to zalezy, dlaczego w jednych wersjac EXCL dawali 4, w innych 2 a teraz jak sie okazuje sa i takie gdzie jest 0....

Mi w ASO (jeszcze przed zakupem mojego C5, gdyż myślałem, że ktoś po prostu nakleił znaczek Exclusive i chce za to dodatkową kasę) powiedzieli, że wszystko zależy od kraju na jaki był wyprodukowany samochód. Tak więc Exclusive z Polski ma inne wyposażenie "w standardzie", inne będzie miał niemiecki, belgijski, francuski czy holenderski (jak mój). Podobno skandynawskie wersje exclusive miały np. wycieraczki reflektorów w standardzie, a nigdzie indziej tego nie uświadczysz. Co nieco zresztą pisałem w tym wątku: http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=236281
Generalnie dla mnie to trochę dziwne bo dana wersja powinna być identyczna na każdy rynek lub mieć chociaż kilka istotnych (jak np. te szyby) pozycji, które faktycznie są standardowe w cenie danej wersji. Ew. jakieś drobiazgi powinny być dodatkowo płatne, ale takie bardziej bajery typu jakieś chromy gdzieniegdzie dodatkowo itp.
No, ale chyba taka moda teraz. Poprzednio miałem Mazdę. Tam były takie jaja, że po nr VIN wychodziło, że mam filtr oleju w metalowej puszce, a faktycznie był zamontowany sam wkład Wink Później już o tym pamiętałem, ale jak pierwszy raz pojechałem na wymianę oleju z normalnym filtrem, to się trochę zdziwiłem Wink
Powrót do góry
gnaciu

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 PB 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 25 Kwi 2018, 08:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szyba boczna C5 III Exclusive - roznica


U mnie w Tourerze z 2009 Exclusive (wersja na rynek DE) akustyczne są tylko przednie boczne (znak ucha). Czołowa pewnie też była, ale została wymieniona na zwykłą. Co ciekawe, akustyczne są tylko te duże w drzwiach, a te małe trójkąty już nie :/
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Nadwozie.


CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC5

16 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenDS5

45 900

2014r.

210 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5

6 900

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC5

19 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System