Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Citroen c5 2007 - DP0/AL4 po zatrzymaniu nie wrzuca biegu


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 14 Mar 2018, 08:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen c5 2007 - DP0/AL4 po zatrzymaniu nie wrzuca biegu


Cytat:
teraz kilku znajomych serwisuję u niego swoje auta i żaden się na nim nie "sparzył"
To już się sparzył, Laughing a o tym już niżej:
Cytat:
Mówił, że olej był nawet ładny (nie czerwony, nie brudny - widać, że jakiś czas temu ktoś wymieniał
Prawdziwy mechanik widząc inny olej, to powinien od razu wymienić całość.
Cytat:
Dzisia wieczoremj raz jeszcze zmieniliśmy olej (na zakupiony Ravenol ten sam typ) - druga wymiana statyczna po przejechaniu od pierwszej około 150 km.
Na darmo, bo nadal masz zmieszany z niewiadomym olejem jak wyżej.
Cytat:
Tak, jakby się przegrzewał. Winą tego są dwie rzeczy. Pierwsza to sprzęgło konwertera a druga kosz forward.
Masz jeszcze szansę uratowania skrzynię automatyczną, bo uszkodzenie konwertera lub forward byłby czarny olej i nawet świeży zalany olej również szybko doprowadza do zużycia oleju.
Cytat:
Mechanik by nie generować na chwile obecną największych kosztów radzi zmienić dwa zawory ciśnieniowe.
Nie dość że w błoto wyrzucono za oleje to jeszcze radzi wymienić zawory, oj coś ten mechanik chyba za kiepski jak ten świat według kiepski Twisted Evil .

Z opisu:
W Twoim przypadku, skrzynia automatyczna przechodzi w tryb awaryjny czego zamiast ruszać z jedynki, to rusza z trójki i stąd trudności ruszania, co wystarczyło wyłączyć zapłon i ponownie włączyć na szybkiego.
Natomiast tak doświadczony mechanik (jak pisałem: Powinien mieć więcej rozumu) mając tak potężna diagnostykę komputerową powinien nie programem lexią a programem diagbox odczytać dotyczący powody wejścia skrzyni w tryb awaryjny i przejrzeć paramenty wszystkich czujników jaki posiada skrzynia automatyczna co przyczyną może być, nie właściwy olej, niskie ciśnienie oleju oraz zanieczyszczenie sterownika elektrozaworów bądź jej rozszczelnienie.
Z kolei, po każdym wymianie oleju również wskazane jest podłączenie diagnostycznie w celu skasowania i przyuczenia, czego obecny mechanik nic a nic nie zrobił w tym kierunku i On jeszcze pracował w serwisie. (Coś podejrzane tylko nie wiem co)
Tak więc nie wygląda mi z tego wszystkiego, aby mechanik tak się kierował, ale mogę się mylić. (Sam nie wiem co mam myśleć)
Powrót do góry
matt79

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Mar 2018, 12:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen c5 2007 - DP0/AL4 po zatrzymaniu nie wrzuca biegu


sam juz nie wiem:
A więc po kolei:
Trochę sam przekręciłem - oczywiście mechanik podłącza DigBoxa (mój wymysł z przyzwyczajenia z ta lexią).
Po pierwszej wymianie oczywiscie były kasowane parametry i wpisana wymiana oleju.
Po tych objawach sprawdzał błedy - skrzynia nie miała błędów. (co utrzymuje mnie w przekonaniu ze to usterka mechaniczna .....niestety....)
Małe Sprostowanie - ruszam w trybie manualnym z dwójki nie trójki.
Auto nie wchodzi w tryb awaryjny (bo nie ma ślady w kompie). Wyłączenie zapłonu i ponowne uruchomienie silnika niestety nie poprawia sytuacji.
zauważyłem jeszcze jedna rzecz - na D kiedy nie ma jedynki - auto chce ruszyć ale tak jakby miało jeden koń mechaniczny - bardzo ale to bardzo słabe - następuję to szarpnięcie i dopiero jedzie "normalnie"
Pozdrawiam i dzięki za dotychczasowe wskazówki
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 14 Mar 2018, 13:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen c5 2007 - DP0/AL4 po zatrzymaniu nie wrzuca biegu


Cytat:
Po pierwszej wymianie oczywiscie były kasowane parametry i wpisana wymiana oleju.
Kasowanie i wpisywanie do zmieszanego oleju i dodatkowo z dodatkiem nie wiadomego pochodzenia, hmm. Takie rzeczy niestety, robi się po dynamicznej wymianie lub jak wcześniej pisałem.

Cytat:
na D kiedy nie ma jedynki - auto chce ruszyć ale tak jakby miało jeden koń mechaniczny - bardzo ale to bardzo słabe - następuję to szarpnięcie i dopiero jedzie "normalnie"
Nie ma czegoś takiego jak nie ma jedynki, bo na D zawsze rusza z jedynki i w żaden sposób nie ruszy z 2 za wyjątkiem przełączenie ręcznie na manualne lub w trybie awaryjnym auta rusza z 3 biegu będąc na D.


Cytat:
Po tych objawach sprawdzał błedy - skrzynia nie miała błędów.
Jeśli błędów nie ma to znaczy że po stronie elektroniki mamy w porządku, ale nie oznacza że elektrozawory pracują bez zastrzeżeń, bo wystarczy nie wielka ilość zanieczyszczeń w danym elektrozaworze, na którym zaczyna olej przepuszczać co traci wówczas ciśnienie oleju danego biegu i auto nie ruszy lub nie będzie wrzucało danego biegu.

Cytat:
Małe Sprostowanie - ruszam w trybie manualnym z dwójki
Aby było jasne i o ile rzeczywiście sprawa tak wygląda, to jeśli ruszasz z dwójki i dalej zmienia się bez problemu reszta biegi czyli 3-4 oraz przełączenie na D i auto jedzie bez problemu, to winny jest elektrozawór 1 biegu co możliwe się zawiesił i tutaj trzeba będzie rozebrać sterownik elektrozaworów na przeczyszczenie, co na razie nic nie kupuj (oprócz komplet uszczelek i są tylko na zamówienie) a zrób to co opisuję i nie zapomnij o pełnym wymianę oleju, bo obecnie jeździsz zmieszanym całkowicie oleju i nie długo zaraz tarcze w folwark oraz konwerterze uszkodzisz na własne życzenie.
Powrót do góry
piotrek70Lu

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 16V + LPG 2005
Piwa: 8/4
Wysłany: Sro 14 Mar 2018, 16:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen c5 2007 - DP0/AL4 po zatrzymaniu nie wrzuca biegu


Daj znać jak będzie po wymianie elektrozaworówSmile
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 14 Mar 2018, 17:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen c5 2007 - DP0/AL4 po zatrzymaniu nie wrzuca biegu


Cytat:
Daj znać jak będzie po wymianie elektrozaworów
Tylko jakie potwierdzasz wymiany elektrozaworów? i dlaczego wymiana.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 14 Mar 2018, 17:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piotrek70Lu

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 16V + LPG 2005
Piwa: 8/4
Wysłany: Sro 14 Mar 2018, 21:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen c5 2007 - DP0/AL4 po zatrzymaniu nie wrzuca biegu


Te zawory to typowa usterka tej skrzyni i w/g mnie dobrze mechanik doradził. Czyszczenie nie pomoże jak są zużyte a tylko może namieszać w dalszej diagnozie problemu (jezeli dalej będzie źle) bo będzie myślał że są dobre i zacznie szukać gdzie indziej
lub wymieni je na nowe płacąc za robotę dwa razy.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 14 Mar 2018, 22:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen c5 2007 - DP0/AL4 po zatrzymaniu nie wrzuca biegu


Cytat:
Te zawory to typowa usterka tej skrzyni i w/g mnie dobrze mechanik doradził.
Wspomniane elektrozawory nie odpowiadają za 1 bieg i skoro daje rady z drugiego biegu ruszać to znaczy, że pierwszy bieg nie załącza tak jak powinno z chwili załączenia olej przepuszcza przez elektrozawór 1 biegu, co w zasadzie radziłbym najpierw przeczyścić i wymienić uszczelki, bo takie zawory się nie psują i najczęściej usterki to zawieszenie się przez zanieczyszczeń lub puszczenie oleju przez uszczelki elektrozaworu.
Cytat:
bo będzie myślał że są dobre i zacznie szukać gdzie indziej
Kto będzie myślał, chyba pseudo mechanik, bo zawodowy mechanik wie jak sprawdzić elektrozawory mając już wyjęte cały zestaw.

Natomiast, wspomniane elektrozawory o którym właśnie rzekomo *mechanik* wspomniał są często mylone z usterką, czego kolega matt79 nie zgłasza takowej objawy, bo przy takowej usterce auto musiało na każdym biegu mieć problem i często przez to szarpie nie zależnie w jakim położeniu ma załączony bieg. Chyba że kolega matt79 wszystkiego nie pisze, bo i tak już wielokrotnie już zmieniano wersję, co trudno na odległy forum dokładnie potwierdzić takowej usterki.
Mam nadzieję że dość wystarczająco opisałem przyczyny i rozwiązania, co zostaje tylko: Jak zostanie cała robota zrobiona i przez kogo.
Powrót do góry
lecsu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: citroen C5 x7 tourer 2.0i16V 2008
Piwa: 24/2
Wysłany: Pią 23 Mar 2018, 21:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen c5 2007 - DP0/AL4 po zatrzymaniu nie wrzuca biegu


Każdemu użytkownikowi tej skrzyni po dużym przebiegu polecam obejrzenie tego filmu https://www.youtube.com/watch?v=zEDQ-7mpAuE Widać tam jak na dłoni, że normalną rzeczą jest zużycie się z wiekiem prawie wszystkich elementów ciernych: tarczek, taśm, powierzchni bębnów i wiadomo - wnętrzności sprzęgła hydrokinetycznego. A elektrozawory z płytą sterującą też nie są wieczne i wycierają się powierzchnie robocze. Jak do tego dodać jeszcze pompę oleju i zapchany filtr, którego nie da się wymienić bez rozbierania skrzyni, to jest rzeczą oczywistą, że skrzynia jak daje już różnorakie objawy dysfunkcji , to trzeba zdecydować się na jej rozbiórkę i weryfikację/wymianę wszystkiego, co naocznie jest uszkodzone. Moim zdaniem szkoda kombinować po trochu - trzeba pójść na całość, aby potem cieszyć się przez następne 300 tys. km. Jedna robota, a mamy pewność, że wszystko ogarniete.
Powrót do góry
lukaskl

Debiutant



Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Banino
Posiadane auto: xsara picasso 1.6hdi 2005, clio 1.2 16v 2003 C5 2.0 LPG 2009 kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Kwi 2018, 23:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen c5 2007 - DP0/AL4 po zatrzymaniu nie wrzuca biegu


mam krótkie może niemądre pytanie. czy do wymiany elektrozaworów trzeba spuszczać olej ze skrzyni ? mam podobne objawy i przymierzam sie do wymiany elektrozaworów Zastanawiam się co najpierw robić czy najpierw wymienić olej i potem zawory czy to się robi za jednym zamachem. Jak to wygląda od strony praktycznej?
_________________
--
Łukasz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

54 850

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenDS5

45 900

2013r.

197 000 km

śląskie

CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System