Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) ciągle działająca dmuchawa


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacekjbn

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 09 Kwi 2011, 19:42
Temat postu:

ciągle działająca dmuchawa


Cześć, witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.

Posiadam C4 Picasso i od wczoraj występuje taki oto problem: dmuchawa działa non stop na najwyższym, albo prawie najwyższym poziomie prędkości. Nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, więc jedynym rozwiązaniem jest wyjmowanie bezpiecznika 40A od klimatyzacji. Byłem dziś u mechanika, wyjął moją dmuchawę z dołączonym "modułem" do niej i włożył swoją, niestety problem nadal występuje.
Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją, wiecie jak rozwiązać ten problem?

PS. Podłączenie auta pod komputer również nie wykazało żadnych błędów.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 10 Kwi 2011, 09:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ciągle działająca dmuchawa


Z modułem to pewnie masz klimatronik, spróbuj zdjąć kleme na 30 minut.
Czasem elektronika głupieje.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
hudymw

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Lip 2016, 12:19
Temat postu:

ciągle działająca dmuchawa


Witam.
Wiem że temat stary i to bardzo, ale od niedawna jestem posiadaczem c4 Picasso i wczoraj wystąpił u mnie ten sam problem. Wentylator dmuchawy działa cały czas nawet jak wyciągnie się kluczyk, gaśnie dopiero po jakimś czasie (prawdopodobnie komputer wyłącza wszystkie urzadzenia). Gdy otwieram samochód to wentylator już się kręci. Zauważyłem jeszcze dwie rzeczy. Jak odpalę silnik i go zgaszę (przekręcam kluczyk żeby wszystko zgasło ) to naciskając na przycisk ze zmniejszeniem obrotów w climatronicu to wentylator się wyłączy. natomiast inaczej się go nie da wyłączyć. Druga sprawa to jak przekręciłem kluczyk ( włączenie zapłonu) to na wyświetlaczu climatronica zaczeła migać kropka po czym znikła( na wyświetlaczu cały czas był napis OFF). Proszę o pomoc ewentualnie może Pan HERMES jak jeszcze pamięta co zrobił to się podzieli informacją.
ps. akumulator odłączony na ponad 30 minut nic nie dał.
Samochód to citroen c4 picasso 1.6 HDI 2008rok
Powrót do góry
Efefek

Czytelnik



Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 vti
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Lis 2016, 19:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ciągle działająca dmuchawa


W silnikach Hdi z filtrem cząstek stałych, jest to normalny objaw. Po procedurze wypalania sadzy włącza się dmuchawa i huczy około 10 minut w wiadomym celu. Ja rozpoznawałem ten proces po ciepłych lusterkach i szybie tylnej. Pozdrawiam.
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Sob 12 Lis 2016, 18:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ciągle działająca dmuchawa


Efefek napisał:
W silnikach Hdi z filtrem cząstek stałych, jest to normalny objaw. Po procedurze wypalania sadzy włącza się dmuchawa i huczy około 10 minut w wiadomym celu.


Jakaś nowa teoria Razz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 12 Lis 2016, 18:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piciu761

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 picasso 1.6 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Kwi 2017, 10:48
Temat postu:

ciągle działająca dmuchawa


witam wszystkich
czy ktoś znalazł przyczynę usterki . mam podobny problem z nawiewem w środku nie wyłącza się nawet po wyjęciu kluczyka
Piotr
Powrót do góry
SoulRea

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0, Freelander TD4 lift.
Piwa: 20/1
Wysłany: Wto 25 Kwi 2017, 22:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ciągle działająca dmuchawa


Efefek napisał:
W silnikach Hdi z filtrem cząstek stałych, jest to normalny objaw. Po procedurze wypalania sadzy włącza się dmuchawa i huczy około 10 minut w wiadomym celu. Ja rozpoznawałem ten proces po ciepłych lusterkach i szybie tylnej. Pozdrawiam.


A co ma piernik do wiatraka???
_________________
Powrót do góry
Sars73

Czytelnik



Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bovenkarspel
Posiadane auto: Citroen c4 Picasso 2008 1.8
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 24 Sie 2017, 15:01
Temat postu:

ciągle działająca dmuchawa


Witam Wszystkich kolegów pozwoliłem sobie zacytować kolegę objawy identyczne C4 Picasso 08-2008 benzyna 1.8 jeśli udało się komuś znaleźć usterkę bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Wiem że temat stary i to bardzo, ale od niedawna jestem posiadaczem c4 Picasso i wczoraj wystąpił u mnie ten sam problem. Wentylator dmuchawy działa cały czas nawet jak wyciągnie się kluczyk, gaśnie dopiero po jakimś czasie (prawdopodobnie komputer wyłącza wszystkie urzadzenia). Gdy otwieram samochód to wentylator już się kręci. Zauważyłem jeszcze dwie rzeczy. Jak odpalę silnik i go zgaszę (przekręcam kluczyk żeby wszystko zgasło ) to naciskając na przycisk ze zmniejszeniem obrotów w climatronicu to wentylator się wyłączy. natomiast inaczej się go nie da wyłączyć. Druga sprawa to jak przekręciłem kluczyk ( włączenie zapłonu) to na wyświetlaczu climatronica zaczeła migać kropka po czym znikła( na wyświetlaczu cały czas był napis OFF). Proszę o pomoc ewentualnie może Pan HERMES jak jeszcze pamięta co zrobił to się podzieli informacją.
ps. akumulator odłączony na ponad 30 minut nic nie dał.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Tofik2701

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Sty 2018, 15:38
Temat postu:

Re: ciągle działająca dmuchawa


Witam wszystkich.
Jestem od pół roku posiadaczem Cytrynki 2.0 16v.
Wczoraj dopadł mnie identyczny problem jak kolegów z postów wyżej. Zaczęło się od awarii czujnika temperatury zewnętrznej umiejscowionego w prawym lusterku. Najpierw źle wskazywał temperaturę aż wreszcie przestał w ogóle, przez to klimatronik świrował (próbował schłodzić zamiast grzać) Wczoraj go wymieniłem. Wszystko zadziałało. Wskazanie temperatury zewnętrznej oraz działanie klimatronika wróciło do normy. Po kilku godzinach od wymiany wróciłem z przejażdżki, zgasiłem silnik i okazało się, że dmuchawa nie wyłączyła się. Również nie reaguje teraz na zmiany siły nadmuchu. Wyłącza się po kilku minutach po odcięciu zasilania ale każde otwarcie drzwi uruchamia ją.
Może któryś z posiadaczy Cytrynki uporał się z takim przypadkiem. Wielkie dzięki za każdą sugestię. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Tofik2701

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Sty 2018, 15:40
Temat postu:

Re: ciągle działająca dmuchawa


Witam wszystkich.
Jestem od pół roku posiadaczem Cytrynki 2.0 16v.
Wczoraj dopadł mnie identyczny problem jak kolegów z postów wyżej. Zaczęło się od awarii czujnika temperatury zewnętrznej umiejscowionego w prawym lusterku. Najpierw źle wskazywał temperaturę aż wreszcie przestał w ogóle, przez to klimatronik świrował (próbował schłodzić zamiast grzać) Wczoraj go wymieniłem. Wszystko zadziałało. Wskazanie temperatury zewnętrznej oraz działanie klimatronika wróciło do normy. Po kilku godzinach od wymiany wróciłem z przejażdżki, zgasiłem silnik i okazało się, że dmuchawa nie wyłączyła się. Również nie reaguje teraz na zmiany siły nadmuchu. Wyłącza się po kilku minutach po odcięciu zasilania ale każde otwarcie drzwi uruchamia ją.
Może któryś z posiadaczy Cytrynki uporał się z takim przypadkiem. Wielkie dzięki za każdą sugestię. Pozdrawiam.
Powrót do góry
maniek22111

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Kwi 2018, 23:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ciągle działająca dmuchawa


Witam odgrzeję temat
Coraz nas więcej z takim problemem dmuchawy u mnie silnik 2,0hdi 2008r.Jeszcze nie zgłębiałem usterki z braku czasu zastanawiam się czego to może być wina modułu klimy, przekaźnika dmuchawy (jeśli w ogóle jest jakiś)może go zespawało ,rezystora dmuchawy będę żmudnie to sprawdzał jak coś znajdę to zaraz napisze,a może ktoś już uporał się z usterką i możę naprowadzić gdzie można szukać problemu pozdrawiam Mariusz
Powrót do góry
Seprex

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Maj 2018, 21:59
Temat postu:

Źle sterowany nawiew.


Witam.
Mam podobny problem w citroenie C4 2005 klimatronik. Nawiew kabiny przeważnie działa normalnie ale czasami nie reaguje na zmiany nastaw na panelu tzn. mimo ustawionego nawiewu 1-8 wentylator stoi. Pomóc może tylko wyłącznie zapłonu i ponowne włączenie ale czasami 10 prób i nic a za godzinę za pierwszym jest ok. Co sprawdziłem to zasilanie prądowe z bsi wychodzi i dochodzi do regulatora obrotów. Problem jest w sterowaniu elektronicznego regulatora obrotów. O wszystkim decyduje napięcie na przewodzie sterowniczym przed regulatorem. Podczas poprawnej pracy napięcie wacha się w granicach 0-5 V, co około 0,5V i wartość napięcia odpowiada sile nawiewu 0V- wentylator wyłączony, 5V- chodzi na maksa. Gdy nawiew nie działa mimo wyświetlanej pracy napięcie na przewodzie wynosi około 8V i to jest przyczyną. Zmiana nawiewu na panelu nie powoduje zmiany napięcia cały czas ok 8V, w obwód podpiolem rezystor aby sztucznie obniżyć napięcie na około 6V i nawiew ruszył ale i tak nie reaguje na zmiany na panelu. Pytanie za sto punktów skąd to napięcie 8V może ktoś ma schemat klimatronika do C4. Wymieniłem już panel od klimy w kabinie i żadnych efektów.
Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i pomoc. Pozdrawiam Sławek.
Powrót do góry
Louis

Czytelnik



Dołączył: 14 Maj 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4GPicasso1.8,2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Maj 2018, 13:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ciągle działająca dmuchawa


Witam!!!
Czy ktoś w końcu ten temat zgłębił i może coś napisać?
Wentylator żyje własnym życiem. Mimo odłączonego akumulatora na noc.
Włącza i wyłącza się sam, niezależnie czy jest kluczyk w stacyjce.
Louis
Powrót do góry
zigaboss

Debiutant



Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: c4 picasso 1.6 hdi
Piwa: 0/8
Wysłany: Sro 06 Mar 2019, 10:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ciągle działająca dmuchawa


Witam.
Temat z zeszłego roku, ale problem nadal występuje błagam o pomoc !
Powrót do góry
zigaboss

Debiutant



Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: c4 picasso 1.6 hdi
Piwa: 0/8
Wysłany: Czw 07 Mar 2019, 08:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ciągle działająca dmuchawa


Z całym szacunkiem ale czy te fora ktokolwiek przegląda?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC4 Picasso

24 800

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System