Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Problem z zapalaniem jesli nie zapalam od razu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slawek7302

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: C5 (III) 2.0 HDI r.2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Lis 2008, 18:44
Temat postu:

Problem z zapalaniem jesli nie zapalam od razu


Witam,

Jestem wlascicielem C5 2.2 HDI i mam z nim strasznie dziwne problemy. Mam nadzieje, ze ktos moze mi podpowiedziec rozwiazanie bo naprawde lubie ten samochodzik i nie chce zmienic o nim opinii. A zatem do rzeczy.
Autko jest 1,5 roczne i ma ok 44 tys. przebiegu. Pali idealnie z jednym wyjatkiem: jesli rano otworze zamki pilotem, otworze drzwi kierowcy i nie zapale od razu silnika tylko zaczekam jakies 5 min. W takiej sytuacji nie moge po tych 5 min. wystartowac silnika. Musze probowac klika ladnych minut zanim zaskoczy. Jesli zapalam od razy po otwarciu zamka i drzwi to zero problemu.
Bylem juz kilka razy w serwisach ale nic nie znalezli. Wymienili uklad swiec zarowych ale nie pomoglo. Ja mysle, ze to cos z elektronika albo z wlaczajacym sie trybem oszczednosci energii ale nie mam konkretnych podejrzanych. Moze wy macie pomysl co to moze byc ?

Z gory dzieki za pomoc
Pozdrawiam
Slawek
Powrót do góry
gadu-gadu
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 11 Lis 2008, 22:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zapalaniem jesli nie zapalam od razu


kolego jeśli byłeś w aso i nie umieli ci pomuc to może być kłopot z autkiem nietypowy, spróbuj podjechać do innego serwisu i powiedz że byłeś w innym aso i nie dali rady, weś ich ambicjonalnie, moze sobie poradzą, ja bym stawiał na zanik dialogu niędzy bsi a transponderem ale to mozna zobaczyć tylko na proxii lub lexii( komputer diagnostyczny) lub brak odblokowania kalkulatora wtrysku przez bsi lub zanik napięcia na bsm ale tak na sucho to ciężko jednoznacznie stwierdzić bo ta usterka jest nietypowa i dojście do sedna problemu wymaga poświęcenia czasu na diagnostyke przez serwis, sprawdzeniu wielu podzespołów elekteonicznych a nie wszystkie serwisy dysponują odpowiednim sprzętem i ludzmi żeby sobie z tym poradzić, więc spróbuj w innym aso na początek, sam sie lepiej nie dotykaj puki masz gwarancje, pozdrawiam.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
slawek7302

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: C5 (III) 2.0 HDI r.2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 08:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zapalaniem jesli nie zapalam od razu


Dziekuje za informacje. Oczywiscie pojade do ASO tylko, ze problem jest skomplikowany w diagnozie(bo zdarza sie raz dziennie i to nie zawsze) a z reguly aso sa leniwe. Sprobuje im rowniez zasugerowac Twoja opinie bo choc sam nic z tego nie rozumiem to wiem, ze musi byc bardzo wartosciowa. Zapytanie mialo raczej na celu diagnoze, czy problem jest popularny czy faktycznie tylko moj egzemplarz tak ma. Dziekuje za pomoc!

Pozdrawiam
Slawek
Powrót do góry
gadu-gadu
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 19:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zapalaniem jesli nie zapalam od razu


Będe wdzięczny za wiadomość jak się ma twoja sprawa jak auto wróci z serwisu, pozdrawiam:)
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
slawek7302

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: C5 (III) 2.0 HDI r.2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Lis 2008, 17:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zapalaniem jesli nie zapalam od razu


Witam

No wiec wrocilem z serwisu i jak zwykle porazka. Najpierw trzymali samochod 3 dni i powiedzieli, ze nie wiedza co jest bo nie mieli najmniejszych problemow z zapalaniem. Stwierdzili jedynie, ze to moze byc akumulator (choc nigdy nie mialem z nim najmniejszych problemow) i go wymienili. To bylo w poprzedni piatek. W sobote u mnie pod domem problem sie powtorzyl - otworzylem rano auto, wyjelem miotle i usunalem snieg (moze to trwalo 5 minut), po czym samochod nie zapalil. Probowalem kilka razy i po jakich 10 minutach prob i przew zaskoczyl jakby nigdy nic. Identyczna sytuacja byla w niedziele. Wiec w poniedzialek odwiozlem samochod z powrotem do serwisu. Stal tam caly tydzien ale kazdego dnia zapalal bez problemu. Powiedzieli mi - zgodnie z oczekiwaniami - ze nic nie moga zrobic bo problem nie wystepuje u nich. Wiec odebralem auto w czwartek wieczor i ... w piatek pod domem znowu nie zapalil. Sprobowalem pozniej po 30 przerwy i tez nic, potem po nastepnych 15 i wreszcie po dlugim kreceniu uruchomil sie.
Porazka na maxa. Rozumiem, ze obecna ideologia serwisu jest taka, ze jak komputer nic nie pokaze to wszystko jest OK ale ja mam problem. Nakrecilem to nawet na kamerze. Nie mam pojecia co dalej robic. W serwisie patrza na mnie conajmniej dziwnie no bo jak to mozliwe ze im pali a mi nie? No wlasnie, jak ?? Mam dosc tego auta - z zadnym innym nie mialem tylu problemow i nerwow. Moze ktos ma jakies pomysly(na pomysl pozbycia sie sam juz wpadlem ale nikt tego nie chce kupic).

Pozdrawiam
Slawek
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 28 Lis 2008, 17:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
slawek7302

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: C5 (III) 2.0 HDI r.2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Lis 2008, 17:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zapalaniem jesli nie zapalam od razu


Do Hermesa

Radziles mi bym zmienil serwis - chcialem ale nie pozwolili mi. Powiedzieli, ze jesli jakas stacja zaczela juz robic cos z jakims problemem to musi to skonczyc bo citroen nie zaplaci innej stacji za zrobienie tego samego w tym samym aucie (np. diagnostyki). No i pognali mnie z powrotem do tego samego ASO. Tak, ze porazka.

Pozdrawiam
Slawek
Powrót do góry
gadu-gadu
Spider1sly

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 HDI 2008
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 02 Kwi 2018, 15:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zapalaniem jesli nie zapalam od razu


To stary temat ale Masz problem z EGR prawdo podobnie jest zapchany a co do serwisu to powinni się wyznać polecam w katowicach ja miałem podobny problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Nadwozie.


CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC5

24 900

2011r.

133 507 km

śląskie

CitroenC3

16 990

2010r.

196 000 km

wielkopolskie

CitroenC5 Aircross

94 850

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenDS5

49 700

2014r.

185 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System