Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Problem z zegarem i radiem w RT3



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thomash3

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Paź 2012, 19:21
Temat postu:

Problem z zegarem i radiem w RT3


Witam,

W zakupionej niedawno C4 z komputerem RT3 mam dwa nietypowe problemy.

1. Radio ma zapisane stacje przez poprzedniego właściciela (stacje niemieckie). Gdy chcę zapisać nowe (przez wciśnięcie dłużej przycisku numerycznego podczas słuchania stacji), to stacje są pamiętane tylko do wyłączenia zapłonu. Po ponownym uruchomieniu zapłonu stacje są znowu niemieckie.

2. Taka sama sytuacja jest z datą/godziną. Gdy odpalam auto, godzina mruga i jest nieprawidłowa, Gdy zmienię ją na aktualną, to pamiętana jest do wyłączenia zapłonu.

Najciekawsza jest jednak taka sytuacja: np. uruchamiam zapłon, wyświetla się mrugająca godzina 8:00. Zmieniam ją na aktualną godzinę, np. 12:35 i pozostawiam uruchomiony silnik przez np. 10 minut, tj. do 12:45. Potem wyłączam wszystko np. na 1 godzinę. Po ponownym uruchomieniu samochodu ustawia się zamiast 13:45 godzina mrugająca 9:10 (czyli jakby ciągle pamiętał tę godzinę przed moimi zmianami).

Początkowo myślałem, że nie ma podtrzymania pamięci w radio z akumulatora lub bateria jest do wymiany. Ale godzina jest w jakiś sposób korygowana i pamiętana i to mnie najbardziej zastanawia. Poza tym wszystkie inne ustawienia (np. ostatnio uruchomiony tryb pracy wyświetlacza przed wyłączeniem zapłonu) są pamiętane.

Co może być przyczyną? Nie mam informacji od sprzedającego, czy radio było wymieniane/wyjmowane.

Pozdrawiam


=======================
Edit:

Problemy te są też przy restartowaniu radia (dłuższe wciśnięcie przycisku DARK) podczas pracy silnika.
Powrót do góry
Maryusz

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gubin
Posiadane auto: peugeot 407 sw automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Paź 2014, 08:07
Temat postu:

Re: Problem z zegarem i radiem w RT3


Witam ! Mam to samo w swoim ! Czy ktos juz poradzil sobie z tym problemem ??
Powrót do góry
sebq2004

Dyskutant



Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4GP 2.0 16V LPG EX 2007
Piwa: 2/4
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 15:00
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Problem z zegarem i radiem w RT3


Niestety nie wiem jak wam pomóc ale problem z godziną którą opisujecie miał mój znajomy w Volvo S60. Przyczyna było cofanie licznika podczas którego został uszkodzony komputer.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Pią 24 Paź 2014, 11:05
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Problem z zegarem i radiem w RT3


sebq2004 napisał:
Niestety nie wiem jak wam pomóc ale problem z godziną którą opisujecie miał mój znajomy w Volvo S60. Przyczyna było cofanie licznika podczas którego został uszkodzony komputer.


Heh... w temacie Volvo to dość duzo wiem Smile i wiem też, że przy cofaniu licznika nie mógł się w nim uszkodzić komputer Smile bo korektę wykonuje się na samym liczniku ( odpiętym od auta ) takl samo jak wgrywanie polskiego języka ( w wersjach do 2005 roku ) nie ma tutaj zadnej ingerencji w komputer Smile
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
logout

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: C4 GP 2.0 AUT exclusive
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 29 Mar 2018, 16:47
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Problem z zegarem i radiem w RT3


Wszelkie dane warto zapisywać w RT3 nie wkładając kluczyka do stacyjki. Włączyć radio lewą gałką, poustawiać swoje rzeczy typu stacje, godzina itp. a następnie dopiero włączyć zapłon i go wyłączyć.

Ogólnie zauważyłem taką zależność że pewne stacje się zapamiętują nawet ustawiając je podczas jazdy, lecz po tym ustawieniu muszę nie wyłączać zapłonu dłuższy czas, wtedy się zapamiętają np. 0,5 godziny jazdy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 29 Mar 2018, 16:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wolgan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Lis 2022
Posty: 415
Skąd jesteś (miejscowość / region): asdasd
Posiadane auto: asdads
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Lis 2022, 15:32
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Problem z zegarem i radiem w RT3


(spam_removed)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery


CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC4 Cactus

42 500

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

65 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie

CitroenC5

27 500

2010r.

199 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System