Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Berlingo 1,9 D z 2002 r, nie pali, słabe ciśnienie na cylind



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toskana

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kristineberg
Posiadane auto: Citroen Berlingo r02 1,9D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Gru 2014, 23:07
Temat postu:

Berlingo 1,9 D z 2002 r, nie pali, słabe ciśnienie na cylind


Cześć wszystkim,
Moja cytryna umarła i nie chce się zreanimować ! Ale zacznijmy od początku.
Podczas jazdy pękł mi jeden z węży doprowadzających wodę z chłodnicy do sinika i zanim dojechałam do zatoczki auto się porządnie zagotowało. Samochód zaciągnięty do garażu ze słyszalną nieszczelnością przy próbie odpalenia. Wstępna diagnostyka - sprawdzenie głowicy/uszczelki. Z głowicą na szczęście się nic nie stało, jednak uszczelka była do wymiany. Uszczelkę wymieniliśmy, rozrząd ustawiony wg instrukcji, a samochód kręci, ale nie odpala. I tu pojawia się moje pytanie - czy macie jakiś pomysł dlaczego i jak to naprawić. Jedyne co udało nam się stwierdzić, że ciśnienie na cylindrach jest na poziomie 0,5 (!) na wszystkich 4 cylindrach.
Czekam z na wasze sugestie, bo nam już pomysłów zabrakło
Powrót do góry
synagoga

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIELSKO-BIAŁA
Posiadane auto: Berlingo 1,6 HDI
Piwa: 5/2
Wysłany: Sob 06 Gru 2014, 07:03
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo 1,9 D z 2002 r, nie pali, słabe ciśnienie na cylind


Wizualnie głowica jest cała, ale wewnątrz są kanaliki które trzeba sprawdzić. Sam widzisz że ciśnienie masz atmosferyczne. Co zrobić? Głowice ponownie zdemontować i dać do sprawdzenia na szczelność nie tylko wody ale też uszczelniaczy i prowadnic no i wtrysków. Wszystko mogło się zdarzyć. A pierścienie na tłokach nie popękały? Po takim zdarzeniu jak brak wody i wyraźne odgłosy fukania to wszystko jest możliwe.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 06 Gru 2014, 11:18
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo 1,9 D z 2002 r, nie pali, słabe ciśnienie na cylind


A ja mam pytanie: Uszczelka padla, a dlaczego? Odp.: bo glowica wykrzywila sie i miedzy cylindrami sa przedmuchy.
Zeby poprawnie to naprawic nalezy po pierwsze wyrownac powierzchnie glowicy[doprowadzic do plaszczyzny]. Robi sie to przez szlifowanie glowicy na specjalnej maszynie. Frezowania nie polecam, bo w glowicy sa komory spalania[inny material niz glowica]. Szkoda Waszej pracy i kosztow. Niewiedza kosztuje.
Druga sprawa, to podmiana na inna glowice tez raczej nie wchodzi w rachube, chyba, ze nowa, bo uzywane tez wymagaja wyrownania. Przy takiej awarii, bez mozliwosci warsztatowych, przy naprawie najtaniej wychodzi wymiana silnika na inny[uzywany]. Pomijam oczywiscie tak prozaiczna sprawe jak nowe sruby glowicy, no i odpowiednie narzedzia, jak chociazby klucz dynamometryczny. Podkreslam: takiej awarii nie da sie zrobic w garazu, albo na ulicy, bez zaplecza, bez dostepu do maszyn specjalistycznych, no i bez podstawowej wiedzy technicznej. To nie jest wymiana oleju, czy tez zarowki, albo klockow hamulcowych.
Zakladam rowniez, ze sprawdziliscie rowniez stan cylindrow[ czy nie ma widocznych sladow zacierania tlokow], gdyz przegrzanie silnika do takiego stanu moze rowniez zniszczyc tloki i cylindry. Dla mnie przegrzanie to skok temperatuty na czerwone pole, a dla Ciebie moze samoczynne zatrzymanie silnika z powodu temperatury. Przy tym pierwszym wystarczy naprawa glowicy, a przy drugim przypadku wymiana silnika, gdyz naprawa jest nieoplacalna. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
nikonit

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: fiat
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Gru 2014, 08:47
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo 1,9 D z 2002 r, nie pali, słabe ciśnienie na cylind


witam
Sprawdź w autku luz na zaworach.
Tylko nie sugeruj się hydrograficznymi popychaczami.
Sprawdź i tyle.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Nix2

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 115
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Opel Frontera A Sport, Toyota Auris 1,4 D4D, Peugeot Partner 1,9D
Piwa: 2/3
Wysłany: Wto 20 Mar 2018, 00:07
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo 1,9 D z 2002 r, nie pali, słabe ciśnienie na cylind


Wiem że temat staaaaary ,ale

1,9D nie ma hydraulicznego kasowania luzów.

pzdr Nix
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 20 Mar 2018, 00:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

27 900

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

55 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenC5

27 000

2009r.

259 000 km

śląskie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System