Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Kompresor zawieszenia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elderon

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2017
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: Rover 416 si 1.6 1996r, Mercedes w123 2.4 d 1983r, Citroen C4 Picasso Exclusive 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 17 Mar 2018, 14:56
Temat postu:

Kompresor zawieszenia


Witam. Zakładam temat, żeby podzielić się swoimi doświadczeniami z tym urządzeniem, może komuś się przyda:)
Użytkuję tego autka od stycznia i już miałem parę problemów z zawieszeniem. Na początku podejrzewałem poduszki lub przewody, ale po sprawdzeniu okazały się szczelne. Do kompresora dobierałem się dwa razy. Pierwszym razem jak były większe mrozu, rozmroziłem go i zaczął działać. Niestety moja radość trwała zaledwie ponad tydzień. Później kompresor znów zaczął miewać humory. raz się załączył i napompował, a poźniej już pompował jakby wydawał ostatnie tchnienie z siebie. Postawiłem auto na klockach i wyciągnąłem po raz kolejny kompresor - tym razem w celu dokładnego przejrzenia ustrojstwa. Moim oczom ukazał się (lekkim słowem) brudny kumutator i cała reszta kompresora. O ile szczotki były sprawne i całe o tyle sprężynki od szczotek po prostu zgniły i nie potrafiły wypchnąć szczotki. Kupiłem potrzebne mi sprężynki oraz benzynę ekstrakcyjną. Mały pędzelek i wyczyściłem powoli cały komutator i kompresor. Po zabiegu nie mogłem oderwać oczu od niego, bo wyglądał jak nowy Smile Złożyłem całość dla pewności przed założeniem sprawdziłem miernikiem czy prąd przepływa. Pod samochód i zamontowałem. Teraz kompresor działa jak należy, powiem więcej - działa lepiej niż przez zabiegiem a i wydaje mi się, że nawet trochę ciszej chodzi Smile Cały zabieg kosztował mnie 80 zł oraz 6 godzin wolnego czasu - radość z działającego zawieszenia - bezcenna:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenDS4

37 490

2013r.

193 277 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

17 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System