Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Czy to turbina gwizda i czy moje sprzęgło jest do wymiany.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mansonss

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Citroen C5 III, 2.0HDI 140KM, 27.12.2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Lip 2017, 11:09
Temat postu:

Czy to turbina gwizda i czy moje sprzęgło jest do wymiany.


Witam było dużo podobnych postów goglowałem czytałem ale do końca nie wiem dalej co mam zrobić.

Pierwsze co mnie irytuje w moim C5 3 2.0 140KM 2012r 170Tyśkm to gwizd taki jakby z pod maski i zaczyna on sie dopiero gdy mam na liczniku jakies 65km i gdy dodaje gazu ten świst pomału zwiększa swoje natężenie, jest on słyszalny do momentu gdy osiągne predkość 100km później gdy jadę szybciej lub z tą predkością wogóle tego nie słychać. Najbardziej irytujące to jest między 70 a 90 denerwuje ten świst czy gwizd. Dlatego to mnie irytuje bo często jeżdzę w takim właśnie przedziale prędkości 70-90 i często słyszę ten świst.
Jak się usuwa taki świst trzeba wymienić turbinę czy regeneracja. ??? Czy w moim samochodzie jest turbina o zmiennej geometri ???

Drugie pytanko to na temat sprzęgła gdy zmieniam biegi począwszy od 1,2,3 to gdy puszcze sprzęgło jest słyszalny taki stuk, lub puk, im szybciej puszcze sprzęgło tym głośniej to słychac. Dodam że nie mam żadnych wibracji przy wyłączaniu silnika lub przy jeździe. Auto ma swoją moc przyśpiesza normalnie. Tylko ten stuk podczas zmiany biegów. Musze bardzo powoli puszczać sprzegło jednoczesniej lekko dodając gazu wtedy tego niesłyachć.
Czy to objawy zepsutej dwumasy czy samego sprzęgła. Dodam że sam pedał sprzęgła jest dosyć sztywny no ale bez przesady normalnie bez oporu wciska się sprzęgło może dlatego tak mi się wydaje bo w porzednim innym samochodzie sprzegło tak samo miękko chodziło jak pedał gazu. Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Zitrone

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: C5 2.0 HDI RHZ
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Lip 2017, 22:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy to turbina gwizda i czy moje sprzęgło jest do wymiany.


Na początek sprawdziłbym szczelność wszystkich połączeń powietrza od turbo do kolektora, oraz samego intercoolera, później ile jest i czy jest olej rurach powietrza od turbo do kolektora, na końcu luz na wałku turbo czy widać ślady tarcia łopatek o obudowę. Chyba jesteś bardzo czuły na dźwięki. Jeśli nić z tych rzeczy wyżej się nie dzieje, to trzeba zaakceptować i się nie przejmować, pompuje to coś tam świszczeć musi, zupełnie nowe nie jest;) Ja mam stare mk1, z zaworem upustowym ale myślę, że w tak nowym aucie raczej zmienna geometria.
Powrót do góry
fryc88

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuchola
Posiadane auto: C5 x7 Tourer
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Lip 2017, 22:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy to turbina gwizda i czy moje sprzęgło jest do wymiany.


Mam ten sam problem w 2.0 HDI 136KM z 2009r.
Ja obstawiam w moim przypadku łożysko oporowe lub jeszcze co innego. Po wciśnięciu sprzęgła akurat u mnie to ustaje, jak jadę z tą prędkością... Ale zakres prędkości i natężenie dźwięku tak samo u mnie wygląda.
Powrót do góry
Raacim

Debiutant



Dołączył: 19 Cze 2017
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Volkswagen Golf IV 1,9tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Lip 2017, 11:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy to turbina gwizda i czy moje sprzęgło jest do wymiany.


Ja miałem dość podobną sytuację, ale po udaniu się do warsztatu okazało się, że coś nie tak jest z turbosprężarką. Po regeneracji w firmie Turbospec w Warszawie na Muszkieterów, wszystko działa bardzo dobrze i nic już nie gwizda. Nie twierdzę oczywiście, że konieczne musi to być wina niesprawnego turbo, ale tak było akurat w moim przypadku. Wink
Powrót do góry
mansonss

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Citroen C5 III, 2.0HDI 140KM, 27.12.2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Lip 2017, 13:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy to turbina gwizda i czy moje sprzęgło jest do wymiany.


Coś czytałem że turbiny ze zmienną geometrią sie nie regenruje to prawda ??? Wtedy jestem skazany w racie czego kupić nową czy jak to wygląda?? Najlepiej też podjade do jakiegoś warsztatu zobaczymy co powie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 11 Lip 2017, 13:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sro 12 Lip 2017, 00:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy to turbina gwizda i czy moje sprzęgło jest do wymiany.


To jest normalna turbina, regeneruje się.
Powrót do góry
mansonss

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Citroen C5 III, 2.0HDI 140KM, 27.12.2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Lip 2017, 15:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy to turbina gwizda i czy moje sprzęgło jest do wymiany.


Ok dzięki za pomoc.
Powrót do góry
bani46

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koło
Posiadane auto: Citroen C 5 2.0 HDI 2008 exlusive
Piwa: 0/13
Wysłany: Pon 05 Lut 2018, 13:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy to turbina gwizda i czy moje sprzęgło jest do wymiany.


I oczywiście jak to na forum brak odpowiedzi jak sobie poradził kolega z problemem czy to była turbina czy przewody nieszczelne kolektora ???
Powrót do góry
HudyDG

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków, Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Citroen C5 1.6HDi 190kkm 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Lut 2018, 16:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy to turbina gwizda i czy moje sprzęgło jest do wymiany.


Co prawda inny silnik, sam wymieniałem koras i przy pewnych obrotach też zaczęło gwizdać, winą był źle wyregulowany zderzak od kierownicy turbo, turbina dawała za dużo ciśnienia, podobny efekt zdarza się przy złej regulacji cięgna gruszki, sterownik reguluje położenia cięgna, tak by osiągnąć właściwe ciśnienia, ale przy pewnych obrotach i ilości spalin sobie nie radzi.
Na chwilę obecną, najprostszym i najtańszym sposobem jest diagnoza lexią, bądź http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=266431

Będzie widać ciśnienie doładowania, a także skorelować ciśnienia z gwizdem, bądź położeniem cięgna gruszki.
_________________
Citroen ZX->Berlingo->C5
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

62 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

21 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

CitroenC-Crosser

29 900

2008r.

221 554 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System