Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Moja ocena.


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xavier

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen C5 X7
Piwa: 2/16
Wysłany: Sro 14 Lut 2018, 15:44
Temat postu:

Jaki olej?


Mostek123, kolega Wiarus 1 żyje w nieświadomości, dał auto do ASO, a Ci go naciągnęli na drogi olej i to w dodatku zły olej ( nie do EW10A RFJ ) i cieszy się udawadniając, że to serwis ma oczywiście rację Laughing Laughing Laughing
Po pierwsze dał się zrobić w balona, po drugie przepłacił, a po trzecie jest łatwowierny i nie czyta książki serwisowej.


Nie jestem tym za kogo ty się uważasz. Jedno Ci tylko powiem, nie masz pokory w sobie uważasz się za "experta".
Ja mam prawko od 1973r. Moje auta to: 2 Fiaty 125p. Golf 2.GTI Audi100 (5000S) VW Polo, VW Bora. Citroen C5.
ŻEGNAM!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Xavier

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen C5 X7
Piwa: 2/16
Wysłany: Sro 14 Lut 2018, 15:58
Temat postu:

Jaki olej


Cyt. Mostek123, kolega Wiarus 1 żyje w nieświadomości, dał auto do ASO, a Ci go naciągnęli na drogi olej i to w dodatku zły olej ( nie do EW10A RFJ ) i cieszy się udawadniając, że to serwis ma oczywiście rację Laughing Laughing Laughing
Po pierwsze dał się zrobić w balona, po drugie przepłacił, a po trzecie jest łatwowierny i nie czyta książki serwisowej.



Nie jestem tym za kogo ty się może uważasz. Ale nikogo nie obrażam oceniając jaki on ciemny....
Tak w nawiasie ja prawo jazdy mam od 1973r. Moje auta to: 2 Fiaty 125. Golf 2 GTI. Audi100 (5000S) VW Polo, VW Bora. Citroen C5.
Żegnam!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sro 14 Lut 2018, 19:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moja ocena.


Xavier napisał:


Tak w nawiasie ja prawo jazdy mam od 1973r


Co ma piernik do wiatraka?

Xavier napisał:
Moje auta to: 2 Fiaty 125. Golf 2 GTI. Audi100 (5000S) VW Polo, VW Bora. Citroen C5.


Nikogo nie interesuje czym jeździłeś, jeździłem trochę lepszymi autkami i się nie chwalę Laughing Laughing

Xavier napisał:

Żegnam!


I całe szczęście Evil or Very Mad
Powrót do góry
Wiarus 1

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen C5X7
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 15 Lut 2018, 08:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moja ocena.


Cyt. Jest napisane jak byk " dla silników CITROENA ", ale nie do tego silnika, zrozum to. Citroen-ów są dziesiątki, pisząc "dla silników CITROENA" nie oznacza, że do każdego silnika. Jest napisane ogólnikowo. Człowieku zastanów się o czym Ty piszesz Twisted Evil

Witam nie mogę się z tym zgodzić. 1) Instrukcja jest przypisana konkretnie do tego modelu.
2) W 2008r. NIE PRODUKOWANO JESZCZE TYCH WYSILONYCH NIBY EKO SILNIKÓW
DO KOSIAREK.
_________________
W.G
Powrót do góry
komunikator tlen - status
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Czw 15 Lut 2018, 11:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moja ocena.


Wiarus, kolego, mam pytanie do Ciebie, czy masz książkę serwisową? Jeśli masz to przeczytaj co w niej jest napisane. Nie bez kozery jest napisane jaki olej jest dydykowany do silnika 2.0 16V o oznaczeniu RFJ EW10A.
Poczytaj książkę serwisową i na spokojnie wyciąnij wnioski.
Acha, nie słuchaj głupot, że od oleju 5W40 zbiera się nagar, jest to straszna bzdura, no chyba że nie zmieniałbyś oleju ze 4 lata.
Pozdro
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Czw 15 Lut 2018, 11:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Czw 15 Lut 2018, 16:41
Temat postu:

Re: Moja ocena.


Wiarus 1 napisał:
Rocznik to koniec 2008. Przebieg na dzień dzisiejszy to 85tys.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Jeszcze napisz, że kupiłeś w okazyjnej cenie Very Happy
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 16 Lut 2018, 12:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moja ocena.


Ależ temat się rozwinął. Twisted Evil

Napisał Wiarus 1:
Cytat:
Witam nie mogę się z tym zgodzić. 1) Instrukcja jest przypisana konkretnie do tego modelu.
To się pogódź, bo sama instrukcja nie mówi jeszcze do jakiego silnika, ale instrukcja serwisowa dużo mówi.

Cytat:
Nie bez kozery jest napisane jaki olej jest dydykowany do silnika 2.0 16V o oznaczeniu RFJ EW10A.
Dokładnie i tylko jeden takowy olej widnieje.
Z kolei inne oznaczenie silnika lecz z innym pojemności widnieją w serwisówce trzy rodzaje nazwy oleju, a wspomnianym modelu tylko jeden jest taki silnik w tych rocznika o tym oznaczeniu RFJ EW10A.

Cytat:
że od oleju 5W40 zbiera się nagar
Ciekawe kto takie rzeczy powiela i jak widać, ten co pisze takie rzeczy to się nie zna w ogóle na olejach. Bo oleje o nazwa 5W40 a 5W30 różnią się tylko lepkością i ten ostatni jest rzadszych.
Z tym, że cała dyskusja zaczęła się od oleju 0W30 i co koledzy wiarus 1 oraz xavier macie do powiedzenia. Może faktycznie po testujcie a My będziemy się przyglądać jak wam silniki zaczynają pobierać olej i zgłaszać różne awarie, bo takowy olej jest prawie rzadki jak woda. Laughing
Nie wspomnę już jakie oleje wlewane do skrzyni automatycznej, może też tam takim samym leją co?. Laughing Laughing Laughing

Napisał Xavier:
Cytat:
Moje auta to: 2 Fiaty 125. Golf 2 GTI. Audi100 (5000S) VW Polo, VW Bora. Citroen C5.
Ooo, nawet pochwaliłeś się starociami, Laughing Laughing Laughing które wszystkie przejechałem i przehandlowane. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Xavier

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen C5 X7
Piwa: 2/16
Wysłany: Pią 16 Lut 2018, 17:36
Temat postu:

Jaki olej?


Witam "Kolega" Mostek 123 chyba nie wie co psze! Jeżeli Audi 5000S Ty nazyważ starocią (może dzisiaj i tak jest ale w 1984r nie było lepszego samchodu. Swój sprowadziłem z USA. w Europie z takim ful wyposażeniem nie było. Wiesz co to wtedy oznaczało wtrysk paliwa pewnie, że mechaniczny bo nie znano jeszcze innego, tylko gażniki. O reszcie nie będę pisał, bo to jest forum Citroena!.
Apropo oleju jeżeli nie wierzysz książce serwisowej. Proszę poczytać na stronach internetowych o możliwościach w/w olejów. 0W-30 jest idalny na zimę. Na lato można zmienić na inny (gęściejszy)
Idea
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC1

34 990

2018r.

59 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

36 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

46 900

2015r.

163 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System