Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand picasso II 1.6 HDI po wypadku nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piter44

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): zielona góra
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso II ,1.6 HDI,2013,
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lut 2018, 23:58
Temat postu:

C4 Grand picasso II 1.6 HDI po wypadku nie odpala


Witam zakupiłem niedawno C4 Grand picasso II 2013manual czyli początek produkcji drugiej serii , auto jest po wypadku i nie mogę go odpalić , dodam że poduszki powietrzne są otwarte (jednak Panowie w serwisie powiedzieli że nie ma to wpływu na odpalenie jak w starym modelu i że auto nie jest wyposażone w czujnik uderzeniowy i normalnie powinno odpalić. Uszkodzony był przewód wysprzęglika i wylecial płyn . Wysprzęglik oraz przewód został już wymieniony na nowy zakupiony w serwisie , układ odpowietrzony sprzęgło działa . Po włożeniu kluczyka w gniazdo i naciśnięciu start nic sie nie dzieje , mruga cały czas kontrolka na desce wciśnij sprzęgło . Podłączyłem DiagBoxa i w Bsi mam takie błędy których nie idzie skasować :
U1F00 00 -Zdarzenie usterki nie zanotowanie w dzienniku usterek
B1808 87 - Usterka odryglowania blokady rozruchu przez kalkulator kontroli silnika
B1816 87 Moduł naładowania akumulatora błąd czujnika napiecia (to udało się dzisiaj skasować)
B1816 87- Usterka utraty informacji łańcucha napędu hybrydowego lub informacji autoryzacji rozruchu przychodzącej z kalkulatora silnika.
B1818 93 błąd poziomu oleju
B1811 96 Usterka pompy domieszkowania oleju napędowego
U180981 Błąd informacji o temperaturze oleju
B132f 81 Usterka informacji wysokiego ciśnienie klimatyzacji

ESP
U1108 87 - Usterka - brak łączności z kalkulatorem sterującym silnika
U1508 87 - Oprogramowanie nie kompatybilne z kalkulatorem kontroli silnika

Dodam że auto stało rok po wypadku w belgi .
Instalacja wygląda na całą w środku BSI czyste ładne rozpinałem i podpinałem wtyczki. Wyczyściłem całą skrzynke przekażników pod maską oraz złącza ecu i dalej to samo . Proszę o pomoc co dalej robic może ma ktoś jakiś pomysł .
Potrzebował bym schematu wtyczek ecu ewentualnie gdzie sprawdzić czy dochodzi do niego zasilanie. DiagBox nie łączy się z kalkulatorem silnika ( Błąd połączenia ). Na wyświetlaczu wyskakują blędy ,awarja ręcznego , awarja poduszek powietrznych , awarja silnika -napraw pojazd .Z góry dziękuje za pomoc .
ps numer VIN VF73A9HC8DJ820643
_________________
piter4
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 12 Lut 2018, 21:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand picasso II 1.6 HDI po wypadku nie odpala


B1816 87- Usterka utraty informacji łańcucha napędu hybrydowego lub informacji autoryzacji rozruchu przychodzącej z kalkulatora silnika.


skupiłbym się na tej usterce - podejrzewam że wynika z błedu odczytania immobilajzera....gdy auto długo stało i zaczą rozładowywać akku to bardzo często rozkodowuje sie immo - sprawdz diagboxem czy system widzi kluczyki ( transpondery)
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
piter44

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): zielona góra
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso II ,1.6 HDI,2013,
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 09:37
Temat postu:

C4 Grand picasso II 1.6 HDI po wypadku nie odpala


Auto wczoraj w nocy odpaliło , rozłączyłem wszystkie wtyczki instalacji silnika wypsikałem kontaktem , (najgorzej rozpiąć esp ) wspaniałe esp zabezpieczone jest podwójnie dlatego było troche walki i demontaż podszybia filtrów itp , wtyczki wszystkie były idealne i czyste ale profilaktyka , potem po raz kolejny skrzynka bezpieczników pod maską , rozebrałem ja doszczętnie i każdy styk czyściłem mechanicznie oraz WD40 i kontaktem , okazało się że jest luźny (wyleciał pin od bezpiecznika ) i tak schowany że wyglądało że jest ok ale jak wpychałem wkrętaczkiem od spodu wszystkie piny aby sprawdzić mocowanie to ten jeden dopiero zaskoczył . Dzięki za pomoc i za zainteresowanie się tematem. Pozdrawiam
_________________
piter4
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 11:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand picasso II 1.6 HDI po wypadku nie odpala


Czyli winien bezpiecznik ?.
Przez pomiary nie można było go namierzyć ?.
Nie znam na razie instalacji w swoim C4 i mam takie pytanie: czy występują bezpieczniki, na które prąd jest podawany dopiero po uruchomieniu silnika ?.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC3 Aircross

59 900

2020r.

90 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System