Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) 1.6 hdi - zapala i gaśnie (nieregularnie) -wtryski ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Nie 19 Lis 2017, 23:00
Temat postu:

1.6 hdi - zapala i gaśnie (nieregularnie) -wtryski ?


Cześć,

Od jakiegoś czasu mam problem z rozruchem, później wszytko jest ok.

Objawy: kręci, załapuje, szarpnie silnikiem na chwile i gaśnie, po kilku próbach zapala z takim szarpaniem na początku i za chwile się uspakaja

Zdarza się to na rozgrzanym i na zimnym, częściej na rozgrzanym tak mi się wydaje ale są momenty że pali jak kiedyś (od razu)

Co zrobiłem: sprawdziłem w lexii napięcie aku, 12,5v przed zapłonem i ponad 10v podczas zapłonu,

Ciśnienie paliwa podczas nieudanego rozruchu ponad 150bar - zadane 250bar, podczas udanego orazu 250bar. Obroty podczas nieudanego rozruchu 170obr/min, podczas udane 300obr/min.

Sprawdziłem korekty wtrysków w lexii:

1. 6mg/raz
2. 5mg/raz
3. 0.7mg/raz
4. 0.2mg/raz

Łudzę się, że to coś z zapowietrzonym paliwem lub rozrusznikiem, którego nie wymieniałem od 2010r. ale wydaje się że kręci jak zawsze, wtryski też nie ruszane od zakupu czyli 2010r. Na przewodach paliwa założone mam zaworki zwrotne.

Dodam, że podczas nieudanych zapłonów gdy dodam gazu samochód załapuje lepiej i szybciej, macie jakieś sugestie lub doświadczenie. Kupiłem już nowe przewody paliwowe i gruszkę, ale nie wiem czy to nie ślepa uliczka. Co myślicie na temat miksolu do baku paliwa ?
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Pon 20 Lis 2017, 01:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 hdi - zapala i gaśnie (nieregularnie) -wtryski ?


A jak wygląda gruszka czy jest twarda, czy po podpompowaniu odpala lepiej, kiedy wymieniany filtr paliwa.

Jeśli nie uzyskuje ciśnienia na listwie to może być regulator ciśnienia na pompie, czujnik ciśnienia, lub ewentualnie lejący wtrysk, trochę za duże te korekty na lexii. Ja bym oddał wtryski do sprawdzenia, ewentualnie zmienił miejscami i sprawdził korekty czy pójdą za wtryskiem.
Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Pon 20 Lis 2017, 11:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 hdi - zapala i gaśnie (nieregularnie) -wtryski ?


Co Do gruszki to po założeniu zaworów zwrotnych pompuje aż do sytuacji w której po ściśnięciu nie wraca do pozycji wyjściowej, nie wiem czy tak powinno być ale przed tym stanem gruszka pompuje uczuć przepływającej paliwo ( bezpośrednio po wymianie ) próbowałem pompomac przed nieudanym zapłonem ale gruszka po ściśnięciu jest ściśnięta Smile filtr wymieniany jakieś 3 tyg. Temu, filtry łącznie z paliwa i olejem wymieniam regularnie co 10tys.

Ja też najbardziej cierpiał bym się wtryskow no ale skoro mam zwierzę przewody paliwowe z okilic silnika i gruszke to sprobuje to wymienić i zobaczymy Smile

Dziwi mnie tylko że z wciśniętym gazem zapala lepiej, i gdy postoi całą noc w garażu też pali od strzału.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Pon 20 Lis 2017, 13:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 hdi - zapala i gaśnie (nieregularnie) -wtryski ?


Gruszka nie może zostać ściśnięta, to może oznaczać że nie może zassać paliwa, a po co aż 2 zaworki, nie ograniczają przepływu? Można jeszcze wywalić te zaworki i sprawdzić bez.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 20 Lis 2017, 19:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 hdi - zapala i gaśnie (nieregularnie) -wtryski ?


Cytat:
1. 6mg/raz
2. 5mg/raz
3. 0.7mg/raz
4. 0.2mg/raz
Lepiej zajmij się tymi wtryskami, bo nie długo zaraz i pompę uszkodzisz.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 20 Lis 2017, 19:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Pon 20 Lis 2017, 19:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 hdi - zapala i gaśnie (nieregularnie) -wtryski ?


Co do gruszki i zaworków to jeden na zasilaniu a drugi na powrocie. Powinien moc zassac bo przecież jest normalny przepływ tylko blokada na powrot i jeżeli gruszka się scianie i nie wraca to znaczy że zworki działają- tak zrozumiałem ta sytuacjęSmile
Wymieniłem dzisiaj aku na nowy ale bez zmian.

Zrobiłem test i podczas jazdy zasiłek samochód i odpaliłem z biegu bez rozrusznika i pali na każdym razem. Chętnie zajął bym się
tym rozrusznikiem ale chciałbym mieć pewność.

Wtryski też ogarne ale najpierw chce znać przyczynę niezapalania na ciepłym :/
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 20 Lis 2017, 22:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 hdi - zapala i gaśnie (nieregularnie) -wtryski ?


Cytat:
Wtryski też ogarne ale najpierw chce znać przyczynę niezapalania na ciepłym :/
Toż masz jak na dłoni przyczynę trudności odpalania silnika. Co do wtrysków to powinny być przybliżone takie same wartości na wszystkich cztery a u Ciebie wtryskiwacze za duża różnica aby silnik normalnie odpalał na zimnym jak i rozgrzanym silniku.
Czy nie szkoda Ci naprawdę pompy bawiąc się gruszką?.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Wto 21 Lis 2017, 14:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 hdi - zapala i gaśnie (nieregularnie) -wtryski ?


bugija Mostka nie słuchaj bo jak dla mnie to po prostu IDIOTA, powiela zasłyszane informacje bez sensu. Jeśli nie sprawdzisz stanu silnika, czyli kompresji, ewentualnie testu przelewowego to korekty na wtryskach nic nie mówią o stanie samych wtrysków, jeśli na którymś cylindrze będziesz miał mniejszą kompresję to komputer silnika będzie dawał większą korektę czyli więcej paliwa i to niekoniecznie na danym cylindrze.

Co do gruszki to co napisałem wcześniej jeśli gruszka pozostała ściśnięta to znaczy że nie może zassać paliwa, powinna wrócić do swojej wyjściowej pozycji i być twarda, wygląda na blokujący się zaworek. Wyrzuć zaworki i sprawdź bez.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 21 Lis 2017, 17:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 hdi - zapala i gaśnie (nieregularnie) -wtryski ?


Cytat:
jeśli na którymś cylindrze będziesz miał mniejszą kompresję to komputer silnika będzie dawał większą korektę czyli więcej paliwa
No co za ubaw i raczej moc byłaby słabsza a nie po przez zwiększenie dawki paliwa.

Cytat:
ewentualnie testu przelewowego to korekty na wtryskach nic nie mówią o stanie samych wtrysków,
Niby czemu nic nie mówią, to w takim razie porównaj sobie kolego Pyotrek z tym co jest na linku a podanym przez kolegę bugija.
https://youtu.be/ibLkNAk4IRk

Cytat:
powiela zasłyszane informacje bez sensu.
To ciekawe kto i skąd bierze informacje. Bo już Twoje powiedzenie na obecną chwilę to masz jednak za mało wiedzy.
Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Wto 21 Lis 2017, 23:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 hdi - zapala i gaśnie (nieregularnie) -wtryski ?


Rano nie mogłem odpalić, poszedl dopiero z plaka. Pierwsze co zrobiłem to wywaliłem zaworki zwrotne, odpalal i po lekkim nagrzniu obroty się dlawily i w końcu sam gasl uznałem że jazda z bez przerwy wciśniętym podałem gazu jest bez sensu więc zdemontowalem 4 wtryski, jutro wkładam lepsze na podmiane bo muszę mieć samochód na chodzie a swoje zawiozę do sprawdzenia. Dodatkowo wymieniłem gruszke razem z przewodami do pompy wc i listwy i filtra paliwa, jutro mam nadzieję nastanie czas że samochód zapali i nie zgaśnie:) trzymam kciuki.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 22 Lis 2017, 17:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 hdi - zapala i gaśnie (nieregularnie) -wtryski ?


Tylko zastanawia mnie, po co wszystkie wyjąłeś wtrsykiwacze skoro można było dwa pierwsze wyjąć z podany Twoich informacji.
Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Pon 27 Lis 2017, 22:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 hdi - zapala i gaśnie (nieregularnie) -wtryski ?


Siema,

Wtryski 4 inne włożone, moje oddane na stół i 2 nadają się do remontu. W między czasie pompa chyba straciła życie bo zamiast 250bar to daje 8, 10 bar Smile w sobotę, włożę drugą bo mam drugi silnik (100tys przebiegu) i sprawdzę ciśnienie sprężania na dwóch pierwszych bo korekty na nich i wtryskach na podmiankę to 5 i 6mg/raz gdzie pozostałe dwa to 0,1 i 0,3. Zmieniłem wtryski miejscami (1 i 2 na miejsce 3 i 4) jak pompa rozwiąże problem zapłonu to sprawdzę sprężanie Smile nie gubi oleju ani, płynu chłodniczego. Do usłyszenia w sobotę,

Ponieważ potrzebuje samochód na już, uruchomiłem kontakty i znalazłem c4 piacasso grand z 2012r z 2.0 hdi 150hp (silnik RH) z 89tyś przebiegu ale z półautomatem - co o tym myślicie.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 12:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 hdi - zapala i gaśnie (nieregularnie) -wtryski ?


Jak widać w pospiechu kupiłeś 4 i w tym następne dwa uszkodzone wtryskiwacze.
Pompę wysokiego ciśnienia na razie zostaw w spokoju i zrób najpierw porządek z wtryskiwaczami.


Cytat:
sprawdzę ciśnienie sprężania na dwóch pierwszych bo korekty na nich i wtryskach na podmiankę to 5 i 6mg/raz gdzie pozostałe dwa to 0,1 i 0,3. Zmieniłem wtryski miejscami (1 i 2 na miejsce 3 i 4)
Zamieniłeś miejscami wtryski i co dalej?, bo nie bardzo rozumiem.
Zamiana wtryskiwaczy miejscami polega na tym, czy podaje taką samo wartość jak przed zamianą i jeśli tak to problem w kabelku, a jak zmienia wartość na taką jaką była przed zamianą to znaczy że jest dobra albo uszkodzona w zależności od jej wartości.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Pią 01 Gru 2017, 00:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 hdi - zapala i gaśnie (nieregularnie) -wtryski ?


bugija napisał:


Wtryski 4 inne włożone, moje oddane na stół i 2 nadają się do remontu. W między czasie pompa chyba straciła życie bo zamiast 250bar to daje 8, 10 bar Smile


Wtryski sprawdzone???, bo jeśli pompa nie daje to możliwe że jest zawieszony wtrysk i leje i pompa nie może zrobić ciśnienia.

Cytat:

Ponieważ potrzebuje samochód na już, uruchomiłem kontakty i znalazłem c4 piacasso grand z 2012r z 2.0 hdi 150hp (silnik RH) z 89tyś przebiegu ale z półautomatem - co o tym myślicie.


Nie bierz półatomatu!, poczytaj opinie.
Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Pon 22 Sty 2018, 22:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 hdi - zapala i gaśnie (nieregularnie) -wtryski ?


Temat rozwiązany, pompa dawala 8bar na starcie zamiast 250. Po wymianie jest super, dwa wtryski dodatkowo zegenerowane.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

21 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

34 900

2013r.

150 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenDS5

56 000

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System