Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem HA3 oraz hamulcami.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DziQ_PL

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): POLSKA
Posiadane auto: C5/ EX/ 2.0HDI/ 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Sty 2018, 00:21
Temat postu:

Problem z zawieszeniem HA3 oraz hamulcami.


Cześć Wszystkim,

od kilku lat jestem użytkownikiem pięknej C5 z 2011 2.0 HDI i nie miałem z nigdy z nią żadnego problemu do teraz.
A teraz mam dwa:

1. problem z hamulcem często rano pedał hamulca jest totalnie sztywny u samej góry i tak jakby nie można do wcisnąć oczywiście w tym czasie praktycznie nie mam hamulców. Raz pojawił mi się jakiś komunikat ale nie zdążyłem go zapamiętać, ale było to coś ala break pads......
Może ktoś z Was miał taki lub podobny problem i udało mu się go zdiagnozować i rozwiązać?

2. ta kwestia to problem z zawieszeniem, zauważyłem ostatnio że samochód zaczął pływać na boki po drodze oraz podczas przejeżdżania przez np. leżącego policjanta słychać mocny stuk, jakby oba koła oderwały się od podłoża. Działa opuszczanie i podnoszenie ale wydaje mi się że podczas włączenia trybu sport różnica jest minimalna w porównaniu do auto. Płyn uzupełniałem jakiś czas temu i jest OK.
Może ktoś z Was miał taki lub podobny problem i udało mu się go zdiagnozować i rozwiązać?

Ps. proszę Was też o polecenie dobrego lub bardzo dobrego mechanika w okolicy Rzeszowa.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdr
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Nie 14 Sty 2018, 03:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem HA3 oraz hamulcami.


1. Sprawdzić wężyki podciśnienia, ewentualnie serwo.

2. Podjechać na stację diagnostyczną na szarpaki, powinny wyjść luzy.
Powrót do góry
DziQ_PL

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): POLSKA
Posiadane auto: C5/ EX/ 2.0HDI/ 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Sty 2018, 13:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem HA3 oraz hamulcami.


Jest jakiś sprawdzony sposób na sprawdzenia serwa?
Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale właśnie przed chwilą zauważyłem że podczas gdy hamulce są słabe gorzej też działa sprzęgło. Po jakimś czasie jedno i drugie działa OK.

Dwa-trzy miesiące temu robiłem przegląd samochodu i szarpaki nic nie wykazały, a już wtedy dało się odczuć 'pływanie samochodu' jak przy mocnym wietrze. Dodatkowo przypomniałem sobie że jak kilka razy chciałem szybko wystartować ze świateł czy skrzyżowania to zdarzało się jakby przednie koła podskakiwały, tak jakby brakowało docisku.

Niem wiem czy to co piszę ma jakieś znaczenie ale to moje obserwacje.

Pozdr
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Nie 14 Sty 2018, 16:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem HA3 oraz hamulcami.


1. A jak wygląda stan płynu? Odpal silnik i poczekaj z minutę, jak hamulec będzie ok, to znaczy że gdzieś jest nieszczelność i po uruchomieniu musi się wytworzyć podciśnienie. Serwo bardzo sporadycznie się uszkadza, najczęściej jest to problem wężyków podciśnieniowych.

2. Niestety na szarpakach nie zawsze wszystko wychodzi, umów się do jakiegoś mechanika aby dokładnie sprawdził zawieszenie. A jak ustawione jest zawieszenie prawidłowo? Jaki stan kul?
Powrót do góry
DziQ_PL

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): POLSKA
Posiadane auto: C5/ EX/ 2.0HDI/ 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Sty 2018, 17:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem HA3 oraz hamulcami.


Stan płynu jest OK, kilka miesięcy temu był nawet wymieniany.
Mniej więcej tak to wygląda że po odpaleniu po chwili hamulce są OK, sprawdzę więc szczelność układu.

Szczerze nie mam pojęcia jak jest ustawione zawieszenie Sad jak się je ustawia i jak to sprawdzić?
Podobnie ze stanem kul. Wycieków nie widać, regulacja działa więc wydawało mi się że jest OK.

A powiedz mi jeszcze proszę czy to może być coś z amortyzatorami? Ponieważ tak właśnie się zachowuje zawieszenie jakby były użyte amortyzatory ale nie wiem czy w przypadku tego zawieszenia to możliwe.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 14 Sty 2018, 17:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Pon 15 Sty 2018, 02:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem HA3 oraz hamulcami.


Jeśli po chwili są ok, to ucieka podciśnienie przez noc, przejrzeć rurki od podciśnienia, czasem jest minimalna dziurka której nie widać, może być też problem z serwem, ale jak pisałem wcześniej obstawiał bym je na końcu.

Tu nie ma jako takich amortyzatorów, za amortyzatory robią kule, tak te kule się zużywają, czy siłowniki nie ciekną?. Co do wysokości to zmierz odległość o środka koła do rantu i dla przodu ma być 41cm, tył 39,5.

Sprawdź tuleję dolna przykręconą śrubą 20:

Powrót do góry
o-w-c-a

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: 607 3.0 v6 4Hp20 sed/ C5 (X7) 2.0HDi AM6 kom
Piwa: 4/9
Wysłany: Sro 17 Sty 2018, 09:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem HA3 oraz hamulcami.


A przypadkiem nie masz całkowicie startych klocków hamulcowych - break/warn pads (jakoś tak) wyświetla kiedy czujniki dotkną tarczy, chwilę później chyba ich nie ma bo się ścierają. Tak miałem w 607, a hamulec był słaby, ale nie był dramatyczny tyle że pedał chyba nie twardniał.

41cm przód i 39,5 tył? To są jakieś dane książkowe?

Pytałem kiedyś na innym forum i powinno być równo bardziej w okolicach 40cm.

Z własnych obserwacji stwierdzam że jak kupiłem auto miałem właśnie jakieś 41 z przód i tył koło 39. Zasadniczo regulacje Lexią też nie były łatwe i zasadniczo podobnie wychodziło.
W efekcie znalazłem te informacje odnośnie regulacji i wyrównania i zmieniłem regulując ręcznie obejmą.

Rezultat - auto przestało być jak piłeczka pingpongowa. Prawda jest taka że im wyższe zawieszenie tym auto jest sztywniejsze i bardziej podskakuje. Mój na progach spowalniających dobijał przodem i podskakiwał (co zdroworozsądkowo ma sens bo jest więcej wtłoczonego płynu do układu, a więc bardziej ściśnięta sfera, tym samym gaz jest sprężony bardziej i bardziej odbija).
Pojechałem do mechaniora wymienił sfery przód i nie było wiele lepiej, dopiero regulacja pomogła i stał się miękki (podnieście auto na maxa i spróbujcie przejechać nawet powoli dziurawą drogą - sprężynuje strasznie).
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Czw 18 Sty 2018, 02:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem HA3 oraz hamulcami.


Poczytaj jest wszystko wyjaśnione:

http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=98257.0
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC1

10 900

2007r.

197 499 km

śląskie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System