Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) RT4 "gra" bez dzwięku.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Citromen

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2017
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norge
Posiadane auto: C5 2.0 HDi 136
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 10 Sty 2018, 00:14
Temat postu:

RT4 "gra" bez dzwięku.


Jak w temacie. Czasami (2-3 razy w tygodniu) zdarza się, że radio RT4, bez względu z którego źródła bym nie korzystał, gra ale żaden dźwięk się nie wydobywa. Na wyświetlaczu wszystko wygląda tak jak powinno, czas upływa ale dźwięku brak.
Wystarczy, że wyłączę auto i odczekam kilka minut a po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy. Ma ktoś może jakiś pomysł co może być przyczyną?
Przy okazji pytanie czy istnieje możliwość zrestartowania radia przy włączonym silniku?
Z góry dzięki!
Powrót do góry
rklucz

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódz
Posiadane auto: C4 GP 2.0 hdi 2016
Piwa: 32/0
Wysłany: Czw 11 Sty 2018, 21:37
Temat postu:

RT4 "gra" bez dzwięku


Można to sprawdzić podłączając komputer ale w czasie rzeczywistym jak akurat niema dźwięku. Maż przerwę naj prawdopodobnie w obwodzie któregoś głośnika może przełamany kabel w przejściu na przelotce do drzwi lub słaby kontakt we wtyczce w wiązce do drzwi lub przy głośniku.
_________________
rklucz
Powrót do góry
QOOBA

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grajewo / podlasie
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0HDi 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Mar 2018, 23:02
Temat postu:

Re: ( Citroen ) RT4 "gra" bez dzwięku.


Na początku witam wszystkich użytkowników i fachowców dobrej woli - to mój pierwszy post tutaj:)

Mam podobny problem w mojej C5 (radio RNEG). Radio działało bez zarzutów aż któregoś razu wsiadłem i kompletna cisza. Wszystko niby działa, stacje wyszukuje, zmienia muzykę, czas utworu leci, ale nie słychać dźwięku. Wiem, że poruszane były podobne tematy, ale może ktoś mógłby mi podpowiedzieć po kolei co sprawdzić.
Podejrzenia mam następujące:
- końcówka mocy w radiu (jak to sprawdzić?)
- wzmacniacz philipsa (ten co w bagażniku sieci, jak go sprawdzić czy działa? czy jest od niego jakiś bezpiecznik?)
- któryś z głośników choć raczej przewodów i to najprawdopodobniej w drzwiach kierowcy, gdyż najczęściej jeżdżę sam.
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć w jaki sposób sprawdzić na "własną rękę" powyższe punkty lub na co jeszcze dodatkowo zwrócić uwagę?
Bardzo proszę o pomoc, w razie czego mógłbym się nawet odwdzięczyć Smile
Pozdrawiam Kuba.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery


CitroenC4 Grand Picasso

13 500

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenC4 Picasso

26 900

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

17 000

2011r.

135 950 km

pomorskie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System