Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olaf_wwa

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 Thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Paź 2017, 16:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


koledzy, poszedłem właśnie tropem brudu w silniku, i natrafiłem na taką stronkę / sklep : https://www.forte-nwe.pl/produkty/czyszczenie-ukladu-smarowania-motor-flush
Co o tym sądzicie? stosował z was ktoś może taki preparat?
Powrót do góry
olaf_wwa

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 Thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Paź 2017, 15:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


dobra koledzy, złożyłem zamówienie, jakoś na dniach postaram się zdać relacje z efektów płukanki Smile
Powrót do góry
artic_82

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełmsko Śląskie
Posiadane auto: Citroen C5 II 1.8 85kW
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 16 Lis 2017, 19:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


Witam.

Stosowałem za radą mechanika w C4 1.6HDI. No cóż, na pewno czyści portfel.
Coś pozbiera, może nawet poczujesz różnicę (zapewniam to będzie tylko złudzenie).
Lepiej wydać te pieniądze na diagnozę u specjalisty. To jak u człowieka, jak cię rypią flaki, to nic nie da łykanie środka na przeczyszczenie
Powrót do góry
olaf_wwa

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 Thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Lis 2017, 22:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


artic_82 napisał:
(...) To jak u człowieka, jak cię rypią flaki, to nic nie da łykanie środka na przeczyszczenie

Ale zobacz zna to z tej strony: pewne rzeczy zarówno u człowieka w organizmie, jak i w silniku samochodowym nie da się stwierdzić wizualnie z zewnątrz, ale zanim człowiek trafi pod skalpel lekarz robi wywiad co mu dolega: tak samo można potraktować temat płukanek: zamiast niepotrzebnie rozkręcać na czynniki pierwsze silnik,dzięki płukance silnika można stwierdzić czy problemem nie był przypadkiem zalegający nagar np. na wtryskach lub innych elementach: szczególnie że taka płukanka cenowo wychodzi o niebo taniej, niż remont silnika!!!
Powrót do góry
artic_82

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełmsko Śląskie
Posiadane auto: Citroen C5 II 1.8 85kW
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 17 Lis 2017, 17:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


Owszem, można tak powiedzieć. Ale czy zasyfienie silnika nie wynika z jego niewłaściwej pracy? Dajmy na to, że masz przedmuchy i wytwarzającą się mgiełka olejowa, przez dolot powietrza dostaje się kolektorem ssacym do komory spalania i nadprogramowy nagar gwarantowany. Nie mówiąc już o kiepskiej pracy jednostki. Każdy silnik z czasem ulega pewnym procesom zabrudzenia oraz zużycia i to jest przewidziane przez producenta. Ale przy zdrowej jednostce takie zabrudzenia, jak nagar na tłokach to nic strasznego. Nie zmuszam nikogo do remontu silnika, broń Boże. Ale na własnej skórze przekonałem się, że płukanki nie leczą silnika. Podstawowe badanie, przed remontem, ciśnienie w cylindrach i wiesz czy warto inwestować. Poza tym, przy której płukance uznasz, że jest już ok?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 17 Lis 2017, 17:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 20:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


Koledzy dobrze piszą sam stosowałem płukankę silnika, żadnych fajerwerków, dzisiaj czyściłem turbinę wynns turbo cleaner i efekt? 44zł mniej w portfelu a przeładowanie jak było tak jest. Na filmikach pełno dymu itp a u mnie nic absolutnie nic z rury wydechu nie leciało. Te preparaty to jak suplementy diety. Olej to jedź do fachofca. A tak na marginesie nie wiem co tam nazamawiałeś ale jak coś do czyszczenia kolektora to musowo zmiana oleju bo może Ci pozaklejać kanały olejowe siuwaks rozpuszczony.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System