Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Problem z podświetlaniem wyświetlacza nawigacji



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TAABOO

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Citroen C5 (X7) Sedan 2.0 HDI 136KM 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Gru 2017, 01:15
Temat postu:

Problem z podświetlaniem wyświetlacza nawigacji


Od miesiąca jestem posiadaczem C5 (X7) z 2008 r. Jednym z problemów, z którym "walczę" jest brak regulacji podświetlenia wyświetlacza nawigacji. Świeci on stale z minimalnym natężeniem (w dzień praktycznie nic nie widać). Mimo, że w MENU zwiększam natężenie podświetlania do wartości max. nie zmienia to nic. Rozebrałem panel środkowy i wyjąłem wyświetlacz (wtyczki również) jednak nie znalazłem żadnych żarówek lub innych źródeł podświetlenia, które można było by wymienić. Kiedy sprawdziłem wyposażenie po nr VIN, dowiedziałem się, że pierwotnie auto było bez nawigacji z wyświetlaczem "czarno-białym". Czy wymiana radia i instalacji (obecnie jest RNEG) mogła zostać tak zrobiona, że "zgubiono" gdzieś po drodze podświetlanie? Mapy i radio prawdopodobnie nie było aktualizowane od 2012 - 2013 r. Kolejną dziwną rzeczą związaną z radiem był brak mikrofonu do zestawu głośnomówiącego. Kupiłem mikrofon ale nadal nie jestem słyszany (zarówno instalacja w podsufitce jak i kupiony mikrofon zakończony był wtyczką - połączyłem przewodami ale nic to nie dało). Inne problemy z wnętrza, to brak podświetlania kieszeni w drzwiach pasażera (diody są widoczne) i strzelająca gałka zmiany biegów (automat): w chwili gdy zmieniam jej położenie z pozycji "P": wystarczy lekki ruch w prawo by w okolicy "narożnika" i ruchu w kierunku "R" usłyszeć plastikowy trzask podobny do przeskakujących po sobie krawędzi plastikowych kart. Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc i sugestie.
Powrót do góry
TOM68

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: C5 x7 2.0HDI \'15 AM6
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 28 Gru 2017, 18:57
Temat postu:

Re: Problem z podświetlaniem wyświetlacza nawigacji


TAABOO napisał:
Od miesiąca jestem posiadaczem C5 (X7) z 2008 r. J i strzelająca gałka zmiany biegów (automat): w chwili gdy zmieniam jej położenie z pozycji "P": wystarczy lekki ruch w prawo by w okolicy "narożnika" i ruchu w kierunku "R" usłyszeć plastikowy trzask podobny do przeskakujących po sobie krawędzi plastikowych kart. Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc i sugestie.

Czy to kliknięcie jest jak się wciśnie pedał hamulca ? bo jeżeli tak to jest prawidłowo - blokada dźwigni zmiany biegów jest zwalniana.
_________________
Pamiętaj mechaniku-zawieszenie na max w C5 na podnośniku Smile
Powrót do góry
TAABOO

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Citroen C5 (X7) Sedan 2.0 HDI 136KM 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 01:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z podświetlaniem wyświetlacza nawigacji


Hmmm.... i tu mnie zaskoczyłeś. Ale właściwie zawsze wciskam pedał hamulca, gdy przełączam z "P" na inna pozycję. Jednak to "klikanie" nie zawsze się pojawia. Zdarza się, że przez dzień - dwa nie ma go i wówczas zdecydowanie łatwiej przesuwa się wybierak z "P", natomiast przy klikaniu opór w tym miejscu (zaraz za "P") jest zdecydowanie większy. Już byłem zdecydowany rozebrać wszystko i próbować to naprawić (tylko jak tam się dostać?). Niemniej dziękuję za odpowiedź - jestem spokojniejszy i jedna "usterka" jest opanowana.
Będę niezmiernie wdzięczny za sugestie z brakiem (bardzo słabym) podświetlaniem wyświetlacza nawigacji.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2847
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 15:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z podświetlaniem wyświetlacza nawigacji


Z tym podświetleniem może po prostu padło.
Powrót do góry
TAABOO

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Citroen C5 (X7) Sedan 2.0 HDI 136KM 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 18:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z podświetlaniem wyświetlacza nawigacji


Można to naprawić, czy pozostaje tylko wymian wyświetlacza?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 18:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC3 Aircross

59 900

2020r.

90 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC4 Picasso

38 800

2015r.

140 000 km

małopolskie

CitroenBerlingo

28 700

2013r.

212 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System