Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Pierwsza zima dla młodego kierowcy - jak się przygotować?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Melissandrei

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Citroen, C3, 1.4, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Gru 2017, 01:06
Temat postu:

Pierwsza zima dla młodego kierowcy - jak się przygotować?


Nadchodzi właśnie moja pierwsza zima za kółkiem. Jestem świeżyną, a i z własnym autkiem ciągle się poznajemy tak naprawdę (mam je od września)
Staram się być jak najbardziej rozsądnym i odpowiedzialnym kierowcą, zatem stąd ten temat: Jak dobrze przygotować się do zimy, oblodzonych dróg, opadów śniegu. Na co zwrócić uwagę? Co należy mieć zawsze przy sobie, bądź w samochodzie?
Obecnie wożę ze sobą odmrażacz do szyb, skrobaczki i szczotkę, żaluzję termiczną (? termoizolacyjną? To srebrne takie), zimowy płyn do spryskiwaczy. W torebce już mieszka odmrażać do zamków. A i oczywiście oponki już od dawna zmienione.
Jednak co jeszcze powinnam mieć przy sobie na wszelki wypadek? Co może okazać się niezbędne? Co wg Was jest bardzo użyteczne w czasie zimy? No i czas na pytania:
- Jak jeździć, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych, ale jednocześnie nie być zawalidrogą w czasie opadów śniegu i oblodzonej drogi?
- W jaki sposób ruszać na wzniesieniu, gdy koła się ślizgają? Jak zapobiegać? Czy wystarczy mniej gazu, czy są może inne sposoby?
- W jaki sposób zapanować nad pojazdem, gdy czujemy że auto zaczyna wpadać w poślizg?
- Czego STANOWCZO unikać, na co być bardziej wyczulonym?

Za wszystkie wskazówki będę bardzo wdzięczna. Pytam - bo albo nie jestem pewna, albo nie wiem. A chcę by każdy kogo spotykam na drodze - czy to pieszy, czy kierowca nie padł ofiarą moich błędów lub niewiedzy.
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Pią 08 Gru 2017, 03:43
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Pierwsza zima dla młodego kierowcy - jak się przygotować?


Od wielu lat mam w samochodzie jedynie zmiotkę, sorry wożę sam nie wiem po co, jeszcze nigdy nie użyłem saperkę,piłę i coś jeszcze.
Przed zimą trzeba tak przygotować zamki aby nie zamarzły, uszczelki też a jeżdżę pełnoletnim pojazdem.
Najważniejsze dla mnie to dobre paliwo, sprawny aku i alternator.
Co do techniki jazdy to nic tu nie da żaden opis i radzę nie czekać na zdarzenie w drodze a raczej polecam wybrać się na trening po śniegu i lodzie w bezpieczne miejsce, tam popróbować.
Może znajdziesz kogoś pomocnego i bardziej doświadczonego co siądzie za kierownicą i pokaże co i jak.
Najważniejsze to umiejętne obchodzenie się z pedałem gazu tak jakby hamulce nie istniały.
Mieszkam w górach i mam sporo trudnych zakrętów, pokonywanie tego z napędem na jedną oś wymaga dużej wprawy a i tak czasem człowiek się mocno spoci.
Życzę odśnieżonych nawierzchni i łagodnych zim.
Powrót do góry
Melissandrei

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Citroen, C3, 1.4, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Gru 2017, 10:16
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Pierwsza zima dla młodego kierowcy - jak się przygotować?


Dziękuję za radę. Na pewno tak zamierzałąm zrobić - jak sypnie śniegiem iść na odludzie ( a jest w okolicy fajny pusty parking, ktory jest spory i pusty zawsze) tam poćwiczyć. Obecnie nie ma u mnie ani śniegu, ani mrozów, ale to się w końcu stanie. Postaram się poprosić bardziej doświadczonego kierowcę o pomoc, może ze mną pojedzie. Brałam także pod uwagę skontaktowanie się z moją szkołą jazdy i dawnym instruktorem w celu nauki o możliwych poślizgach i jak sobie z nimi radzić.
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Pią 08 Gru 2017, 11:22
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Pierwsza zima dla młodego kierowcy - jak się przygotować?


Jaki dokładnie masz model ?.
Na ćwiczenia na tym śniegu/lodzie warto zabrać na tył odważnych pasażerów.
Inaczej nie dociążona tylna oś będzie mocno nadsterowna takie ślizgi są efektowne na lodowisku ale z na drodze rzadko możliwe do realizacji bez kolizji.
Na pewno warto opanować manewry kierownicą aby automatycznie zadziałać w przypadku poślizgu.
Kiedyś miałem wątpliwą przyjemność ślizgać się Plurielem, wyprowadzenie tego pojazdu z poślizgu to dużo trudniejsze zadanie niż o tonę cięższym moim pojazdem.
Powrót do góry
Melissandrei

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Citroen, C3, 1.4, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Gru 2017, 11:12
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Pierwsza zima dla młodego kierowcy - jak się przygotować?


Pytanie do typowej baby jakie ma konkretnie auto Very Happy Very Happy

Odpowiedź: Takie identyczne [url]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d8/Citroën_C3_front.jpg[/url](nawet kolor się zgadza Wink

Nie jest to żaden Pluriel ani Fire. Nawet nie wiem czy to wersja przed czy po liftingu (nie widzę między nimi różnic,
Wiem że jest na benzyne a silnik ma 1,4.

Martwią mnie jednak słowa o niedociążonym aucie. Dla mnie normą jest, że jeżdżę sama, od święta mam pasażera. A 3-4 pasażerów to już w ogóle się praktycznie nie zdarza. Prosić bardziej doświadczonych przyjaciół, by pomogli mi trochę pouczyć się jeździć na śniegu/lodzie i to jeszcze dociążyć samochód z tyłu...odważni by się znaleźli, ale ciągle zostaje ryzyko.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 09 Gru 2017, 11:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Sob 09 Gru 2017, 12:02
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Pierwsza zima dla młodego kierowcy - jak się przygotować?


No cóż już nie będę pytał o to jakie masz opony.
Bez ryzyka nie ma zabawy.
Są takie szkółki jazdy w zimowych warunkach, musisz poszukać w okolicy, raz będziesz pasażerem z możliwością obserwacji kierowcy a potem ty masz fajerkę i rządzisz.
W takiej szkółce może będziesz miała okazję poślizgać się innymi pojazdami, z napędem na tylną oś czy też na dwie osie.
Najważniejsze abyś opanowała pracę gazem, poznała swój silnik -przyśpieszenie i hamowanie silnikiem a także wyczuwała masę pojazdu, przeciwdziałanie sile odśrodkowej poprzez odpowiednie ustawienie kół.
Co dla poniektórych na tym forum mógłbym być tatą, wujkiem lub może i dziadkiem.
Moje pierwsze zauroczenie motoryzacją dokonało się poprzez kolegę szkolnego z rodziny Suchardów a potem miałem przyjemność jazdy z Komornickim i Stawowiakiem, dla większości to odległa historia a pozostali nie wiedzą o co chodzi.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Dyskusje ogólne


CitroenC3

27 900

2014r.

98 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

31 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC4

17 500

2013r.

174 000 km

lubelskie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System