Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Przewód doprowadzający olej do turbiny.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lindenberg

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 92 KM '10
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 30 Paź 2017, 16:00
Temat postu:

Przewód doprowadzający olej do turbiny.


Witam wszystkich,

mam Xsarę Picasso 1,6 HDI DV6ATED4(a więc ten słabszy, 90 albo 92 KM), który wyprodukowano w maju albo czerwcu 2010 roku

Czytałem gdzieś, że w 1,6 HDI występują dwa rodzaje śruby(chodzi o tą górną, widoczną?)przewodu: z filtrem, którego zapchanie kończy się zgonem turbo i bez, zmodernizowany.

Czy w tym roczniku i wersji silnika występuje ten problem? Czy demontaż tej górnej, widocznej śruby jednoznacznie to określi, czy chodzi o montaż dolny? Wymienia się cały przewód, czy tylko śruby?

Ponadto w tym silniku chyba występuje łańcuch rozrządu na wałkach- jaka jest częstotliwość wymiany dla tego słabszego motoru? Nie jestem przekonany, czy ten silnik jest dokładnie identyczny, jak w innych modelach, stąd pytanie.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Wto 31 Paź 2017, 00:34
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przewód doprowadzający olej do turbiny.


Podaj VIN, jeśli dobrze pamiętam to dolna śruba, ta przy bloku. Po którymś OPR była zmieniona. Co do łańcuszka to niektórzy wymieniają przy wymianie rozrządu przy około 200tyś.
Powrót do góry
Lindenberg

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 92 KM '10
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 31 Paź 2017, 09:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przewód doprowadzający olej do turbiny.


VIN: VF7CH9HXCAJ601278

Jeśli chodzi o ten łańcuch, to znalazłem na jednej z aukcji część, którą opisano numerami 0816 J0 0816 J1. Takiego łańcucha, czy tam jego zamiennika poszukiwać?
_________________
XP 1,6 HDI '10 DV6ATED4
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sro 01 Lis 2017, 13:49
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przewód doprowadzający olej do turbiny.


Ta to ten łańcuszek u ciebie ma oznaczenie 0816 J1, dolną śrubę masz nową. Co do sitka to nie powinno go już być, ale dla pewności możesz sprawdzić. Jeśli będziesz wymieniał olej co 10 max 15tyś km to sitko się nie zapycha.



Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Lindenberg

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 92 KM '10
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 01 Lis 2017, 14:23
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przewód doprowadzający olej do turbiny.


Dziękuję za odpowiedź. Problem z olejem w zasadzie jest taki, że nie wiem, co do tej pory było wlewane. Auto było serwisowane w Citroenie w Belgii co ~20 tys. km, więc co tyle pewnie olej zmieniano, ale brak dalszych info- importer tj. Citroen BELUX łaskawie podał tylko datę/przebieg ostatniej wizyty i nie chcą powiedzieć nic więcej, bo "musieliby mieć zgodę poprzedniej właścicielki".

Czy Total 5W40 nie skróci żywota turbo, lub góry silnika? Taki wedle książeczki jest polecany(chociaż ciekawe, że mają dwa różne produkty 5W40), a wiem, że to jest tylko olej hydrosyntetyczny, więc de facto "udający" syntetyk.
Czy może lepiej lać jakieś dobre 5W40?
_________________
XP 1,6 HDI '10 DV6ATED4
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 01 Lis 2017, 14:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sro 01 Lis 2017, 22:32
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przewód doprowadzający olej do turbiny.


Dużo ludzi jeździ na Totalu i silniki żyją, nie jest to olej z najwyższej półki. Spokojnie możesz zamienić na jakiś lepszy olej 5W40.
Powrót do góry
alingen

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: XP 2004 1.6HDI 80kW
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 07 Lis 2017, 12:37
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Przewód doprowadzający olej do turbiny.


Pyotrek napisał:
Dużo ludzi jeździ na Totalu i silniki żyją, nie jest to olej z najwyższej półki. Spokojnie możesz zamienić na jakiś lepszy olej 5W40.


Dwa lata temu,przy okazji zmiany paska rozrządu,kazałem wymienić też olej w serwisie.Nie mieli Totala,więc dali mi,podobno super full syntetic,jakiś Castrol Gold,którego oznaczeń już nie pamiętam,ale pamiętam ,że kosztował ponad 200 zł,choć do 1.6 Hdi wchodzi niecałe 3.5 l.Auto miało przejechane (rzeczywiście) ok.140 kkm.i było w doskonałym stanie technicznym.Nigdy nie sprawiało żadnych niespodzianek.Po owej wymianie,okazało się,że w czasie stania w korku,ciśnienie oleju spadało tak,że po przygazowaniu,odzywała się turbina i dopiero na wyższych obrotach wracało skuteczne smarowanie.Podobnie,po zatrzymaniu silnika i pozostawieniu auta na parę minut,ponowny start zaczynał się od gwizdania turbiny i dopiero po przygazowaniu smarowanie wracało i gwizd ustępował.Sprawa była poważna i potencjalnie groźna dla silnika.Będąc nieufny wobec wszystkich usługodawców,kupiłem zalecany olej Total i gimnastykując się w garażu sam dokonałem wymiany,pozbywając się tego super extra ordynaryjnego,rzadkiego jak woda full syntetyku.Od tej pory,zjawisko gwizdania turbiny,nigdy nie powróciło a auto spisuje się nadal b. dobrze,-czego również wszystkim Forumowiczom życzę. Oleje z najwyższej półki,dostosowane są do jazdy w warunkach ekstremalnych,przy ekstremalnych obciążeniach i wytężeniach silnika.Takich warunków nie ma nigdy na żadnych drogach publicznych,nie ma takich obciążeń ani tanich temperatur dla których zostały wymyślone te oleje.Stosowanie ich do zwykłych aut,to wyrzucanie nie tylko pieniędzy,ale i wylewanie samego,niewykorzystanego należycie oleju do recyklingu.
Confused
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC5

23 700

2010r.

268 000 km

mazowieckie

CitroenC1

10 900

2007r.

197 499 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System