Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Prośba opinii silników.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 28 Paź 2017, 12:15
Temat postu:

Prośba opinii silników.


Jak w temacie.
Jaki silnik byłby lepszy między 1.6 hdi a 2.0 hdi i który najbardziej awaryjny oraz jakiej firmy mają między tymi silnikami układy wtryskowe.

Wiadomo że silnik 2.0 hdi byłby lepszy bo mocniejszy, ale mi najbardziej chodzi o firmy układy wtryskowe i ich awaryjność.
Pytam tylko dlatego, bo szukam Berlingo bądź Partnera od 2003 do 2006 roku i nie wiem jeszcze na którego się zdecydować.
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sob 28 Paź 2017, 16:47
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Prośba opinii silników.


2.0 hdi 90 konne jest nie do zajechania o ile będziesz zmieniał olej. inne silniki hdi też są godne polecenia, w moim berligo 90 koni wystarczało bo silnik był w idealnym stanie, mogę powiedzieć że auto eksploatowałem wyczynowo i ekstremalnie ciężko i nic, więc tutaj nie ma co się zastanawiać i szukać dziury w całym.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 28 Paź 2017, 17:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Prośba opinii silników.


Dzięki za zainteresowanie.
Cytat:
2.0 hdi 90 konne
Jakiej firmy masz układ wtryskowy?.
Powrót do góry
alingen

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: XP 2004 1.6HDI 80kW
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 29 Paź 2017, 12:40
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Prośba opinii silników.


.
Cytat:
2.0 hdi 90 konne
Jakiej firmy masz układ wtryskowy?.[/quote]

Z tego co wiem,nie ma tu stałej zasady stosowania określonego typu wtryskiwaczy w zależności od rodzaju silnika.Do 1,6 HDI 109KM stosowane były magnetyczne ukł.wtryskowe Bosch,jak i piezoelektryczne marki Lukas.Te ostatnie,są nowocześniejsze i "szybsze"ale nie ma możliwości wymiany ich końcówek wtryskiwaczy jak w systemie Bosch.Trzeba wymieniać całość a to koszt ok.2000 pln/szt.To trzeba każdorazowo ustalić poprzez rozszyfrowanie kodu vin konkretnego egzemplarza.Ja np.w swojej xp.mam Bosch i bardzo dobrze działają już ponad 160 kkm.Żadnego dymu.
Chciałem jeszcze dodać,że warto jest stosować dodatek oleju 2T do paliwa w ilości 1:200 do 1:300To znacząco wydłuża żywotność zarówno pompy w.c.jak i samych końcówek wtryskiwaczy.Od czasy wejścia norm paliwowych,eliminujących praktycznie siarkę,która ma znakomite własności smarne,problem zacierania się pomp w.c.jak i wybijania się końcówek wtrysków stał się nagminny.Dotyczy to przede wszystkim systemów common rail jakie stosowane są w silnikach HDI.Problem ten szeroko jest komentowany zwłaszcza na forach niemieckich i francuskich.Stosowanie 2T w proporcjach j.w.jest zalecane przez poważne ośrodki badawcze,w tym również polskie i nie niesie żadnych zagrożeń ani negatywnych skutków ubocznych.Nie rozumiem dlaczego zagadnienie to praktycznie nie jest obecne na naszych forach,choć problem zacierania się pomp w.c.pojawia się w nich co jakiś czas. Idea
Pozdr....
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 29 Paź 2017, 13:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Prośba opinii silników.


Dzięki.
Napisał:alingen
Cytat:
Z tego co wiem,nie ma tu stałej zasady stosowania określonego typu wtryskiwaczy w zależności od rodzaju silnika.


Dla mnie jest różnica, bo jeśli w Berlingo w tych rocznika są stosowane Bosch to z chęcią kupię, ale na pewno nie z układem Siemens lub Delphi i faktycznie w tych układach wtryskowy proponowane są dodatki do paliwa, ale, w myśl zrozumieniu, skoro mam dolewać jeszcze dodatki do paliwa to po co mi takie auto i stąd moje pytanie jak wyżej postu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 29 Paź 2017, 13:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Nie 29 Paź 2017, 17:05
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Prośba opinii silników.


Delphi jeździ w nowych C5 i nie ma z tym problemu samochody robią po 300tyś bez wymiany wtrysków czy pompy.

Nie ważne jaki układ jest zastosowany i tak się zużywa, dodatek oleju powoduje mniejsze zużycie, a nawet poprawę parametrów pracy.
Dodatków nie musisz dolewać ale możesz i wydłużasz tym okres bezawaryjnej pracy układu.

Ja mam 2.0HDI na Bosch i też dolewam olej 2T.

Nie chcesz dolewać dodatków kup sobie benzynę.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 29 Paź 2017, 17:53
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Prośba opinii silników.


Napisał:Pyotrek
Cytat:

Delphi jeździ w nowych C5 i nie ma z tym problemu samochody robią po 300tyś bez wymiany wtrysków czy pompy.
Nie mając takiego auta to skąd ta Twoja wiedza, bo dużo osób tak mówi a praktyka co innego mówi.

Cytat:
Ja mam 2.0HDI na Bosch i też dolewam olej 2T.
Ja też mam z tego rocznika C5 co Ty i jakość nie dolewam żadnych dodatków, tak więc nie porównuj Bosch do Delphi lub Siemens, bo te dwa ostatnie są kiepskiej jakości nie mający nic wspólnego z paliwem.

Do kolegi Pyotrek, ja tylko chciałem wiedzieć nazwę firmy układu wtryskowego wspomnianym Berlingo i Twoja dyskusja jest nie na miejscu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System