Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 22 Gru 2016, 13:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Witam.
Cytat:
Usterka przesunęła się na cyl 1 a po paru dniach znów cyl 3.
Jaką cewkę masz w tym modelu szeregową, czy pojedynczą?.
Jeśli szeregową, to na bank uszkodzony, przerwa w instalacji idącej do cewki w szeregach, co przekłada się na przesunięcia usterki. (często się zdarza).

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Sob 24 Gru 2016, 08:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Rozrząd do sprawdzenia,synchronizacja wałków i jak Hermes wspomniał wałki,potrafią ulec uszkodzeniu,przekręcone,odkształcone krzywki.Takie "cuda" tylko w nowszych autach...
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 13 Sty 2017, 21:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


A widziałeś w EP6 szeregową cewkę?
Poza tym nie mówi się szeregową tylko zespoloną....
Szeregowo to można podłączyć np rezystory czy żarówki ale nie cewki zapłonowe...
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Kingulica

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 VTI 120 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Kwi 2017, 20:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Witam czy komuś udało się rozpracować przyczynę powstawania tego błędu, pytam bo również się z borykamy
Powrót do góry
comaspy

Czytelnik



Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6vti
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Maj 2017, 10:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Czy ktoś zweryfikował informację o synchronizacji wałków bo i mnie dopadł ten problem. Czy ten problem może powodować zabrudzony wtryskiwacz?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 28 Maj 2017, 10:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
JARKES

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6 benz 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Cze 2017, 21:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Antipollution fault ja mam wypadanie zapłonu na 4 cylindrze(który to patrzac pod maske?) Bład P1340!! jakies sugestie bo mam te auto 2 tygodnie i juz żałuje. Wyminiłem swiece i nic
Powrót do góry
comaspy

Czytelnik



Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6vti
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lip 2017, 09:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Ja jestem w trakcie. U mnie powodem błędu (akurat 1339) jest przegrzewający się silnik. Miałem do wymiany termostat i częściowo rozwiązało to problem obecnie po wymianie mam problem z wentylatorem.
Powrót do góry
patrico83

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Aleksandrów Łódzki
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lip 2017, 23:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Witam. Ja tez niestety dostaje szalu jezeli chodzi o cytryne. Miesiac temu grzal sie - wymieniony czujnik temperatury, sterownik wiatraka od chlodnicy i termostat - uspokoilo sie, chodz wiatrak zalacza sie przy 109 stopniach...
W miedzy czasie padla cewka - wymieniona na nowa - auto chodzilo okolo 1500 km... teraz stoi czwarty dzien... blad 1339 ( na czerwono oczywiscie) ...wymienilem swiece, skasowalem bledy i niestety... zapala sie przy 85 stopniach, po skasowaniu kolejnym okolo 93 stopniach...myslac ze to wtrysk benzyny odpalilem go dzis na gazie - pojawil sie blad P0597 (takze na czerwono, ale to akurat tak chyba musi byc, poniewaz termostat jest zalozony zwykly) - ale p1339 sie nie pojawil...zadowolony do autka na przejazdzke - a tu auto przyspiesza slabo do tego przerywajac...tak jakby nie chodzil na jednym cylidrze.. Nie mam juz sil.. walcze z nim codziennie...co to moze byc?
Pozdrawiam
Powrót do góry
IwonaSpychala

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sępólno Krajeńskie
Posiadane auto: C4Grand Picasso 2007r 2.0 benzyna +lpg
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Paź 2017, 17:23
Temat postu:

Wypadanie zapłonu 4 cylindrze


Witam. Czytalam poprzednie wątki i nie znalazlam odp na moj problem. Powiem w skrócie mój przypadek może ktoś będzie umiał mi pomóc. Wszystko zaczęło sie od wjechania w spora kałuże ... tzn j sie okazalo sie ze wody bylo po kolana. Auto zaciagnelo wode i zgasło mi. Po.wyciagnieciu auta z wody okazalo sie.ze filtr powietrza caly mokry.byl. spr swiece itd wszystko suche. Auto nie odpalalo ale po kilku godz wyschlo i silnik zapalil ale pojawila sie kontrolka silnika depollution system faulty. Dodatkowo auto jak stoi na swiatlach po chwili dochodzi kontrolka esp blad recznego i service. Auto mylo najpierw u elektryka podobno poszly dwa bezieczniki wymienil niestety znow to samo. Dalam.auto do serwisu gdzie zajmuja sia autami francuskimi spr niby wszystko i stwierdzili ze to wina sterownika silnika. Sterownik wymieniony zakodowany i znow to samo. Stwierdzili ze to od gazu wiec spr log wymieniony komputer od lpg i swiece i znow to samo. Zalozylam.nowa cewke i blad nadal ten sam. Auto po wl.sie dodatkowyc kontrolek pracuje.jakby na 3 cylindrach. W czw idzie do kolejnego serwisu pytanie czy znajdzie on.przyczyne. moze ktos ma.pomysl co.to może być
Powrót do góry
witia2807

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Renault Master 3,0 dCI
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 25 Maj 2018, 22:48
Temat postu:

Wypadanie zapłonu 4 cylindrze


Witam Koledzy.
Moje autko to Berlingo z silnikiem 5FK (EP6C) 1,6 16V Vti

Męczyłem się długo z tym problemem.Objawy identyczne jak opisywał kolega HERMES:
czyli uporczywe wypadanie zapłonu na cylindrze nr 2. Po rozgrzaniu silnik wpada w wibrację, wypada ewidentnie jeden zapłon przez jakieś 10s po czym wentylatory na 100% i czek silnika. W tym momencie sterownik odcina wtryskiwacz żeby nie stopić katalizatora.

Kompresja równa, świece ok, wtryskiwacze i cewki też. Prąd uzwojenia pierwotnego i wtryskiwacza ok,
Ściągnięta pokrywa zaworów,zawory sprawdzone,wymieniona sonda lambda i jeszcze kilka innych..
Co się okazało??Silniki te (występują również w MINI i kilku innych modelach) mają jakąś wadę jeśli chodzi o błąd wypadania zapłonów.Mechanik który mi się zajął tym autkiem podjechał do konkretnego Elektronika (dla zainteresowanych w Krakowie :-)) a ten zablokował tę funkcję w komputerze ECU.
Autko śmiga jak dawniej.
Jest to spora bolączka tej gamy silników i potrafi wybrać piórka.
UFF..jak dobrze że to już za mną.
:D :D :wink:
_________________
Witek
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Mateoc4

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krk
Posiadane auto: Ciitroen c4 picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Gru 2018, 12:12
Temat postu:

Kontakt do elektromechanika


Do Witia prosil bym o kontakt do tego elektromechanika w krk
Powrót do góry
swistaczek

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: C4 I
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lut 2019, 13:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Witam.

Podbijam prośbę o namiar na tego magika z Krakowa..
Powrót do góry
krawy1

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Peugeot 308 1.6 vti sprzedane
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 25 Lut 2019, 19:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Witam
Czy ma ktoś już namiar na elektronika z Krakowa.
Powrót do góry
nowiken

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Citroen C4 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Cze 2019, 20:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Witam.
Odświeżam temat.
Może ktoś podać nadmiar na tego elektromechanika z Krakowa?
Z góry dzięki za odp.
Powrót do góry
konrad13op

Czytelnik



Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 1.4b
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Cze 2019, 13:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Mam badzo podobny problem jak opisany w temacie z tą różnicą że po rozgarzaniu silnika działa już wszytsko ok (Citroen C4 1.4b).
Odpowiadając na pytanie o elektromechanika, znam tylko jednego o którego mogło by chodzić: Kitliński Sebastian (Morawica k. Krakowa).
Zresztą w przyszłym tygodniu również do niego jade z swoim autem po półrocznym bujaniu się po różnych serwisach.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenDS3

29 900

2012r.

151 520 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie

CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System