Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wymiana żarówek do jazdy dziennej HP24


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
painball

Dyskutant



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Tipo SW 1,4 95 kuca
Piwa: 2/7
Wysłany: Wto 10 Paź 2017, 09:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana żarówek do jazdy dziennej HP24


bogdao111 napisał:
U mnie te klasyczne żarówki przepalały się co 3 miesiące, raz jedna raz druga. W końcu dałem sobie spokój i jeździłem jakiś czas na xenonach póki nie zdecydowałem sie na LED'y. Opinie miały różne, że słabo świecą, że się przepalają etc.

Mam już je trzeci miesiąc i klasyczna żaówka powinna właśnie walnąć, LEDY jeszcze sie trzymają, kosztowało wiele wysiłku
od strony pasażera musiałem zdemontować zderzak aby dostać się do żarówki z ułamanym gniazdem troxa ale było warto.

Wstawiłem coś takiego:

https://zarowkidosamochodu.pl/hp24wled/

wygląda to tak w mojej C5:


myśłę, że świecą całkiem ok, [/img]


Przepłaciłeś sporo: https://pl.aliexpress.com/item/NightLord-2pcs-drl-light-G4-Hp24w-32-4014-12V-g4-led-bulbs-Daytime-Running-Lights-for/32806030845.html

Inna sprawa, że dziwnie często się Tobie przepalają. W styczniu będę miał drugi rok C5'tkę. Zrobiłem skubaną 100tyś km głównie (95% przebiegu) po mieście (taksówka) i raz wymieniałem lewą i krótko potem drugą (na ori valeo). Tylko Ja mam wersję z H7 - może mniej ciepła. W każdym bądź razie dziwnie często Wink
_________________
Lexia Trójmiasto
Powrót do góry
mastafu

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 08 Gru 2018, 14:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana żarówek do jazdy dziennej HP24


Chciałem się pochwalić swoim zestawem do wymiany słynnej żarówki do jazdy dziennej HP24, od strony pasażera.
Chcę dodać otuchy tym, którzy stoją przed tym tematem Smile
Ja jestem już po. Wykorzystałem dzisiaj wysoką jak na tę porę roku temperaturę na zewnątrz i podszedłem do wymiany żarówki w swojej cytrynie mk3.

Zajęło mi to 20 min. Narzędzia jakich użyłem to zagięte kombinerki, imbus w rozmiarze torxa 45 (torxa miałem za długiego do tej roboty), linka do asekuracji narzędzi Smile

Tak jak opisano już wcześniej, niczym chirurg po omacku odkręciłem imbusem starą żarówkę lekko w lewo. Następnie kombinerkami wyciągnąłem żarówkę, ciągnąć za obudowę. Wyszła niespodziewanie gładko. Bałem się, że tu będzie problem bo jest super mało miejsca i trudno się o coś tam oprzeć przy ciągnięciu. Miałem plan B, którym był mały imbus z Ikei i poxipol Smile

Po chwili szamotania, wydobyłem spaloną żarówkę i już ze spokojem włożyłem nową, dociągnąłem imbusem w prawo i wszystko działa jak należy Smile



Oczywiście każdy przechodzący facet na parkingu zagajał o żarówkę i jak to u niego w aucie też trudno wymienić Smile
Powrót do góry
cit5

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 x7 1.6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lip 2019, 23:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana żarówek do jazdy dziennej HP24


Kto ma ogarnięte narzędzia i technikę w Warszawie? Mam do zmiany od strony kierowcy więc chyba łatwiejsza strona.
Powrót do góry
plutusiek

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lis 2019, 12:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana żarówek do jazdy dziennej HP24


Wczoraj wymieniałem obydwie żarówki do jazdy dziennej w swojej cytrynie i zrobiłem to demontując zderzak. Trzyma się na tak małej ilości wkrętów, że chyba nie ma co ryzykować utraty nerwów plus obdartych rąk i lepiej rozważyć i taką metodę. Pamiętać należy o przekręceniu o 90 stopni blokad (białych plastikowych haczyków z uchem) trzymających zderzak oraz o zwolnieniu zatrzasków trzymających zderzak w tzw. hokejach. Całość zajęła mi ze 40 minut dla obydwu lamp i jest łatwy dostęp do odkręcenia i wymiany żarówek (teraz LED z internetu). Dla zainteresowanych w necie są proste instrukcje demontażu zderzaka ze zdjęciami (chyba nawet filmik na YT)
Powrót do góry
gadu-gadu
tomek71wlkp

Dyskutant



Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Citroen c5 iii 2.0 benzyna 2009
Piwa: 0/19
Wysłany: Pią 31 Sty 2020, 13:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana żarówek do jazdy dziennej HP24


Jestem właśnie po wymianie żarówki od tej gorszej strony czyli pasażera. Zajęło mi to zaledwie 1,5 godz co jest wynikiem wg mnie dobry ponieważ około pół roku temu stronę kierowcy wymieniałem 2,5 godz. Oczywiście myśli towarzyszące że jadę do serwisu nadchodziły mnie co chwilę. Przez pierwsze 40 min praktycznie nie doszło do żadnego postępu. Natomiast pojawiłały się różne pomysły i jeden się sprawdził.

Bardzo ułatwiło mi pracę sklejenie izolacją bit torx 40 (oryginalne jest 45 ale jest tak dopasowany, że ciężko go włożyć od strony pasażera bo od kierowcy jest łatwiej) z kluczem płasko oczkowym rozmiar 10 (oczywiście są różne wielkości bitów więc trzeba samemu go dobrać). Po umiejscowieniu klucza z bitem delikatny przekręt w stronę kierowcy. Wyjęcie żarówki szczypcami segera. Siedzi ona lekko tylko problemem jest żeby ją złapać (przez ilość miejsca oczywiście) od spodu ale da się. Jeśli już się złapie to wychodzi lekko.

Drugi dobry pomysł jest taki żeby kupić sobie dodatkowy bit torx45 (u mnie cena 2 zł) i wkleić go do żarówki i zamontować żarówkę razem z tym bitem co na przyszłość skróci czas ponieważ zostanie tylko nałożyć klucz oczkowy i przekręcić. Myślę że to powinno być dodane do pierwszego postu w tym temacie ponieważ nie każdy czyta 13 stron.

Natomiast ja mam pytanie czy te żarówki często się przepalają? I czy od razu wymieniać dwie? Tak radził mi znajomy ponieważ jak twierdził będzie różny pobór prądu na żarówkach i będą częściej się przepalać. Czy to prawda?


Edit:
Sam padłem ofiarą nie czytania 13 stron a post kolegi mastafu z tym imbusem wydaje się być trafionym chociaż nie testowałem ale następnym razem pewnie tak zrobię.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 31 Sty 2020, 13:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pią 31 Sty 2020, 22:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana żarówek do jazdy dziennej HP24


Ja wymieniałem je pojedynczo tak jak pozostałe żarówki z wyjątkiem Xenonów.
Z wymianą poradziłem sobie przez popchnięcie mocno, ale z wyczuciem tej jednej częći z klina długim, płaskim wkrętakiem Smile
Za pierwszym razem pół godziny zajęła mi kombinacja jak ją wydobyć. Wymiana drugiej 15 minut.
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strona 13 z 13
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System