Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Wyciek oleju z pod wtryskiwacza w silniku 1.6 HDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacopp

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: C4 1.6HDI 110KM 2009
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 30 Cze 2017, 16:51
Temat postu:

Wyciek oleju z pod wtryskiwacza w silniku 1.6 HDI


Witam
Dodaję ten post aby opisać problem jaki wystąpił w moim C4 z silnikiem 1.6 HD 110KM przebieg 186 tys.

Jakiś czas temu zauważyłem wyciek oleju z okolicy odmy który spływał po bloku silnika, odwiedziłem warsztat w którym do tej pory serwisowałem swojego C4. Zdiagnozowano uszkodzony oring który znajduje się w złączce wylotu z odmy do rury dolotu do turbiny.
Na zdjęciu poglądowym zaznaczam gdzie znajduje się w/w oring


Wymiana uszczelki rozwiązała problem wycieku z tego miejsca ale wtedy dopiero okazało się że problem jest również w drugim miejscu - olej zbiera się w zagłębieniu koło 4 wtrysku i spływa potem po bloku (w tym samym miejscu gdzie poprzednio)
Na zdjęciu poniżej taki sam przypadek opisywany na innym forum


Wróciłem po kilku dniach to tego samego warsztatu. I tu powinna zapalić się czerwona lampka.
Mechanik zdziwiony twierdzi że to nie możliwe aby z pod wtrysku wydobywał się olej silnikowy ale sprawdzą.

Po kilku godzinach dzwonią do mnie i słyszę że trzeba wymienić uszczelki pod kolektorem ssącym koszt 400zł.
Ok zgadzam się. Odbieram wieczorem samochód zaglądam pod maskę jest czysto w około 4 wtrysku, robię krótką trasę (25 km) otwieram maskę i 4 wtrysk znowu zalany olejem.

Umawiam się ponownie do tego samego warsztatu, pierwsza sugestia mechanika trzeba ściągnąć pokrywę głowicy i wymienić masę uszczelniającą koszt 600-700 zł Shocked nie zgadzam się i upieram się aby wyciągnęli wtrysk 3 i 4 i wymienili uszczelki (miedzianą i pozostałe) - trzeci dlatego ze i tam było delikatnie mokro od oleju (jak potem się okazało niepotrzebnie gdyż olej przepływał z zagłębień z 4 wtrysku).

Odbieram samochód ponownie, płacę 250 zł - robię trasę około 20 km. Zaglądam do silnika i niestety znowu zaczyna być widoczny olej przy 4 wtrysku (mnie niż poprzednio ale wyciek jest tylko mniej intensywny).

Wracam następnego dnia do warsztatu (już lekko wkurw...) sugeruję że może trzeba sprawdzić szpilki które trzymają 4 wtrysk - mechanik ok sprawdzimy.

Odbieram po kilku godzinach samochód (tym razem nie płacę nic)
Mechanik twierdzi że szpilki trzymają tak że nie szło ich ruszyć i odpuścili z obawy o ich urwanie.
Twierdzi że uszczelniono wtrysk dodatkowo silikonem do silników.
Robię trasę znowu około 20 km - otwieram machę i dramat ! Mad Mad Olej wali jeszcze bardziej niż przed pierwszą wizytą u nich. Dzwonie do warsztatu i pytam co dalej - mechanik nie wie co robić.

Sugerują że może trzeba wymienić tuleję w którą wchodzi wtrysk ale oni tego nie zrobią na silniku bez zdejmowania głowicy - odpuszczam.

Umawiam się do innego mechanika gdzie odrazu na wstępie pytam czy mieli przypadek wycieku oleju silnikowego z pod wtrysku - odpowiedź "Tak, zdarzyło się"

Odstawiam auto do drugiego warsztatu. Odbieram samochód po kilku godzinach.
Wymieniono uszczelki ponownie pod 4 wtryskiem, mechanik twierdzi że ktoś niepotrzebnie "napier... silikonu" płacę 150zł.
Robię trasę 25km - otwieram maskę i... Smile suchutko i czysto przy 4 wtrysku.
Dzisiaj zrobione około 200km od ostatniej wizyty i mogę stwierdzić że problem został rozwiązany.

Po co tak długi opis ?
A no dlatego że jeśli będziecie mieli taki problem to przestrzegam przed kimś kto na wstępie nie ma pojęcia co zrobić. Z perspektywy czasu uważam że naciągnięto mnie 1 warsztacie na 650 zł i na pewno już tam nie pojadę z żadną naprawą auta.

Wymiana uszczelek pod wtryskiem to też temat dla kogoś kto ma o tym pojęcie, bo jak widać w moim przypadku w 1 warsztacie wymienili to źle i dlatego olej nadal wyciekał.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
piotrek70Lu

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 16V + LPG 2005
Piwa: 8/4
Wysłany: Pią 30 Cze 2017, 20:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wyciek oleju z pod wtryskiwacza w silniku 1.6 HDI


Wymieniono źle....... lub wcale nie wymieniono Wink
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sob 01 Lip 2017, 01:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wyciek oleju z pod wtryskiwacza w silniku 1.6 HDI


Możliwe że źle lub wcale nie oczyścili gniazda wtrysku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

46 300

2014r.

162 200 km

podkarpackie

CitroenBerlingo

69 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System