Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Buczenie, wycie w czasie jazdy.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojtula 44

Debiutant



Dołączył: 25 Cze 2017
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exclusive 1,6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Cze 2017, 22:26
Temat postu:

Buczenie, wycie w czasie jazdy.


Witam.
Nie przypuszczałem, że tak prędko będę rozpisywał się na temat problemu jaki pojawi się miesiąc od chwili kiedy to po raz pierwszy stałem się właścicielem francuskiego auta. Ale do rzeczy.
Od kilku dni podczas jazdy we wnętrzu pojazdu słyszę odgłos, jakiego wcześniej nie było (przynajmniej go nie odnotowałem). Zastanawiające jest to, że po otwarciu szyby (zarówno po lewej jak i po prawej stronie pojazdu) nie jest on słyszalny tak intensywnie jak przy zamkniętych szybach. Odgłos to jednostajne "buczenie", "szum", "wycie" czy jakkolwiek inaczej by to określić. Jest on niezmienny, stały i ciągle tak samo intensywny. Nie ma znaczenia na jakim biegu i z jaką prędkością jadę. Nie ma również znaczenia czy naciskam pedał gazu, czy samochód jedzie "bez gazu". Wycisza się on całkowicie w momencie, w którym zmienię położenie manetki zmiany biegów na N (skrzynia MCP).
Odwiedziłem dziś mechanika, który nie ma pomysłu skąd te odgłosy. Stwierdził jedynie, że prawdopodobnie dobiegają one ze skrzyni. Wykluczył wstępnie łożyska kół i łożysko podpory półosi. Auto przed zakupem sprawdziłem w miarę możliwości - wypadkowość i przebieg potwierdzone raportem AUTO DNA i danymi z belgijskich systemów (jest sprowadzony z Belgii). Wydaje mi się trochę nieprawdopodobne, żeby przy przebiegu 150 000 km umierała skrzynia.
Jeśli ktoś ma jakieś sugestie i podpowiedzi gdzie szukać przyczyny hałasu, to z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Wojtul@
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC4 Picasso

23 900

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

62 990

2019r.

19 000 km

śląskie

CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System