Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) stan awaryjny



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pikassiak

Czytelnik



Dołączył: 25 Cze 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: C4GP 1.6HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Cze 2017, 22:54
Temat postu:

stan awaryjny


Witam .Zakupiłem jesienią zeszłego roku c4gp 2007r 1.6 hdi uszkodzona blacharka po małym otarciu ,niby auto bez fap no i stało sie na drugi dzień po zakupie stan awaryjny poprzedni właściciel twierdzi że był fap usunięty programowo ,co ciekawe diag kolegi pokazuje u mnie że dystans od ostatniego wypalenia 50 km zapchanie filtra 12% ale te wartości ciągle się zmieniają np na drugi dzień lub po jeździe po mieście 20% 150km od wypalenia ,czy po usunięciu programowo i fizycznie powinno pokazywać wypalenie fap?
oraz niepokoi mnie korekcja wtryskiwaczy czy tak maże być ze na pierwszym jest 2,33mg na drugim 6,01mg i ta wartość się nie zmienia wcale ,trzeci cylinder 2,24mg,czwarty-0,96mg
zauważyłem że ma tendencje do łapania stanu awaryjnego głównie pod górki na 3 biegu i przy ściąganiu nogi z gazu i ponownego wciśnięcia, a jak mu wcisnę do dechy na każdym biegu to idzie dobrze,za mojej kadencji turbina wymieniona( strasznie byłą ją już słychać )egr czyszczony zawór ster gruszki też ale nic to nie dało,żadnych błędów silnika nie pokazuje , mechanik powiedział że jeśli był usunięty fap to będzie trzeba wgrać orginał soft 200 zł i diagnozować potem soft bez fap 600zł a może to jest niepotrzebne i ktoś mnie naprowadzi ,może ktoś miał podobny przypadek , za wszelkie podpowiedzi i sugestie z góry dziękuję Very Happy
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Pon 26 Cze 2017, 01:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) stan awaryjny


Jeśli się parametry filtra zmieniają to na 90% FAP jest fizycznie. Czyli mogło nawet nie być zmieniane oprogramowanie i z tym wgraniem oprogramowania i testowaniem to trochę naciągane.
Jeśli był by usunięty fizycznie to różnica ciśnień nie powinna być taka sama.
Jeśli był by programowo to te wartości nie powinny się zmieniać.

Co do korekt to niestety bez większej ilości parametrów i znajomości kompresji ciężko coś wywnioskować.

Jeśli wyskakuje antypollutions to powinien się zapisać błąd, jeśli go nie widać to powinien być w dzienniku BSI.

Podłącz lexie i sprawdź parametry pracy.
Powrót do góry
Pikassiak

Czytelnik



Dołączył: 25 Cze 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: C4GP 1.6HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Lip 2017, 13:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) stan awaryjny


byłem u elektronika okazało się że namieszane jest w programie sterownika silnika nic nie jest usunięte auto w orginale tak zostawiam ,korekcja programu i śmiga,na to wychodzi że teraz trzeba by jechać kupić auto z zastępem fachowców z komputerami bo im więcej elektroniki i czarów tym szybciej można zostać oszukanym Very Happy zamykam temat
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

32 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie

CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

46 300

2014r.

162 200 km

podkarpackie

CitroenC3

27 900

2014r.

98 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System