Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Ankieta - Chińskie opony - warto?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Korzystałeś kiedykolwiek z opon chińskiego producenta? Wybierz jakiego:
Goodride
33%
 33%  [ 2 ]
Doofride
0%
 0%  [ 0 ]
Linglong
0%
 0%  [ 0 ]
Rotalla
0%
 0%  [ 0 ]
Sailun
0%
 0%  [ 0 ]
Interstate
0%
 0%  [ 0 ]
Wanli
0%
 0%  [ 0 ]
LANDSAIL
0%
 0%  [ 0 ]
SUNNY
0%
 0%  [ 0 ]
inny
66%
 66%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 6

Autor Wiadomość
emswisnia

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): R-sko
Posiadane auto: Xsara Picasso 2.0 HDI 2002rok, Ibiza EVO1
Piwa: 2/5
Wysłany: Pią 05 Maj 2017, 23:43
Temat postu:

Ankieta - Chińskie opony - warto?


Witam,

Chciałbym zaprosić do udziału w ankiecie dotyczącej "chińskich" opon i wyrażaniu w komentarzach swoich opinii na ich temat.
Powrót do góry
MyNameIsNobody

Dyskutant



Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.5 dCi
Piwa: 3/5
Wysłany: Sob 06 Maj 2017, 07:03
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Ankieta - Chińskie opony - warto?


Miesiąc temu pod wpływem komentarzy zakupiłem to:http://www.oponeo.pl/dane-opony/imperial-ecosport-205-50-r17-93-w-xl#111611384 wtedy w cenie 166 zł kierując się zasadą CCC.
Oponka bardzo cicha. Cichsza niż Micheliny które miałem przed nią. Na suchym trzyma rewelacyjnie porównywalnie z markowymi. Na mokrym troszkę gorzej, ale da się jeździć. W autku do 150 kM spokojnie daje radę - więc po co przepłacać.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 06 Maj 2017, 08:12
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Ankieta - Chińskie opony - warto?


a ja skomentuję to inaczej... cytując kolegę...."dają rade" ...do nastepnego razu...a pózniej może nie byc czym jeżdzić ( oby tylko)
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
pawełek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Citroen c4 exclisive 2006 1,6 hdi 110km bez fap
Piwa: 17/8
Wysłany: Sob 06 Maj 2017, 08:59
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Ankieta - Chińskie opony - warto?


Ja mam z przodu dwie imperial ecosport z tyłu dwie membat pasion. jestem zadowolony, samochud prowadzi się dobrze poza tym opony podlegają kontroli wg. norm europejskich i posiadają takowe etykiety. Membat bije na łeb nie jedną znaną firmę. Zresztą michelin i inni dawno przenieśli produkcję do CHRL. Z tym jest tak jak z producentem aut, sponsorowane programy telewizyjne i artykuły prasowe obrzydzają konsumentom inne marki by zwiększyć swoją sprzedaż.
_________________
Rusz głową, a rękom będzie lżej.
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 06 Maj 2017, 09:32
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Ankieta - Chińskie opony - warto?


oczywiści że każdy kupuje co chce i liczy na to co liczy....

z tym obrzydzaniem to raczej bym dyskutował....znam kilka przypadków tych tanich opon....biezniki zrobione z "marchewki" na mokrej drodze nie do utrzymania podczas hamowania..."ale dają radę" Smile no bo co napisac jak si wywaliło paręset zeta.

Z drugiej strony podstawowa opona w rozmiarze 14-15 cali to wydatek w sredniej klasie ok 180-230 ( podaje dość szeroko) więc a chinska 150 zeta...oszczędność ? niewielka....
Do Seicento / Matiza to może bym się nie zastanawiał....ale w kolegów citronach trochę mocy jest......i pojechac też można szybko...

Co do produkcji koncerny michelin, continental produkuja w wielu innych krajach także w Polsce , adidas produkuje buty także w Chinach .... ale nie zapominajmy że duże firmy nie pozwolą sobie na nie trzymanie norm produkcyjnych....za wiele moga stracić a taka firma chiński" gumoląg" walczy tylko żeby jak najwięcej sprzedac a pózniej wymyśla inna nazwę i jedzie dalej.....

Na pewno lepiej kupić budżetową opone typu SAVA / Barum czy którąś z polskich niz od ryżojadów....

Poza tym reasumując poczytajcie ogłoszenia na allegro/olx dotyczące sprzedaży UZYWANYCH opon po bardzo małych przebiegach...obawiam sęi że na tych goodridach czy innych sunach jezdzic się nie da.....dość szybko ludzie je sprzedają....
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 06 Maj 2017, 09:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MyNameIsNobody

Dyskutant



Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.5 dCi
Piwa: 3/5
Wysłany: Sob 06 Maj 2017, 10:17
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Ankieta - Chińskie opony - warto?


Gdybym miał 15" to bym nie patrzył na cenę.
Niestety mam 17" i Micheliny na których do tej pory jeździłem kosztują 550zł/szt. Wiec oszczędność mam na poziomie 1500zł/komplet. A jak w jeździe nie widać różnicy to po co przepłacać.
Moje auto z 109 kM do demonów prędkości nie należy, robię max 15k rocznie - głównie po mieście więc nie widzę powodu zakładać kapci wartości 1/5 auta.
Co do używek czy bieżnikowanych - nigdy nie miałem i nie zamierzam mieć. Za duże ryzyko biorąc pod uwagę przez co mogły przejść. Zastanawiałeś się dlaczego ktoś w ilościach hurtowych sprzedaje dobre używane opony? Z czego zostały ściągnięte?
Więc podsumowując: wolę nowe chińskie za 660zł/kpl niż markowe używki nie wiadomo po jakich przejściach miej więcej w takiej samej cenie.
Różnica pomiędzy nami nami jest taka, że ja jeździłem i na markowych i na chinolach a Ty tylko znasz opony od Kitajców ze "słyszenia".
Poza tym jak kolega wyżej napisał nawet opony chińskie są testowane i indeksowane przez europejskie firmy badawcze.
Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego jak kupujesz samochód z salonu to na nowych oponach przejedziesz 80k a gdy już wymienisz na takie same przejedziesz 40k? Poczytaj również politykę znanych koncernów które dają do testów np. ADAC swoje opony. Czy myślisz, że kupujesz takie same jakie były testowane?
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 06 Maj 2017, 17:24
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Ankieta - Chińskie opony - warto?


Wyciągasz złe wnioski.......wiem ile kosztują "większe" opony ( mam 18 ) , znam opony akurat z obsługi na warsztacie u mnie w firmie...chcieli kiedyś zaoszczędzić w 5 autach typu seta ibiza...wyszło jak zawsze - jestem pracownikiem tego warsztatu choc nie mechanikiem - gumiarzem.
Nie namawiałem nikogo na zakup starych używek z wiadomych wzgledów więc nie wkładaj mi tego w usta.
Poza tym nie polemizuj ze mną bo nie jest to dyskusja czy mam lepsze/gorsze lecz dyskusja "co sądzisz" o chińskich oponach. ( a ja tak je oceniam)
Dla mnie mozesz kupować te chińskie opony i zapewniam cie że mnie to ani nie ziębi ani nie parzy...kupujesz je tylko dlatego bo nie stać cie na wydanie za opone 5 stów i wciskasz innym jakie one są wspaniałe .......
Ale ...nie widze problemu przy włożeniu takich opon tak jak napisałem wczesniej do budzetowego auta o wartości 2 tysiaków i kulającego się po trasie dom - sklep, bo po prostu pakowanie do takiego auta opon o wartości połowy pojazdu byłoby zwykłym rozrzutnictwem Smile
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
emswisnia

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): R-sko
Posiadane auto: Xsara Picasso 2.0 HDI 2002rok, Ibiza EVO1
Piwa: 2/5
Wysłany: Sob 06 Maj 2017, 21:16
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Ankieta - Chińskie opony - warto?




Widzę że temat się rozwinął na tych co są na plus i na minus.
Co powiecie na temat takich opon?
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 06 Maj 2017, 21:26
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Ankieta - Chińskie opony - warto?


Markowa opona kosztuje np. 150 zł.....czy warto .....
http://www.oponeo.pl/dane-opony/barum-bravuris-3hm-195-50-r15-82-v/107479284?origin=shopping&gclid=CIrwtsL_29MCFRyJsgodgGoINQ
kleber 170 zł.....
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sob 06 Maj 2017, 23:19
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Ankieta - Chińskie opony - warto?


Chińskie opony zużywają sie szybciej od droższych polecanych, mają gorsze właściwości jezdne i często są głośniejsze, mają większe opory toczenia więc auto więcej pali i dłużej hamuje. Kupiłem chińskie tylko raz i po 6 miesiącach nie było już bieżnika na przodzie - NIE POLECAM to się nie opłaca, zaledwie 100zł mniej na sztuce a stracisz o wiele więcej na każdym kilometrze!
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
kordusson

Debiutant



Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: C5 X7
Piwa: 1/8
Wysłany: Nie 07 Maj 2017, 12:45
Temat postu:

.


ja kupiłem Koreańskie Maxxis HP 5 - sugerowałem się testami w "Auto Świat". dla 225/60/16 cena byla ok ... 570zl za 2 sztuki. Nie oczekuje cudów - ale mialem Uniroyal RainExpert i bardzo szybko się zjechały. A wtedy po rabacie dałem ok 420-430zl /sztukę.

Co do pceny Maxxis - są głośniejsze na kostce brukowej... co dalej okaże się z czasem . bo zakładałem ję pod koniec marca.
_________________
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 07 Maj 2017, 20:09
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Ankieta - Chińskie opony - warto?


moje uniroyale rain expert - przejechałem na nich 40 tys a auto kupiłem z nimi ( miały 2 lata) więc liczę że miały najechane ok 60 - 70 tys zostały 4 mm więc nie wiem czy tak szybko......teraz kupiłem nówki bridgestony dueler hp coś tam.....
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Dyskusje ogólne


CitroenC4

12 900

2009r.

208 300 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

21 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

38 800

2015r.

140 000 km

małopolskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

69 850

2022r.

27 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System