Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Cewka zapłonowa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zzwierzchu

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn/Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C4 coupe, 1.4 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lip 2012, 08:18
Temat postu:

Cewka zapłonowa


Witam wszystkich i proszę o pomoc!
Mam 3-drzwiową C4-ke z silnikiem 1.4 16V z gazem. Któregoś pięknego popołudnia silnik nagle stracił moc, wkręcał się maksymalnie do 4 tys i strasznie nim rzucało na wolnych, ewidentnie nie chodził na wszystkie gary. O dziwo jak silnik wystygł to odpalał normalnie i do przejechania około 20 km wszystko było ok a później po rozgrzaniu oczywiście nie dało się jechać dalej. Podłączyłem pod kompa i pojawiły się następujące błędy:
P0304- "Cylinder 4 - wykryte wypadanie zapłonów"
P0354- "Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej D - usterka"
P1340- "awaria zapłonu?"
Po przekopaniu internetu stwierdziłem jednoznacznie ze to cewka zatem kupiłem nową-zamiennik i działało. Niestety zrobiłem około 120 km i w dniu wczorajszym sprawa się powtórzyła:/ po przejechaniu około 10km ta sama historia z tą różnicą że na zimnym silniku nadal pracował na 3 cylindry. I teraz nasuwa się pytanie czy cewka którą kupiłem była wadliwa czy może coś ją uszkodziło? Miał już ktoś podobny problem? Może wtyczka do cewki jest jakaś trefna? Dodam jeszcze ze jak z powrotem włożyłem starą cewkę to na zimnym silniku chodzi normalnie. a może to wcale nie wina cewki?
Każda sugestia mile widziana!
Powrót do góry
Nekrosik

Dyskutant



Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy, Śląsk
Posiadane auto: C4 1.6 HDI 110 km 04
Piwa: 2/4
Wysłany: Czw 12 Lip 2012, 09:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cewka zapłonowa


Witaj, s ze sie tak zapytam, swiece tez sprawdzales? oraz kable, u mnie we fiescie mialem podobie i do wymiany mialem cewke i jeden kabel bo nie dawal pradu, jak masz mozliwosc to sprawdz kable czy idzie prad do kazdej swiecy.
Powrót do góry
gadu-gadu
zzwierzchu

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn/Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C4 coupe, 1.4 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lip 2012, 09:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cewka zapłonowa


świece wymienione a w tej cytrynie nie ma przewodów, prosto z cewki jest połączenie do świec, wygląda to mniej więcej tak:
http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-silnika-citroen-c4-peugeot-307-i2421497853.html
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sob 14 Lip 2012, 13:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cewka zapłonowa


Masz w swoim samochodzie badziewny silnik BMW. Bez obrazy ale tu od zawsze był problem z wypadaniem zapłonu. Jedyna pewna metoda to sprawdzanie na piechotę wszystkich podzespołów w momencie występowania usterki. Wcale nie jest wykluczone, że nowa cewka jest poprostu słabym zamiennikiem.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
zzwierzchu

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn/Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C4 coupe, 1.4 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lip 2012, 14:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cewka zapłonowa


Byłem ze swoją cewką u elektormechanika i stwierdził, że cewka padła, no i teraz cały proces zgłaszania reklamacji itp. wszystko w d...ie, bo 2 tygodnie czekania. Tak naprawdę nie mam dalej żadnej pewności, że usunę usterkę ale nie przyczynę. Kto wie czy nie przyjdzie nowa cewka i znowu jej szlak nie trafi:/ Ktoś miał kiedyś podobną sytuację? Jest możliwie żeby po przejechaniu 150 km cewka po prostu padła?!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 19 Lip 2012, 14:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
silc_k

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citren C4, 1.4 16V, 2007, 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Kwi 2017, 13:11
Temat postu:

Szarpanie


Witam, chciałbym odświeżyć temat. Mam od prawie 2lat Citroena C4 1.4 16V z LPG.
Samochód w sumie od początku miał taki defekt, że po odpaleniu po ok 30 sekundach schodził z obrotów, podławił się z 10-15 sekund, po czym wchodził na swoje obroty i już odtąd jeździł okej. Błędów żadnych w komputerze nie zostawiał. Wymieniona była wówczas (na początku stycznia 2016) cewka (niestety ze względu na koszty na podróbkę), świece (specjalne do LPG), sonda lambda, filtry (paliwa, oleju, gazu) ale problem nie ustąpił. Ponieważ usterka nie była zbyt problematyczna, a błędów w komputerze nie zostawiała nie grzebałem dalej i jeździłem jak było. Do czasu.
Ze 3 miesiące temu w czasie jazdy auto podobnie do opisywanego w wątku samochodu zaczęło szarpać, przestało palić na jeden gar i zaczął palić się/mrugać check. Ani odpalanie ani zmian LPG/beznzyna nic nie dawały. Kolejnego dnia samochód odpalił już normalnie a po kilku odpaleniach zniknął nawet check sam. Ale problem zaczął się powtarzać. Padło na świece - wymieniłem. Bez poprawy. Problem pojawia się nieoczekiwanie. Czasem samochód jeździ kilka dnia bez problemu i raptem trach traci moc i szarpie w czasie jazdy. Następny dzień już okej. Teraz komputer rzuca na zmianę błędami typu:
P0354
Awaria obwodu głównej/wtórnej cewki zapłonowej D
P0132
O2 Czujnika (Pas 1 Czujnik 1) - Wysokie napięcie obwodu
P0420
Efektywność układu katalizatora poniżej dopuszczalnej wartości (Pas 1)
P0353
Awaria obwodu głównej/wtórnej cewki zapłonowej C

Dodam, że pierwotny problem z chwilową utratą mocy, dławieniem i szarpaniem przez kilkanaście sekund chwile po odpaleniu nadal występuje. Byłem na diagnostyce komputerowej ale nic konkretnego nie wykryli. Wg. nich wszystko działa okej i błędy może powodować jakieś jedno urządzenie, które powoduje chwilowe zaburzenia działania innych i sypanie się błędów ale nie potrafią wskazać co jest przyczyną. Kazali pojeździć na samej benzynie bo podejrzewają że błędy powoduje instalacja LPG. Ale na benzynie błędy też wyskoczyły.
Co z tym robić dalej? Możliwe że znowu cewka pada? Po roku i 3 miesiącach od kupienia?
A jak nie to czy ktoś spotkał się z takimi problemami? Proszę o wskazówki bo płacenia po 80zł za wizytę na diagnostyce komputerowej gdzie co kawałem mówią że wszystko wygląda okej i nie widzą co jest nie tak jest nieco bez sensu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

10 900

2006r.

153 300 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System