Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C6 ) Uszkodzenie zegara na konsoli - problem znany?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafaln32

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2017
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: C5 sedan 2012 HDI 2,0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Kwi 2017, 07:53
Temat postu:

Uszkodzenie zegara na konsoli - problem znany?


Witam,
jestem w trakcie poszukiwania swojej pierwszej C5. Mam prośbę o pomoc w kilku kwestiach, jakie dostrzegłem w 2 oglądanych egzemplarzach:
1. Wyświetlacz środkowy na konsoli zegarów jest uszkodzony, pokazuje obraz w postaci poszadkowanych poziomych linii, z których co druga coś wyświetla.
- Czy może to być następstwo cofania licznika (rocznik 2011 i 95 tkm przebiegu).
2. Podczas odpalenia auta po wstępnych oględzinach poczułem nagle mocny zapach ON, który utrzymywał się podczas jazdy testowej oraz po zgaszeniu silnika. Nadmieniam, że w aucie regenerowano pompę wtryskową i wtryskiwacze kilka dni temu. Dodatkowo sprzedawca stwierdził, że tak jest po dłuższym postoju kiedy auto przepala FAP (rocznik 2010 i 158 tkm przebiegu).
- Czy to może być prawda czy raczej jest to objaw jakiejś zbliżającej się większej awarii silnika?
3. Przy oględzinach wstępnych przed uruchomieniem sprawdzałem gruszki systemu zawieszenia hydractive w komorze silnika i na pewno były suche. Po jeździe testowej ok. 10 km i przejechaniu kilku kilometrów sprawdzałem je ponownie i niestety stwierdziłem, że są na nich ślady płynu LDS. Czy jak czytałem tutaj na forum jest to normalne "pocenie się" gruszek, czy raczej nie powinno tak być i będą do regeneracji? (rocznik 2010 i 158 tkm przebiegu)
C5 z pozycji 1 to import - silnik 1,6 HDI.
C5 z pozycji 2 i 3 to krajówka 2,0 HDI.
Tak na koniec to jestem bardzo zdeterminowany do posiadania C5, gdyż bardzo mi się podoba i tyle. Ale nie na tyle napalony, żeby brać pierwsze z brzegu. Na razie rozum bierze górę nad emocjami, na razie...
Wszystkim chętnym z góry dziękuję za wsparcie.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2847
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Czw 15 Cze 2017, 01:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Uszkodzenie zegara na konsoli - problem znany?


1. Niestety padają wyświetlacze, typowy objaw.

2. Raczej coś było nieszczelne, nie powinno być czuć ON, z tym wypalaniem FAP to ściema, auto wypala FAP kiedy potrzeba, możliwe że nie jest wypalony i chce się wypalić, ale nie nie powinno być czuć żadnego ON. Dziwne że przy tak małym przebiegu były regenerowane wtryski i pompa (jakiś dokument-gwarancja na taki zabieg?).

3. Pytanie o jakich gruszkach mówisz? Siłowniki przy kołach powinny być suche, jeśli się pocą to niestety będą do wymiany, regenerowany przedni kosztuje około 700zł/stronę. Po chyba 2011 poprawili konstrukcje i teoretycznie nie powinny się tak uszkadzać

Silnik 1,6 jest trochę za mały do tej budy i wagi samochodu. Lepszym wyborem będzie 2.0 HDI 136 lub 163KM.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C6 »

Opinie o samochodach Citroen C6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C6 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

36 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System