Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) Jednorazowy problem, czy poważna usterka?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fabick

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Octavia 2 1.9 TDI; Citroen C2 1.1
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 18 Mar 2017, 21:56
Temat postu:

Jednorazowy problem, czy poważna usterka?


Witajcie,
Co prawda jeszcze nie jestem właścicielem Citroena, ale właśnie dzisiaj oglądałem C2 z 2005 roku (silnik 1.1). Po obejrzeniu całego stada "igiełek" od płaczących niemców, trafiłem na ten samochód. Wygląda całkiem uczciwie. Jest prześwietlony przez serwis i wiem mniej więcej co w nim niedomaga. Poza stukami z zawieszenia i lekkim wyciekiem spod miski, widać kilka drobnych napraw blacharskich (na "rogach" auta jest odrobina szpachli ale drzwi, dach, maska, progi ... wszystko lakier oryginał). Na to już dogadaliśmy się co do rabatu Smile
Niestety, podczas pierwszego odpalenia, pojawił się problem. Najpierw nie chciał odpalić (kręcił i kręcił i nic, jakby paliwa nie dostawał), później po odpaleniu zapaliła się kontrolka SERV, samochód powachlował obrotami i po 5 sekundach wszystko się uspokoiło. Z rozmowy wynikało, że auto stało dość długo i padł akumulator. Został podładowany i podłączony na godzinę przed moim przyjazdem i to był jego pierwszy start od tego czasu. I tutaj pytanie: czy to może być efekt odpięcia aku na dłuższy czas? Dodam, że później próbowałem odpalać jeszcze 2 razy i było OK. Podczas jazdy też nic złego się nie działo.
Jeśli okaże się, że aku do wymiany, myślę, że jakoś to przełknę ale pytanie brzmi, czy on się tak powinien zachowywać? Bo jeśli okaże się, że to nie aku tylko coś poważniejszego, będzie problem. Sprzedawca (auto stoi w salonie Opla) powiedział, że cyt. "francuskie auta czasem zapalają to SERV i się testują". Nie znam się na francuskich autach ale brzmi to dziwnie. Czy ktoś może podpowiedzieć, czy odpuścić sobie, czy jednak warto zaryzykować? Pozostałe elementy są jak najbardziej OK.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

PS. Właśnie dotarło do mnie, że wrzuciłem to do C3 zamiast C2. Przepraszam, nie wiem jak to zmienić (i czy w ogóle mogę).
Powrót do góry
andre66.66

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 1102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżoniów
Posiadane auto: Peugeot 407 2009 2,0 140KM,C4 2007 1,6 HB, Peugeot 407 2006 1.8 125KM Citroen DS 5 2013 2.0 163 KM
Piwa: 268/15
Wysłany: Sob 18 Mar 2017, 23:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Jednorazowy problem, czy poważna usterka?


Trochę Cię ściemniają co znaczy>>>" się testują"? Jeżeli aku jest słaby mogą występować (pojawiać się) niestandardowe błędy i komunikaty. Ikona silnika - service może pojawić się po nieudanej próbie odpalenia....błędy związane z cewką, ciśnieniem paliwa, katalizatorem itp. Jeżeli auto dostanie dobre aku to przy sprawnym aucie błędy znikną po powtórnym (albo kilkakrotnym) odpaleniu a w komputerze zostaną zapisane jako przejściowe. Dobrze by było żebyś wziął ze sobą kumatego z lexią lub diagboxem żeby sprawdził historię błędów i ogólnie zrobił test globalny (ale dopiero po jeździe próbnej). Powodzenia
_________________
Nie wiem, nie znam się...... zarobiony jestem Wink
Powrót do góry
komunikator tlen - status Wystawiono 1 piw(a)
fabick

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Octavia 2 1.9 TDI; Citroen C2 1.1
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 18 Mar 2017, 23:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Jednorazowy problem, czy poważna usterka?


Wielkie dzięki! No właśnie wszystkie inne kontrolki gasną normalnie, silnik nie świeci, nie ma żadnych komunikatów poza "kluczykiem" od wymiany oleju (4200km do wymiany).
No nic, w porównaniu do tego chłamu, który oglądałem przez ostatnie 2-3 tygodnie, ten i tak się wyróżnia. Raz kozie śmierć Smile
Najwyżej rozpocznę serię postów na tym forum z błaganiem o pomoc Smile
Powrót do góry
andre66.66

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 1102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżoniów
Posiadane auto: Peugeot 407 2009 2,0 140KM,C4 2007 1,6 HB, Peugeot 407 2006 1.8 125KM Citroen DS 5 2013 2.0 163 KM
Piwa: 268/15
Wysłany: Nie 19 Mar 2017, 00:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Jednorazowy problem, czy poważna usterka?


Klucz serwisowy jeżeli się świeci ciągle to znaczy że auto już przejechało swój serwis czyli u Ciebie 4200 po planowej wymianie. Jeżeli nie było serwisu (wymiana oleju, filtrów itp...) a serwis nie został skasowany (wyzerowany) to może znaczyć że nikt nic nie robił, albo robi, ale nie skasował (wznowił odliczania do serwisu).
_________________
Nie wiem, nie znam się...... zarobiony jestem Wink
Powrót do góry
komunikator tlen - status
fabick

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Octavia 2 1.9 TDI; Citroen C2 1.1
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 25 Mar 2017, 18:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Jednorazowy problem, czy poważna usterka?


No więc autko stoi pod blokiem Smile To nie było 4200 tylko 42000 więc ktoś wymieniał i nie miał pojęcia jak skasować inspekcję. Pod maską kartka wymiany oleju 1200km temu i sam olej czyściutki. Ale tak czy inaczej wymienię i wtedy wyzeruję licznik wymiany oleju. Błąd był spowodowany zaśniedziałym stykiem przy tylnej, prawej lampie (wyczytałem na forum i przyjrzałem się wtyczce, była lekko przypalona). Wyczyszczenie styku, dogięcie blaszki i psiknięcie stykiem załatwiło sprawę. Bardzo dziękuję za pomoc Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 25 Mar 2017, 18:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty.


CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System