Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) depollutin system fault i inne



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
k.mlody

Debiutant



Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): elblag
Posiadane auto: citroen C4 grand picasso 1.8 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 20:40
Temat postu:

depollutin system fault i inne


Witam. Mam problem wywalilo mi na postoju następujące komunikaty: Depollution system faulty po chwili esp/asr faulty i handbreak faaulty. Po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu został tylko komunikat depollution system faulty a reszta zniknela. Przejechalem pare kilometrów, wylaczylem silnik kilka razy znowu przejachalem kilka kilometrów i nadal pozostaje komunikat depollution faulty. Co to może być czy jest w tym pojeździe egr? Czy to wina katalizatora? Jest to c4 grand Picasso 1.8 benzyna 2007 r vin VF7UA6FYC45143001. Z góry dziękuj za pomoc
Powrót do góry
robert1512

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: C5 x7 2014 140 kM
Piwa: 41/1
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 21:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) depollutin system fault i inne


...wyobrażasz sobie, że po nr. VIN można zdiagnozować usterkę?
_________________
Powrót do góry
k.mlody

Debiutant



Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): elblag
Posiadane auto: citroen C4 grand picasso 1.8 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 21:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) depollutin system fault i inne


Mechanikiem nie jestem ale z tego co wiem to można dojść po vin czy posiada katalizator, egr itp
Powrót do góry
BEWU

Debiutant



Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen, C4P, 1.8+LPG, 2008
Piwa: 1/8
Wysłany: Pon 29 Lut 2016, 21:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) depollutin system fault i inne


Jak się nie podepniesz pod komputer i nie podasz kodów błędów to się nic nie dowiesz i też tu nikt nic za wiele nie napisze...
_________________
Szukam kogoś z lexią. Okolice Tarnów, Dębica, Rzeszów.
Powrót do góry
k.mlody

Debiutant



Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): elblag
Posiadane auto: citroen C4 grand picasso 1.8 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Mar 2016, 03:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) depollutin system fault i inne


Odpalilem go okolo 6 razy na postoju, przegonilem samochód troche ostrzej, jak silnik ostygl po tej jezdzie komunikat oraz ikonka silnika zgasły. Jeżdżę juz okolo tygodnia i komunikatów nie ma, wszystko jest ok. Czytałem trochę na ten temat i mam nadzieje że to może byla gorsza jakosc paliwa, jak to inni pisali na forach, chociaż zatankowany byl na Full na lotosie. Jak ktos miał podobny przypadek albo posiada jakąś cenną uwagę to chetnie ją poznam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 04 Mar 2016, 03:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
C4UK

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): anglia
Posiadane auto: C4 grand picasso 2.0 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Mar 2016, 18:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) depollutin system fault i inne


witam
Sytuacja podobna. Błędy Depollution system faulty po chwili esp/asr faulty i handbreak faaulty oraz nierówna praca silnika. Po ponownym uruchomieniu wszystko w porządku oprócz błedu depollution system faulty przez kilka odpalen. Zalane nowe paliwo + jakiś specyfik do czyszczenia układu. Dwa lub trzy tyg wszystko w porządku, po czym ponownie to samo.
Po podłaczeniu do komputera misfire na wszystkich cylindrach co było powodem nierownej pracy.
Wymieniłem świece na nowe, po kilku dniach to samo...
Diagnoza cewka. Wymieniona na cewkę firmy Lukas (wcześniej 3 miesięczna Delphi) wszystko ok przez 4 dni i dzisiaj wszystko wróciło. te same błędy i objawy.
Ktoś ma może jakieś pomysły?? powiem,ze 4 miesiące temy wymieniłem rozrząd.
Powrót do góry
tyrion69

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/mazowieckie
Posiadane auto: C4 Picasso Grand, 2.0 benzyna 2008 r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 15 Mar 2016, 10:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) depollutin system fault i inne


Witam
w moim Pcasso z silnikiem 2.0 benzyna błędy Depollution system faulty i inne wyżej wymienione powodowała brudna przepustnica. Objawiało się to nierówną pracą silnika i koniecznością wyłączenia zapłonu i ponownego uruchomienia silnika aby kontynuować jazdę (pozostawał błąd Depollution system faulty). Szybkie przeczyszczenie przepustnicy i dwa lata spokoju od tej usterki. Nie twierdzę oczywiście, że tak jest w Twoim przypadku (przyczyn zapewne może być wiele) ale czyszczenie przepustnicy to pół godziny roboty dla mechanika - może warto spróbować.
Powrót do góry
tyrion69

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/mazowieckie
Posiadane auto: C4 Picasso Grand, 2.0 benzyna 2008 r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 15 Mar 2016, 10:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) depollutin system fault i inne


Witam
w moim Pcasso z silnikiem 2.0 benzyna błędy Depollution system faulty i inne wyżej wymienione powodowała brudna przepustnica. Objawiało się to nierówną pracą silnika i koniecznością wyłączenia zapłonu i ponownego uruchomienia silnika aby kontynuować jazdę (pozostawał błąd Depollution system faulty). Szybkie przeczyszczenie przepustnicy i dwa lata spokoju od tej usterki. Nie twierdzę oczywiście, że tak jest w Twoim przypadku (przyczyn zapewne może być wiele) ale czyszczenie przepustnicy to pół godziny roboty dla mechanika - może warto spróbować.
Powrót do góry
StolarzEZG

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.8 16V / 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Maj 2016, 22:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) depollutin system fault i inne


Witam, ja również zmagam się z tym samym problemem. Przepustnicy jeszcze nie czysciłem, ale za radą kolegi wyżej, zrobię to. Chciałbym jednak zapytać czy silniki benzynowe 1.8 16v są wyposażone w zawór EGR, a jeśli tak, to gdzie on jest umiejscowiony.

EDIT:
Już wiem, że ten silnik nie posiada zaworu EGR. Nasunęła mi sie inna możliwa przyczyna. Niedawno wymienialem łożysko w kole, czy mozliwe jest, że założyłem je odwrotnie i czujnik ABS nie z czytuje pozycji z koła?

Będę wdzięczny za jakąkolwiek sugestie.

EDIT:
Dzisiaj byłem na diagnostyce, pokazało błąd U1208. Przepustnica została wyczyszczona, kostki od strony komutera głównego samochodu wyczyszczone i zabezpieczone. Pozostało jeszcze połączenie po stronie komutera esp. Niestety, narazie brak poprawy.

Czy ktoś ma jakieś sugestie?
Powrót do góry
raffael82

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: C4P 1,8 2007
Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 09 Sty 2017, 11:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) depollutin system fault i inne


Witajcie,
czy komuś udało się może uporać z powyżej opisywanymi problemami?

Ja u siebie mam podobnie już od kilku miesięcy, najczęściej kontrolki zaświecają się gdy samochód stoi z włączonym silnikiem dłuższą chwilę ok.1 min (w korku, na światłach, na parkingu...) z zaciągniętym hamulcem ręcznym (w ustawieniach komputera aktywny jest automatyczny hamulec ręczny) ale oczywiście w opisanych okolicznościach zaciągam go ręcznie, wtedy pojawia się nierówna praca silnika, tak jakby lekko zaczynał się dusić i zaświecają się wyżej opisane kontrolki. Gaszę silnik, zapalam ponownie i wszystko jest ok, mogę normalnie jeździć, jedynie przez kilka dni (a bardziej precyzyjnie - przez kilka uruchomień silnika) jeżdżę z zaświeconą kontrolką anti-pollution system faulty, gdy już w końcu zgaśnie, to przez jakiś czas jest spokój, aż do następnego razu...

Ale oczywiście chciałbym się tego pozbyć na stałe, zatem czy ktoś może rozwiązał już tą zagadkę tak w 100% ?
Powrót do góry
saperek

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 564
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nałęczów / Lublin
Posiadane auto: C4 GP 1.8 '08
Piwa: 12/7
Wysłany: Pon 09 Sty 2017, 20:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) depollutin system fault i inne


U mnie też to jest. Błędy to mieszanka zbyt bogata lub zbyt uboga... Wink
Być może jest to cewka. Tyle, że u mnie wywala komunikat i ... tyle. Nic więcej się nie dzieje.
Skasuje go i za dzień lub godzinę jest to samo. Zaprzestałem kasowania błędu i zaprzyjaźniłem się z żółtą kontrolką "check engine" Cool
Powrót do góry
marcinbia

Debiutant



Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 21 Sty 2017, 19:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) depollutin system fault i inne


Witam ,w takim samym przypadku pomogła wymiana głowicy .Wcześniej założona była nowa cewka ,nowa przepustnica i pokrywa zaworów gdzie znajduje się zaworek podciśnieniowy.Ze o wtyczkach na wtryskiwaczach nie wspomnę i jeszcze kilku wizytach w warsztacie gdzie były przeprowadzane różne zabiegi .
Powrót do góry
dioda_kamil

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Laseczno Małe/Iława
Posiadane auto: Ciroen C4 Grand Picasso Exclusive MCP 2.0 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lut 2017, 18:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) depollutin system fault i inne


wymiana glowicy ? Czy ktos moze potwierdzi ta teorie?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
marcinbia

Debiutant



Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 28 Lut 2017, 19:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) depollutin system fault i inne


To nie jest teoria .To z źycia wzięte ,od wymiany jest spokój. Jak masz ochotę to pisz na pw to podam Ci mój numer telefonu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

10 900

2006r.

153 300 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

49 000

2018r.

70 000 km

śląskie

CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System