Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) c5 III nie świeci tylny lewy kieunkowskaz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
safrankowicz

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 III Tourer Exclusive Equilibre Navi 2,0 HDI, 2009r. oraz C3 II Exclusive 1,4 HDI 2010r.
Piwa: 4/14
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 17:31
Temat postu:

c5 III nie świeci tylny lewy kieunkowskaz


Witam. Jak w temacie. Nie działa tylny lewy kierunkowskaz (chyba to led) na poczatku swiecil ciemniej niż prawy i dzisiaj wcale nie mruga a przy tym częstotliwość mrugania w lewo przedniego i bocznego jest dwukrotnie wyższa. Przy awaryjnych mrugają w odpowiednim tępię ale lewy tyl tez nie świeci. Co obstawiacie? Da sie wymienić te Ledy z kierunkowskazu tylnego?
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 17:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) c5 III nie świeci tylny lewy kieunkowskaz


to nie led.
Wymień żarówkę.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
safrankowicz

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 III Tourer Exclusive Equilibre Navi 2,0 HDI, 2009r. oraz C3 II Exclusive 1,4 HDI 2010r.
Piwa: 4/14
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 19:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) c5 III nie świeci tylny lewy kieunkowskaz


Czyli tam idzie zwykla żarówka???
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 19:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) c5 III nie świeci tylny lewy kieunkowskaz


tak.Zwykła biała P21W
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
safrankowicz

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 III Tourer Exclusive Equilibre Navi 2,0 HDI, 2009r. oraz C3 II Exclusive 1,4 HDI 2010r.
Piwa: 4/14
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 20:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) c5 III nie świeci tylny lewy kieunkowskaz


Thx za info
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 20:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 13 Lut 2015, 08:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) c5 III nie świeci tylny lewy kieunkowskaz


Doszło do tego że zamiast zajrzeć do lampy najpierw piszemy "w internecie" jaki mamy problem oczekujemy na odpowiedz a pózniej może wymienimy te żarówkę, interenet zrobił z nas/robi z nas pokolenie ułomne tak intelektualnie jak i technicznie, nie potrafimy nawet zlokalizowac /określić tak prostej rzeczy jak uszkodzona żarówka w samochodzie... oczywiście kolego bez urazy ja pisze ogólne przemyślenia dotyczące wielu użytkowników wielu forów motoryzacyjnych, co niektórzy poprosiliby jeszcze "tutorial" do tej operacji Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
safrankowicz

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 III Tourer Exclusive Equilibre Navi 2,0 HDI, 2009r. oraz C3 II Exclusive 1,4 HDI 2010r.
Piwa: 4/14
Wysłany: Pią 13 Lut 2015, 09:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) c5 III nie świeci tylny lewy kieunkowskaz


Od tego jest forum 😊
Powrót do góry
mateoosch

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: Citroen C5 MK II Exclusive 2.0 HDi 2007r.
Piwa: 10/8
Wysłany: Pią 13 Lut 2015, 13:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) c5 III nie świeci tylny lewy kieunkowskaz


Forum jest jak najbardziej od pytania. Ale pytań, na które nie możesz znaleźć rozwiązania sam... A nie zamiast używać głowy w pierwszej kolejności iść na forum...

Niedługo ludzie zaczną pytać co zrobić z brudnym tyłkiem po wypróżnieniu. Znajdą odpowiedź - podetrzeć/umyć...

Już w którymś wątku poruszałem sprawę wtórnego analfabetyzmu. Najpierw trzeba ruszyć głową a później zadać pytanie. Wymiana żarówki to nic trudnego i ciężkiego a skoro nie świeci to znaczy, że się spaliła.

Moich słów też nie bierz do siebie, bo naszym celem nie jest złośliwość a jedynie zmuszenie co poniektórych do ruszenia głową. Jak masz pytania, na które sam nie jesteś w stanie znaleźć odpowiedzi to pytaj. Na pewno ktoś odpowie.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
safrankowicz

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 III Tourer Exclusive Equilibre Navi 2,0 HDI, 2009r. oraz C3 II Exclusive 1,4 HDI 2010r.
Piwa: 4/14
Wysłany: Nie 15 Lut 2015, 10:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) c5 III nie świeci tylny lewy kieunkowskaz


Pproblem rozwiązany. "Zespawało" mi jeden pin we wtyczce z bolcem z lampy (masa), nowa wtyczka w ASO z kawałkiem przewodów to jedynie koszt 180zł hehehe. Oczywiście elektryk w 15 minut za piwo mi to naprawił.
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Nie 15 Lut 2015, 22:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) c5 III nie świeci tylny lewy kieunkowskaz


Witam Twisted Evil a nie taniej było na szrocie taką wtykę obciąć za piwo a mechanikowi 50 dych w łapę dać Twisted Evil
Ceny w ASO są z kosmosu - 180 zeta , 80 zeta wtyczka + mechanik - 100 na drobne przyjemności lub waha do auta Twisted Evil Podejrzewam , że nawet zamiennik byłby tańszy nawet taki Made In China . Niemniej jednak Masz kolego problem skoro Ci wtyczkę lamy upaliło - ale to tylko moje przemyślenia co do awarii Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
mietek3713

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2015
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): DKL
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2008 1.6HDI
Piwa: 4/9
Wysłany: Sro 10 Cze 2015, 18:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) c5 III nie świeci tylny lewy kieunkowskaz


Witam,
podczepię się pod temat, a mianowicie moje tylne ( też lewe ) światła od momentu zakupu auta świeciły słabiej od tych prawych, więc zacząłem oczywiście od wymiany żarówek na nowe, niestety efekt zerowy nadal słabiej świeciły i pomyślałem sobie, że już tak to zostawię ( z lenistwa oczywiście ). Minęły dwa tygodnie i światła się pogorszyły, oczywiście siedząc za kierownicą nie mogłem o tym wiedzieć ale podczas włączania lewego kierunkowskazu raz się załączał a raz nie co oczywiście sugerowało szybkie miganie zielonej strzałki na konsoli. Postanowiłem więc, że trzeba się za to zabrać, wyjąłem lampę i w momencie gdy chciałem odpiąć kostkę zasilającą pojawił się problem nie można było jej odpiąć, po kilku próbach ze śrubokrętem udało się. Okazało się, że tak samo jak u kolegi w kostce przepaliło jeden pin ten od masy, kostka się grzała i lekko stopiła, stąd był mój problem ze znikającym kierunkowskazem. Szukałem w internecie listwy żarówkowej do c5 ( bo tak to się nazywa lub też wkład do lampy ) i tu się zaczęły schody gdyż za taką [cenzura]ółkę plus do tego oryginalna kostka na rynku wtórnym trzebaby zapłacić jakieś 100 zł jak się dobrze poszuka. Wyjąłem starą listwę żarówkową zrobiłem dziurkę w plastiku, dolutowałem kabelek do odpowiedniego pinu z drugiej strony listwy a następnie połączyłem z kabelkiem od masy z kostki. Światła odrodzone, a dla przestrogi powiem, że nie warto takich rzeczy bagatelizować, gdyż jakbym jechał w dłuższą trasę z taką kostką z włączonymi światłami tylnymi to na 70% rozgrzana kostka poprzez zwarcia mogłaby się zapalić i nim bym to zauważył to mogłoby dojść do pożaru i poważniejszych szkód. Uważajcie na takie sytuacje Wink
Powrót do góry
painball

Dyskutant



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Tipo SW 1,4 95 kuca
Piwa: 2/7
Wysłany: Nie 03 Lip 2016, 10:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) c5 III nie świeci tylny lewy kieunkowskaz


A to Ja mam zonka! Wszystko wczoraj działało... Tzn przepalił się prawy stop. Dziś podchodzę do auta. Odpalam. Zgasł. Dziwne to było ale OK. Wymieniłem żarówkę stopów. Działa. Wyjeżdżam z domu włączam prawy kierunek i.... cyk cyk cyk przepalony kierunek z prawej strony (tył oczywiście). Podjechałem na stację znów rozbieram. Żarówka niby ok ale i tak wymieniłem. Nie działa. Tylko tył. Masa nie upalona we wtyczce, napięcie do kostki nie dochodzi.

Czy ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?Wink Zawsze w weekend się spartoli kufa.
Powrót do góry
stel.g

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Citroen C5 2008 2.0 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lut 2017, 18:00
Temat postu:

Ta sama awaria


Hej mozesz mi podpowiedziec jak sie twoja awaria zakonczyla bo ja mam ten sam problem
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Guliver_tbg

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: Citroen C5 2008 2.0 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Gru 2017, 22:47
Temat postu:

Problem kierunkowskaz prawy


mietek3713 napisał:
Witam,
podczepię się pod temat, a mianowicie moje tylne ( też lewe ) światła od momentu zakupu auta świeciły słabiej od tych prawych, więc zacząłem oczywiście od wymiany żarówek na nowe, niestety efekt zerowy nadal słabiej świeciły i pomyślałem sobie, że już tak to zostawię ( z lenistwa oczywiście ). Minęły dwa tygodnie i światła się pogorszyły, oczywiście siedząc za kierownicą nie mogłem o tym wiedzieć ale podczas włączania lewego kierunkowskazu raz się załączał a raz nie co oczywiście sugerowało szybkie miganie zielonej strzałki na konsoli. Postanowiłem więc, że trzeba się za to zabrać, wyjąłem lampę i w momencie gdy chciałem odpiąć kostkę zasilającą pojawił się problem nie można było jej odpiąć, po kilku próbach ze śrubokrętem udało się. Okazało się, że tak samo jak u kolegi w kostce przepaliło jeden pin ten od masy, kostka się grzała i lekko stopiła, stąd był mój problem ze znikającym kierunkowskazem. Szukałem w internecie listwy żarówkowej do c5 ( bo tak to się nazywa lub też wkład do lampy ) i tu się zaczęły schody gdyż za taką [cenzura]ółkę plus do tego oryginalna kostka na rynku wtórnym trzebaby zapłacić jakieś 100 zł jak się dobrze poszuka. Wyjąłem starą listwę żarówkową zrobiłem dziurkę w plastiku, dolutowałem kabelek do odpowiedniego pinu z drugiej strony listwy a następnie połączyłem z kabelkiem od masy z kostki. Światła odrodzone, a dla przestrogi powiem, że nie warto takich rzeczy bagatelizować, gdyż jakbym jechał w dłuższą trasę z taką kostką z włączonymi światłami tylnymi to na 70% rozgrzana kostka poprzez zwarcia mogłaby się zapalić i nim bym to zauważył to mogłoby dojść do pożaru i poważniejszych szkód. Uważajcie na takie sytuacje Wink



Super zrobiłem jak pisałeś działa jak bajeczka kosztowało mnie to 7zł
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenSaxo

4 000

2001r.

249 000 km

lubelskie

CitroenBerlingo

36 900

2015r.

197 620 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC3

25 900

2015r.

110 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System