Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) Stuki w zawieszeniu (podejrzana maglownica)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piccolosan

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C3 I 1.4 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 08 Lut 2017, 12:19
Temat postu:

Stuki w zawieszeniu (podejrzana maglownica)


Witam. Od niedawna jestem właścicielem C3 zakupionym dla żony. Przy zakupie wiedziałem o stukach w podwoziu, stawiałem początkowo na drążek/końcówkę. Faktycznie końcówka drążka była do wymiany (wsadziłem TRW) niestety nie pomogło. Potem sprawdziliśmy drążek - stabilny. To samo z resztą elementów zawieszenia. Okazało się że prawdopodobnie jest luz na maglownicy (pracuje góra/dół widać po ściągnięciu opaski i gumy harmonijki) Szukałem firmy które regenerują i oferty rozpoczynają się od 300-400 zł w górę. Jednakże zauważyłem aukcję na allegro z taką oto częścią:
http://allegro.pl/tuleja-przekladni-maglownicy-citroen-c2-c3-03-09-i6543125407.html
Potem nieoficjalnie od jednego z zakładów regenerujących dowiedziałem się że właśnie ta część się wyrabia i cała regeneracja odbywa się tylko na zasadzie wymiany na nową. Pytanie do Was - czy próbować samemu wytargać magiel, rozebrać i wymienić (pewnie dwie sztuki?) czy też odżałować i wysłać do firmy? Dziękuję za pomoc Smile
Powrót do góry
peewee1984

Dyskutant



Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: C5 X7 2.0 HDI Exclusive 2010
Piwa: 5/1
Wysłany: Sro 08 Lut 2017, 21:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Stuki w zawieszeniu (podejrzana maglownica)


Wszystko zależy od tego czy posiadasz odpowiednią wiedzę i umiejętności żeby tego dokonać? Ja na Twoim miejscu bym próbował, jeśli się nie uda to stracisz 100 zl, jeśli się powiedzie to zaoszczędzisz kilka stów. Żeby wysłać maglownicę do regeneracji to i tak ją musisz wymontować lub zlecić to w warsztacie i zapłacić... Chyba że znajdziesz jakiegoś magika który dokona tego bez wyjmowania maglownicy z auta??? Warto jednak pamiętać, że układ kierowniczy ma duży wpływ na bezpieczeństwo użytkowania samochodu więc jeśli nie czujesz się na siłach aby dokonać tego samodzielnie to lepiej zlecić tą robotę fachowcom.
Powrót do góry
Jurelli

Debiutant



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie
Posiadane auto: Citroen C3, 1,4 HDi
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 08 Lut 2017, 23:01
Temat postu:

Wymiana tulejki maglownicy


Ja w swojej C3-ce wymieniałem taka tulejkę. Niestety u mnie winna była woda, która dostała się do środka maglownicy i cała listwa była zardzewiała, więc sama wymiana to była naprawa tymczasowa. Skończyło się na wymianie magla na używkę. Z tego co pamiętam to da się tę tulejkę wyciągnąć bez zdejmowania maglownicy, ale problem jest z wydłubaniem starej. Ja miałem magiel wyjęty i po wyciągnięciu listwy, starą tulejkę przeciąłem na pół.

Powodzenia w naprawie ale pamiętaj, że jakiś powód wytarcia tulejki jest.
Powrót do góry
Piccolosan

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C3 I 1.4 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 09 Lut 2017, 12:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Stuki w zawieszeniu (podejrzana maglownica)


Dziękuję za odpowiedzi Smile Z tego co zdążyłem zauważyć gumy nienaruszone, więc raczej wody nie powinno być, ale to się okaże jak wymontujemy. Możliwe że się wywaliła przez końcówkę drążka, ponieważ poprzednia właścicielka miała już całkowicie skończoną a nadal na tym śmigała. Pozdrawiam
Powrót do góry
Piccolosan

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C3 I 1.4 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 27 Mar 2017, 13:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Stuki w zawieszeniu (podejrzana maglownica)


Witam. Dowiedziałem się że tuleja występuje po prawej stronie. Niestety luz i stuki są obecne z lewej strony. W kwietniu będzie magiel wyciągany, jednakże wszystko wskazuje na to że wymiana tulei nic nie da :/
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Mar 2017, 13:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Piccolosan

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C3 I 1.4 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 11 Lip 2017, 08:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Stuki w zawieszeniu (podejrzana maglownica)


Witam. Jednak skończyło się na wymianie maglownicy - po wymianie na sprawną używkę brak luzów i stuków.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System