Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) woda w bagażniku C4 Coupe



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
garcia-pl

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C4 Coupe
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 29 Cze 2010, 20:16
Temat postu:

woda w bagażniku C4 Coupe


Witam
W moim C4 Coupe od jakiegoś czasu nie działał czujnik cofania. Czasem zdarzało się, że nie działał stale, a czasem jednak działał. W takiej właśnie sytuacji sprawdziłam, czy każdy czujnik działa podjeżdżając do przeszkody z każdej strony i każdy czujnik prawidłowo odbierał sygnał i pokazywał go na wyświetlaczu. Ale nie wiedziałam, czemu raz działa a raz nie.

Po kilku miesiącach zauważyłam niezbyt przyjemny zapach pleśni i wilgoci w bagażniku. Postanowiłam wyciągnąć wszystko i przewietrzyć oraz umyć licząc na to, że może coś wylało mi się (np. woda do spryskiwaczy) a nawet tego nie zauważyłam.

Niestety... Okazało się, że w części na koło zapasowe znajduje się sporo wody, jak było koło włożone to woda prawie je całe zakrywała. Klucze które się znajdowały w tamtym miejscu były już zaśniedziałe, nieco zaczęła ogarniać je rdza...

Wnioskuję więc, że powodem niedziałania czujników cofania tez mogła być woda, gdyż sięgała układu scalonego, który zarządzał czujnikami. Tam też niestety zebrała się woda.
Sprawdziłam, jak się ona tam dostaje. wszystko wyciągnęłam, wytarłam i okazało się, że woda leje się z plastikowej nakładki znajdującej się na progu bagażnika, z chwilą jak woda (deszcz) spływała po klapie bagażnika, właśnie tam ona się zbierała i wlatywała do środka.

Zakleiłam więc silikonem dziury, przez które wyraźnie wlatywała woda (m.in. gdzie montowany był układ do czujników cofania), ale to nic nie dało.

Czy może ktoś się orientuje, jak można sobie z tym poradzić? czy jest może jakaś uszczelka pod zderzakiem która ma na to wpływ? woda wlewa się z plastikowego progu pod zderzak i po ściance wpływa do bagażnika....
Powrót do góry
kornelius

Czytelnik



Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C4 Coupe
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Lip 2010, 00:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) woda w bagażniku C4 Coupe


Witam.
Miałem podobny problem z wodą w bagażniku (po tym jak wymieniałem instalacje od zamka i wycieraczki w tylnej klapie). Otóż serwisanci wymieniając kable rozszczelnili uszczelkę, która znajduje się w lewym górnym rogu klapy i przez którą wyprowadzone są kable z wnętrza auta na tylną klapę. Dlatego na przełomie maja i czerwca, kiedy to były olbrzymie opady na moich ziemiach, w bagażniku zaczęła się powódź. Uszczelniłem tą gumę silikonem i od tamtej pory nie mam już wody w bagażniku.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
garcia-pl

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C4 Coupe
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 20 Lip 2010, 00:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) woda w bagażniku C4 Coupe


dziękuję, już wiem od czego zacząć Smile
Powrót do góry
kornelius

Czytelnik



Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C4 Coupe
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Lip 2010, 00:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) woda w bagażniku C4 Coupe


Tak na marginesie to chodziło mi o uszczelkę nie na klapie a o uszczelkę w miejscu gdzie kable wychodzą z karoserii. Bo to właśnie tam dostaje się woda i przelatuje lewą stroną i wpływa do bagażnika w miejscu gdzie mieści się lampka w bagażniku. Pozdrawiam
Powrót do góry
dnm

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4 2.0 HDI 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 17 Sty 2017, 14:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) woda w bagażniku C4 Coupe


Witam,
temat stary ale może autor wątku znalazł rozwiązanie - też mam wodę w bagażniku (c4 3d) i wlatuje ona do koła zapasowego przez próg bagażnika.
Nie mogę jednak zlokalizować skąd ona się tam bierze.
Sprawdziłem uszczelkę od wyprowadzenia instalacji do tylnej klapy, jednak to nie to. Jakieś pomysły?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 17 Sty 2017, 14:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Sro 18 Sty 2017, 17:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) woda w bagażniku C4 Coupe


Obejrzyj dokładnie miejsca zgrzew/łączenia blach. zwróć uwagę na zacieki, osad, kamień od wody. U siebie długo walczyłem w wodą, myślałem, że wchodzi przez ten peszel z kablami, a okazało się że wchodzi właśnie pomiędzy zgrzewy blach. Trochę kleju do szyb i po problemie.
Powrót do góry
dnm

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4 2.0 HDI 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 17 Lut 2017, 23:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) woda w bagażniku C4 Coupe


zgrzewy obejrzane, sprawdzone pod tylnymi maskownicami narożnymi (te nad półkami głośników) i dalej nic.
Zastanawiam się jeszcze nad ściągnięciem zderzaka - czy punkty montażowe narożnych ślizgów mogą jakoś przepuszczać wodę?
Wywietrzniki w belce wyglądają na szczelne - nie widać tam żadnych zacieków i są suche w odróżnieniu od koryta w belce.
Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Sob 18 Lut 2017, 13:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) woda w bagażniku C4 Coupe


Słuchaj musisz szukać śladów kamienia, ewentualnie rdzawych nalotów. Tak miałem u siebie. Woda może w różnych miejscach iść, w moim przypadku woda zasuwała pod górę, heh tak to możliwe.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dnm

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4 2.0 HDI 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 28 Lut 2017, 22:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) woda w bagażniku C4 Coupe


Dzięki za podpowiedź! Ślad urywał się w belce grodziowej pod prawą tylną lampą. Pomogło uszczelnienie spawu wzdłużnego przy lewym siłowniku klapy.
Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Sro 01 Mar 2017, 19:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) woda w bagażniku C4 Coupe


No widzisz, fajnie że udało się zlokalizować przeciek. Tak z ciekawości, były jakieś ślady, kamień, osad, itp?
Powrót do góry
dnm

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4 2.0 HDI 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 02 Mar 2017, 22:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) woda w bagażniku C4 Coupe


w lewej stronie belki grodziowej (tam gdzie widać te plastikowe napy od narożnego ślizgu) były widoczne lekkie zacieki idące gdzieś z góry. Niestety spora część rogu to profil zamknięty z niewielkimi prześwitami więc spaw jedynie mogę uszczelnić od zewnątrz.
chwilowo jest uszczelniony prowizorycznie nicą gumową/kitem, ale w weekend poprawie to masą do uszczelniania spawów a później lakier.
Dzięki raz jeszcze!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Nadwozie.


CitroenC5

16 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenBerlingo

27 500

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System