Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Ocena C4GP przed kupnem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Slawomir31

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Opel Omega kombi 2.2
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 21 Gru 2016, 14:18
Temat postu:

Ocena C4GP przed kupnem


Witam wszystkich na forum.
Znalazłem interesujący mnie model Citroena C4 Grand Picasso:
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c4-grand-picasso-pierwszy-wlasciciel-bezwypadkowy-ID6yHiMh.html#ff1e39318f

Autko już oglądałem i spodobało mi się na tyle iż będę się umawiał na sprawdzenie auta w serwisie.
Tu pojawia się prośba do was forumowiczów.
1. Na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przy drugich oględzinach? Przejrzałem forum i popytałem znajomych posiadaczy C4 GP. Jednak każdy zwraca uwagę na inne szczegóły i warto skorzystać ze wszystkich podpowiedzi.
2. Proszę o komentarz na temat tego konkretnego auta. Oczywiście na tyle na ile da się coś powiedzieć ze zdjęć.
3. Proszę o rozkodowanie numeru VIN.
4. Jeżeli jest ktoś ze Szczecina lub okolic to jaki warsztat polecacie, na którym można sprawdzić C4GP.
5. Czy to jest normalne, że biegi chodzą ciężko i haczą? Porównuje do Opla Omego z 2000r.

Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 21 Gru 2016, 14:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Ocena C4GP przed kupnem


biegi powinny chodzić gładko bez haczenia
Powrót do góry
gadu-gadu
__Piotrek__

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: C4 GP 1.6HDi 2006r.
Piwa: 1/9
Wysłany: Czw 22 Gru 2016, 11:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Ocena C4GP przed kupnem


Witam,
nasze cytryny cierpią często na charakterystyczne problemy. Część z nich możesz sprawdzić sam ale jeśli chodzi o osprzęt silnika i inne to pozostaje kompter z programem Lexia.

Sprawdź:
- jak silnik pracuje "na zimno", czy jest równa praca, falujace obroty, duże drgania (poduszka pod silnikiem);
- czy nie ma wycieków z pod klawiatury;
- prawidłowość działania hamulca ręcznego: zaciągnij recznie , wystartuj z miejsca z zaciagnietym hamulcem (powinien puścić sam), jeśli jest włączony automatyczne zaciągania hamulca to po dołączeniu zapłonu powinien zadziałać,
- przednia maska aluminiowa, często pęka wzmocnienie pod ryglem zamka;
- mocowania reflektorów, spinki pasa przedniego i elementow plastikowych bagażnika, szpary pomiędzy elementami karoserii;
- system wspomagamia ruszania na wzniesieniu;
- czy wszystkie siedzenia ruszają się we wszystkich przewidzianych płaszczyznach;
- czy działają wszystkie przyciski w kokpicie(częste problemy z elektryką), od otwierania szyb, na kierownicy, manetki, paliwo itd
- przednie dwa schowki na podszybiu, blokują się przyciski a czasem rozkleja się poszycie;
- ogranicznik drzwi kierowcy;
- rant siedzenia i oparcia fotela kierowcy, generalnie zużycie plastikow kokpitu, kierownicy;
- zamek tylnej klapy (padający stycznik i pękające zawiasy klamki-przycisku).
Często pozornie [cenzura]ły potrafią przysporzyć nam dużo nerwów i uszczuplą skutecznie portfel. Np: stycznik klapy 115zł, maska nowa ok 1100zł, głupi przycisk z którego zaszła farbo-guma 140zł,.

Lexią sprawny mechanik może dużo powiedzieć na temat osprzętu samochodu. Część błędów można wykasować ale błędy stałe będą się pojawiać więc ciężko jest oszukać ten sprzęt.

Sprawdzenie na szrpakach czy po prostu z pozycji kanału napewno powinno dać Ci odp na pytania o kondycję amortyzatorów, układu kierowniczego czy wydechu.
Zwróć uwagę na:
- pionowe łączniki stabilizatora przód;
- sworznie;
- końcówki drążka kierowniczego;
- tylne amortyzatory (podczas jazdy charakterystyczna niestabilność tyłu pojazdu).

Co ważne sprawdź auto przy prędkości autostradowej!!! Ja sam miałem problem z drżeniem kierownicy i dopiero po wymianie opon, sworzni, drążków, końcówek, zrobieniu zbieżności całego auta i pożądnym wyważanie kół... nastała błoga cisza i spokój. Rzadko się jeździ powyżej 130km/h ale kiedy potrzeba okazuje się że musimy telepać się 110km/h bo trzęsie! Nie wspomnę ile na to wydałem...

A tak na dokładkę jeśli masz siatkę pionową bagażnika z omegi to zotaw sobie. Górne mocowania pasują do C4 GP. Tylko pasy trzeba przedłużyć dwoma karabinczykami (4x3zł szt).
Powodzenia!
Powrót do góry
__Piotrek__

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: C4 GP 1.6HDi 2006r.
Piwa: 1/9
Wysłany: Czw 22 Gru 2016, 12:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Ocena C4GP przed kupnem


A tu o silniku... eh...
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=87333.0
Powrót do góry
Slawomir31

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Opel Omega kombi 2.2
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 22 Gru 2016, 13:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Ocena C4GP przed kupnem


Dzięki za listę rzeczy do sprawdzenia.
Co do siedzenia kierowcy to jest mocno wypracowana strona od drzwi. Świadczy to o dość częstym wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu czyli dużo krótkich tras.
Zastanawia mnie jeszcze kwestia ceny tego samochodu. Do porównania mam tylko jeden egzemplarz z tego rocznika i do tego sprowadzony więc w sumie marne porównanie ale czy cena nie jest wygórowana?

Porównanie:
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c4-grand-picasso-benz-120-km-dobry-do-gazu-navi-alu-16-pdc-ID6yqpXB.html#d94e302317
Z drugiej strony ten z komisu jest przed FL więc pewnie rejestracja w 2011 ale produkcja 2010.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 22 Gru 2016, 13:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 22 Gru 2016, 14:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Ocena C4GP przed kupnem


Łamiace się siedzisko fotela to norma tak w starszych modelach jak i poliftowych i wcale nie oznacza krótkich tras , po prostu konstrukcja jest gówniana i tyle. W rocznym aucie siedzisko potrafi peknąć, tapicerka fotela pofalować i rozkleić a w ASo - odpowiedz - złe użytkowanie , nie siadać na krawędzi Smile Ogólnie auto żle nie wygląda, a z silnikiem jak to z silnikiem róznie bywa ....
Powrót do góry
gadu-gadu
__Piotrek__

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: C4 GP 1.6HDi 2006r.
Piwa: 1/9
Wysłany: Czw 22 Gru 2016, 15:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Ocena C4GP przed kupnem


A może poszukaj jakiegoś 1,8 albo 2,0 w benzyna. Te silniki 1,6 przed czy po lifcie mają mankamenty. 1,8 również ma minusy ale mniej, produkowane były w lata 2006-2008. 2,0 nie wiem do którego roku robili ale może znajdzie się jakaś perełka.
Powrót do góry
Slawomir31

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Opel Omega kombi 2.2
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 22 Gru 2016, 15:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Ocena C4GP przed kupnem


Poczytałem podesłany link o silniku oraz trochę "na internecie".
Silnik jest ogólnie chwalony w podanym linku nie ma za wiele poza tym, że częściej trzeba pilnować poziomu oleju.
Czy coś mi umknęło i powinienem na coś innego zwrócić uwagę?
Powrót do góry
SoulRea

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0, Freelander TD4 lift.
Piwa: 20/1
Wysłany: Czw 22 Gru 2016, 16:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Ocena C4GP przed kupnem


Silnik jak silnik, jak dbasz tak masz. Wszystkie są do dupy bo pala za dużo. W dieslu padają dwumasy f.a.p-y itd. W PB inne ustrojstwa. Ale jakby tak każdy patrzył na to co piszą inni nadal Wigry 3 był by hitem. 1.6 diesel sypie sie nie mnie niż 2.0 no możliwe że szybciej bo bardziej wykręcony.

Kupuj taki jaki Ci pasuje i tak nie wieże że będzie to twoje ostatnie auto wiec za 3 lata i tak go sprzedasz może za 15.000 i kupisz nowe. A za ten czas i tak wymienisz polowe zawieszenia a silnik myślę że da rade no chyba że będziesz miał pecha na MAX.

Ten sprowadzony jest śliczny. Tylko ze to zdjęcia i podpicowany do nich trochę. Szaraczek tez niczego siebie. A fotel kupisz w kolorze za 200 zł.

Powodzenia w zakupie. Sprawdź jak koledzy wspominali , jak masz kogoś z Lexia to tez polecam . Sprawdź w losowo wybranej przez Ciebie stacji nie w stacji wybranej przez sprzedawce.


Powodzenie w zakupie i niech się sprawuje prze lata.
_________________
Powrót do góry
__Piotrek__

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: C4 GP 1.6HDi 2006r.
Piwa: 1/9
Wysłany: Pią 23 Gru 2016, 00:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Ocena C4GP przed kupnem


SoulRea i jacekczewa mają napewno dużo racji. Jeśli trafi się zadbany egzemplarz to nawet słynne psujące się napchane dwumasami i fapami 1,6HDi (takie jak moje heheh) potrafi dobrze służyć. Ja kupiłem z kilkoma defektami wnętrza ale za to mechanicznie lux. Obejrzyj kilka sztuk, różnych silników, z różnym wyposażeniem. Nie napalaj się. Ja szukałem przez 7miesiecy 2.0 benzyna C4P a znalazłem 20km od domu 1.6HDi C4GP. Mam zrobione 130000km i po za zawieszeniem i uszczelkami pod wtryskami (profilaktycznie) nie musiałem nic robić. Oba egzemplarze pokazane przez Ciebie wyglądają świetnie.
- cappuccino, piękne się prezentuje, dodatkowy Plus że od prywatnego. A gdzie kupiony? Nowy, sprowadzony do PL?
- czarny, perełka jest kilka takich na sprzedaż. Ale trzymaj tę kupę blachy (i plastiku) w takim stanie, no i komis...
Powrót do góry
Slawomir31

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Opel Omega kombi 2.2
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 23 Gru 2016, 15:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Ocena C4GP przed kupnem


Kapucino od osoby prywatnej, pierwszy właściciel zakupiony w salonie.
Ten z komisu piękny, wręcz za piękny. Za duże wyposażenie do ceny. A może ten prywatny za drogi?
Powrót do góry
__Piotrek__

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: C4 GP 1.6HDi 2006r.
Piwa: 1/9
Wysłany: Pią 23 Gru 2016, 23:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Ocena C4GP przed kupnem


Odpuść sobie ten czarny. Sprawdź dokładnie cappuccino tylko w serwisie który Ty wybierzesz, nie sprzedający. Miernik lakieru, podwozie, obowiązkowo Lexia. Naciskaj na dwa komplety opon i możesz się dogadać że Ty płacisz za przegląd ale jeśli wyjdzie jakaś usterka to właściciel obniża cenę o ileś tam %. Prywatne auto to i cena musi być nieco wyższa co nie znaczy, że adekwatną do stanu. Ja również (podobno) przepłaciłem ale przynajmniej wiem co mam.

Jak się zdecydujesz wziąść któryś egzemplarz na "kanał" to dsj znać jak poszło. No i za ile Smile. Ja rano wyruszam w góry. Łańcuchy i łopata jest a nawet sanki się zmieściły hehehe!

Wszystkiego dobrego na Święta!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC3

16 990

2010r.

196 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

23 000

2009r.

259 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System