Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) 2.0 HDI 90KM nierówna praca silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tAboon

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia/Kielce
Posiadane auto: Renault Grand Scenic II Lift 1.9dCi 96kW 2006r. || Citroen Xsara Picasso I 2.0HDi 66kW 2003r.
Piwa: 3/1
Wysłany: Sob 29 Paź 2016, 10:42
Temat postu:

2.0 HDI 90KM nierówna praca silnika


Po odpaleniu nierówno pracuje silnik. W innym poście wyczytałem aby odłączać kolejno wtryski i sprawdzić czy jest jakaś różnica. Wg mnie nie było po odpinaniu wtrysków. Silnik dalej nierówno pracuje ale w gratisie mam teraz engine fault, pewnie błąd wtrysku zapisał się w ecu. Po zagrzaniu się silnika jakby zaczął równiej pracować, ale to jeszcze nie to co być powinno.
Próbowałem odczytać błędy chińskim elm 327 odbii ale się nie chce połączyć z komputerem i odczytać błędów.
Czy będę w stanie sam jakoś zdiagnozować co jest nie tak?
Wtrysk, egr czy może coś innego padło?
_________________
Skoda Felicia 1.6 AEE - Żółty Qrak
Renault Grand Scenic II Lift - TrapezoBus Smile
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Sob 29 Paź 2016, 16:56
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) 2.0 HDI 90KM nierówna praca silnika


Podaj post który przeczytałeś,nie zawsze "podchodzi"pod każdą awarie.Ten elm nadaje sie do,pozostawie bez komentarza.Jak juz sam chcsz "grzebać" to proponuje sprzęt od 400zł a do tego równiez wiedza jest potrzebna bo interfejsy są "ograniczone".Zrób poprawna diagnostyke Lexia lub innym,wyjdzie taniej jak samemu grzebać,masz przykład ww opisany,engine fault.Na końcu pozostaje uszkodzenie mechaniczne.
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
tAboon

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia/Kielce
Posiadane auto: Renault Grand Scenic II Lift 1.9dCi 96kW 2006r. || Citroen Xsara Picasso I 2.0HDi 66kW 2003r.
Piwa: 3/1
Wysłany: Sob 26 Lis 2016, 14:50
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) 2.0 HDI 90KM nierówna praca silnika


Ok. A więc tak
Auto poszło do serwisu. Odczytali błędy świec żarowych , pedalu gazu, egr oraz wtrysków (błąd wtrysków sam wywołalem). Po skasowaniu błędów i przejażdżce wrócił błąd świec i pedału gazu. Wymienili świece żarowe i teraz ciut lepiej odpala ale dalej na zimnym silniku po odpaleniu rzuca silnikiem i przez chwilę kopci. Po przegazowaniu silnik się trochę stabilizuje, nie kopci, ale dalej faluje na wolnych obrotach. Po krótkiej przejażdżce nie pojawił się żaden nowy błąd. Silnik na ciepłym lekko faluje a na zimnym odpala jakby na 3 cylindrach i kopcić, po przegazowania przestaje kopcić, ale obroty dalej falują. Podczas jazdy jak chce przyśpieszyć np na 4 biegu to słychać po silniku ze nierówno pracuje.

Obecnie serwis mi oddał auto abym zrobił około 100km i wtedy znów spróbują odczytać błędy.

Czy ktoś ma.pomysl gdzie może być przyczyna? Jakiś czujnik, wtrysk, albo przewód podciśnienia?

Mam zaufanie do serwisu, ale jakaś podpowiedź gdzie mogą szukać przyczyny?
_________________
Skoda Felicia 1.6 AEE - Żółty Qrak
Renault Grand Scenic II Lift - TrapezoBus Smile
Powrót do góry
motyl4

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIŁGORAJ
Posiadane auto: citroen xsara picass 2hdi 2005r
Piwa: 6/6
Wysłany: Sro 07 Gru 2016, 19:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) 2.0 HDI 90KM nierówna praca silnika


Witam Trzeba zrobić korekcję wtrysków, najprawdopodobniej którys z wtryskiwaczy żle podaje paliwo ja tak miałem
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

29 600

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenC5

25 900

2011r.

264 587 km

mazowieckie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenBerlingo

27 500

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System