Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Podgrzewane fotele C4 II



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skywalker.c4

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 II 1.6 ehdi 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 11:32
Temat postu:

Podgrzewane fotele C4 II


Witam serdecznie,
Mam gorącą prośbę do posiadaczy podgrzewanych foteli w C4 II
Wstawiłem podgrzewane fotele do mojej Cytryny (wcześniej nie było). Masaż w fotelach działa natomiast podgrzewanie nie. Pokrętło się nie podświetla więc zakładam że prąd nie dochodzi a nie że maty uszkodzone.
Ilość przewodów w wiązce zgadza się z ilością pinów w kostce pod fotelem. Chciałbym sprawdzić czy może wystarczy włożenie bezpiecznika ale nie wiem gdzie Smile
W instrukcji obsługi nie podają który to bezpiecznik od foteli, dlatego uprzejma prośba do posiadaczy takiej Cytryny z podgrzewanymi siodełkami Smile czy wiedzą i czy się tą wiedzą podzielą Smile

Pozdrawiam i z góry dziękuję
Powrót do góry
Wiesiek75

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen c 4 Picasso ll
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Paź 2016, 21:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Podgrzewane fotele C4 II


Witaj Skywalker.c4
Też myślałem o wymianie foteli na podgrzewane , możesz się podzielić jak sam sobie poradziłeś bo na forum pomocy nie uzyskałeś Shocked
Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 17 Paź 2016, 18:10
Temat postu:

Re: Podgrzewane fotele C4 II


skywalker.c4 napisał:
Witam serdecznie,
Mam gorącą prośbę do posiadaczy podgrzewanych foteli w C4 II
Wstawiłem podgrzewane fotele do mojej Cytryny (wcześniej nie było). Masaż w fotelach działa natomiast podgrzewanie nie. Pokrętło się nie podświetla więc zakładam że prąd nie dochodzi a nie że maty uszkodzone.
Ilość przewodów w wiązce zgadza się z ilością pinów w kostce pod fotelem. Chciałbym sprawdzić czy może wystarczy włożenie bezpiecznika ale nie wiem gdzie Smile
W instrukcji obsługi nie podają który to bezpiecznik od foteli, dlatego uprzejma prośba do posiadaczy takiej Cytryny z podgrzewanymi siodełkami Smile czy wiedzą i czy się tą wiedzą podzielą Smile

Pozdrawiam i z góry dziękuję


Nie mam tego auta, ale mogę Ci od razu jako elektrotechnik powiedzieć, że światełko od pokrętła nie musi oznaczać, że napięcie dochodzi do pętli grzewczej w fotelu oraz jego brak nie oznacza, że takowego napięcia nie ma. Zrób prosty test, weź multimetr, zlokalizuj wtyczkę od grzania foteli, wyjmij ją i zmierz rezystancję obwodu grzewczego fotela. Jeśli obwód nie jest przerwany to zobaczysz rezystancję obwodu, która powinna być relatywnie mała (żeby płynął duży prąd i grzał pętlę), rzędu stawiam omów. Jak rezystancja będzie rzędu MOhm to masz urwaną pętlę grzewczą w środku (i zwykle na "zgięciu" fotela takie powstają). Dodatkowo zmierz napięcie w kostce oraz jak się zmienia wraz z kręceniem pokrętłem. Podziel się wynikami. Masę do pomiaru najlepiej bierz z kostki, bo nie tylko plusa może brakować, może też brakować masy.

Jeśli chodzi o bezpiecznik to trudno powiedzieć, co to za C4 konkretnie? Sprawdź bezpiecznik 25 pod kierownicą, w którejś wersji C4 nowszej jest to od podgrzewania, ale nie pamiętam od której. Jeszcze może być taka opcja, że w Lexii trzeba włączyć funkcję.
Powrót do góry
kojeczny

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: C4 b7
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Gru 2016, 18:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Podgrzewane fotele C4 II


Witam,
Też mam problem z siedzeniami, może się podepnę...
Kupiłem C4 B7, ale societę. Wymieniłem siedzenia na te z DS4. Po podłączeniu wtyczek okazuje się że komputer wyrzuca błąd braku poduszek, a same poduszki są niewyczuwalne (żadnego twardego kształtu w oparciu).
Czy w Waszych fotelach z boku też nie czuć poduszek?
Powrót do góry
Maciek1977

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oz
Posiadane auto: Espace IV 2.0 DCI; C4 Picasso 1.6 HDI
Piwa: 5/2
Wysłany: Czw 17 Sty 2019, 13:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Podgrzewane fotele C4 II


Witam, odgrzeję temat. Zamierzam wstawić do C4 II takie wypasione fotele z grzaniem , masażem i sterowaniem elektrycznym. Z tego co tu wyczytałem nie działało komuś grzanie fotela po podpięciu. Czy udało się rozwiązać problem? Czy trzeba to aktywować komputerem?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 17 Sty 2019, 13:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
filzee

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer, 2.0hdi 163km, 2014r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Lis 2019, 00:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Podgrzewane fotele C4 II


Ktoś ogarnął temat?

Chciałbym przełożyć co C4 GP 2008 rok wrzucić fotele z grzaniem. Każde auto ma pod to wiązkę czy trzeba nową ciągnąć?

pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5

21 900

2011r.

173 900 km

mazowieckie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

107 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System