Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) problem z katalizatorem lub immobilajzerem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cosmonautus123

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Francja
Posiadane auto: citroen c8 2.0 disel 107KM 2004 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Gru 2016, 03:30
Temat postu:

problem z katalizatorem lub immobilajzerem


Witam wszystkich i dziekuje za przyjęcie do grupy.

Bardzo proszę o pomoc posiadam citroena c8 2.0 disel 107KM 2004 rok
Z moim samochodem dzieja się różne rzeczy których nie mogę zrozumieć .Od dłuższego czasu zapala się kontrolka katalizatora a komunikat wyświetla się depolution system faulty po zapaleniu się kontrolki samochód nagle traci moc a wskazowka obrotów silnika skaka to w dol to do gury samochód nie trzyma jednakowych obrotów spada do 500 a następnie rośnie do prawie tysiąca i tak caly czas.Po wciśnięciu pedału gazu do oporu na obrotomierzu pokazuje maxymalnie 3 tys obrotów a z góry wydechowej praktycznie nie wydobywa się dym.Podczas normalnej pracy silnika gdy kontrolka zgaśnie to samochód bardzo kopci .Takie problemy występują od jakiś kilku miesięcy co jakiś czy kontrolka zgaśnie i samochód chodzi normalnie ale od okolo trzech tygodni problem zaczął się powiększać gdy zapaliła się kontrolka katalizatora i jechałem normalnie przez miasto bez powodu samochód mi gaśnie.Po zgaśnięciu silnika nie mogę ponownie odpalić musze odczekać jakies pięć minut i dopiero wtedy uda się odpalić u znowu po przejechaniu paru kilometrów silnik ponownie zgaśnie i znowu musze czekać pare minut aż uda się odpalić .Powiedziano mi ,ze jest zapchany katalizator i aby rozwiązać ten problem musze na gorącym silniku zdjąć klemę i ponownie ja podłączyć a następnie wyjechać na drogę szybkiego ruchu włożyć trzeci bieg i tak jechac na bardzo wysokich obrotach przez 25 minut.Ja tak zrobiłem i lampka kontrolna katalizatora zgasła.Po przyjechaniu do domu zaparkowałem samochód a następnie jak każdego ranka na następny dzień wyszedłem z domu aby jechac do pracy.Po wejściu do samochodu przekręciłem kluczyk zagrzałem świece kilka razy i próbowałem odpalić niestety po przekręceniu kluczyka rozrusznik kręcił a samochód Niechciał odpalić próbowałem odpalać przez pil godziny ale bez skutku.Tego samego dnia spróbowałem odpalić wieczorem ale ponownie nie chcial zapalić na drugi dzień znowu próbowałem odpalić i ponownie nic na trzeci dzień po południu poszedłem do samochodu odpaliłem bez problemu i pojechałem do pracy po południu odpala tez bez problemu ale po nocy na następny dzień sytuacja się powtórzyła teraz samochód odpala ale raz na trzy dni.Dzisiaj po trzech dniach odpalił pozostawiłem jego aby się zagrzał i podładować akumulator następnie wyłączyłem samochód i ponownie odpaliłem po przejechaniu kilku nastu kilometrów zgasiłem samochód i po zalatwieniu spraw przyjechałem do domu zgasiłem silnik i po godzinie wyszedłem sprawdzić czy odpali i ponownie sytuacja się powtarza rozrusznik kreci a silnik nie chce odpalić odpala bez problemu raz na trzy dni.Bardzo proszę o pomoc ponieważ kilka miesięcy temu bylem u mechanika powymieniał jakies czujniki kable i zapłaciłem 2.5 tys za naprawę i ponownie się dzieje tak jak przedtem z tym ze teraz gaśnie podczas jazdy i nie chce odpalać .Ktos mi powiedzial ze może to być wina immobilajzera sam juz niewiem co myśleć boje się jeździć ze gdzies mi zgaśnie na trasie i nie będę w stanie dalej jechac co może być tego przyczyna ze tak się z samochodem dzieje wszystko działa świece grzeją webasto chodzi na zimnym co robic czy problem w katalizatorze ze komputer czyta ze jest zapchany bo dla mnie to dziwne aby samochód odpalal raz na trzy dni jak by nie bylo problemu wchodzę i odpalam jadę ale jak zgaszę to juz na drugi dzień nie odpale proszę o poradę jakies wskazówki bo niechce znowu płacić 2.5 tys a sanachod nadal będzie się psul .
Powrót do góry
komunikator tlen - status
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Wto 06 Gru 2016, 06:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) problem z katalizatorem lub immobilajzerem


Przeczytaj to co napisałeś i popraw błędy ortograficzne jak i błędy pisowni
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
cosmonautus123

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Francja
Posiadane auto: citroen c8 2.0 disel 107KM 2004 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Gru 2016, 23:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) problem z katalizatorem lub immobilajzerem


mustang1 napisał:
Przeczytaj to co napisałeś i popraw błędy ortograficzne jak i błędy pisowni


Przykro mi bardzo ale bledy ortograficzne wynikają z tego ze pisze z telefonu Nokia w której niema polskiej pisowni co zmusza mnie do kombinacji natomiast odnośnie pisowni to jest mi bardzo przykro ponieważ mieszkam poza granicami Pilski od ponad 30 lat co spowodowało ze bardzo dużo mi umknęło odnośnie zasad prawidłowej pisowni języka polskiego .Jezeli chcesz to mogę pisac poprawnie po francusku bez błędów ortograficznych i błędów w pisowni
Powrót do góry
komunikator tlen - status
cosmonautus123

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Francja
Posiadane auto: citroen c8 2.0 disel 107KM 2004 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Gru 2016, 23:45
Temat postu:

re


[quote="cosmonautus123"][quote="mustang1"]Przeczytaj to co napisałeś i popraw błędy ortograficzne jak i błędy pisowni[/quote]

Przykro mi bardzo ale bledy ortograficzne wynikają z tego ze pisze z telefonu Nokia w której niema polskiej pisowni co zmusza mnie do kombinacji natomiast odnośnie pisowni to jest mi bardzo przykro ponieważ mieszkam poza granicami Pilski od ponad 30 lat co spowodowało ze bardzo dużo mi umknęło odnośnie zasad prawidłowej pisowni języka polskiego .Jezeli chcesz to mogę pisac poprawnie po francusku bez błędów ortograficznych i błędów w pisowni
Powrót do góry
komunikator tlen - status
darbro

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-M
Posiadane auto: c8 2,2 HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 07 Gru 2016, 12:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) problem z katalizatorem lub immobilajzerem


Cześć Kolego
Nie wiem na ile będzie Ci pomocny mój wpis, ale dzielę się swoja refleksją...
Jeśli chodzi o zapchany katalizator/filtr czastek stałych to w moim autku była taka sytuacja (u poprzedniego właściciela),że był tak zapchany że nie dawał rady się sam "oczyścić". Wymontowany był filtr i "mechanicznie myty". Musisz podjechać do serwisu, podłączą Ci pod komputer i sprawdzą na ile masz przypchany filtr fap. (podobno można go pod za pomocą programu przepalić).
Powodzenia
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 07 Gru 2016, 12:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

49 000

2018r.

70 000 km

śląskie

CitroenC5

25 000

2009r.

259 000 km

śląskie

CitroenDS5

45 900

2013r.

197 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System