Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Zakup C4



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzychu01

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Peugeot 407 SW, Renault Grand Scenic III
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 20 Paź 2016, 21:14
Temat postu:

Zakup C4


Witam.
Chciałbym zakupić w najbliższym czasie Citroena C4 II od roku 2011 lub młodszy. Silnik koniecznie benzyna. Proszę o opinię jaki silnik wybrać (95PS czy 120PS) żeby nie sprawiał większych problemów.Auto będzie się poruszać głównie po mieście ale nie wykluczam wyjazdu co jakiś czas w trasy. Jakie są typowe usterki tych silników, na co zwrócić uwagę.
Powrót do góry
waldigsi

Dyskutant



Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: Citroen C5 II 1.6 HDI podkręcony do 140 KM
Piwa: 11/0
Wysłany: Czw 20 Paź 2016, 23:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zakup C4


Ogólnie silniki VTi (EP6) to porażka , PSA brało je od BMW/MINI , wiele różnych problemów z nimi , zacząwszy od rozciągajacych łancuchów rozrzadu , problemy z głowicami i wałkami na upgrade sofu skonczywszy , jak chcesz młode auto z niskim przebiegiem szukaj diesla , 1.6 hdi to sprawdzony motor i bardzo mało pali
Powrót do góry
michalmic

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 VTi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lis 2016, 18:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zakup C4


Sam jesteś porażka Smile
Diesla nie kupuje się do miasta. To, że Ty masz diesla 1.6 hdi to nie znaczy, że to najlepszy silnik na świecie. Very Happy
Do miasta jedynie benzynka. Diesel jest stworzony na trasy. Dodatkowo diesle są zazwyczaj mocno cofane na licznikach, szczególnie te ściągane.
Wyciąganie łańcucha było problemem silników THP z początków produkcji, później zmieniono łańcuch.
Ja posiadam wersję 1.6 vti i jak dla mnie to mógłby mieć więcej mocy, więc polecam ten, a nie słabszą wersję.
Realne spalanie (spisywałem na stacji ile wlewam do pełna paliwa i ile zrobiłem kilometrów) wynosi u mnie 5,8 l/100km, ale samochód był kupiony nowy z salonu - rocznik 2014. Znajoma znajomego ma to samo auto i jest również zadowolona (żadnych problemów), a ona ma przebieg w granicach 100 000 km. W benzynie odchodzi ci problem zatarcia turbiny, zapchania FAP i przepalania go płynami w serwisie, uszkodzenia dwumasy, wtrysków i innych badziewi. Smile
Ważne, aby stosować oryginalne filtry i oleje. Olej najlepiej wymieniać co 10 000 km, a nie co 30 000 jak mówi instrukcja.
Dużym plusem tego silnika jest fakt, że można założyć do niego za 2 000 zł gaz (np. BRC sequent 24.11) i cieszyć się bardzo tanią jazdą. Do nowych uturbionych silników (np. puretech citroena) to już nie jest taka prosta i tania sprawa.

Pamiętaj, że o każdym silniku (nawet 1.6 hdi 90KM) znajdziesz dużo negatywnych informacji i jakby tak wszystko czytać to nic nie kupisz. Smile Ważne, żeby auto było zadbane, nie bite i serwisowane. Najlepiej kupione w polskim salonie, a nie ściągnięty i odpicowany trup z przekręconym licznikiem.
Powrót do góry
waldigsi

Dyskutant



Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: Citroen C5 II 1.6 HDI podkręcony do 140 KM
Piwa: 11/0
Wysłany: Pią 18 Lis 2016, 10:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zakup C4


To jest moja subiektywna opinia , akurat w tych latach kiedy pojawiły się owe silniki pracowałem kilka lat w Citroenie i widziałem na własne oczy jakie z nich buble i jakie są z nimi problemy, już z nowiutkimi ,żeby wymieniać głowice w aucie co ma 5 tys kilometrów to się w głowie nie mieści tym bardziej ,że dostawcą tych silników jest BMW - żenada dla koncernu BMW, w sumie do obrzygania mam już tych silników , dzisiaj prowadzę własny warsztat i niechętnie przyjmuje do naprawy francuzy z tymi motorami , w zasadzie ich unikam - bo wiecznie coś jest nie tak -tym bardziej kiedy jest gaz .
Powrót do góry
michalmic

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 VTi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Lis 2016, 10:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zakup C4


To ciekawe co piszesz... 5 tysięcy przebiegu w nowym aucie i głowica do robienia? Smile
Mi serwisant z citroena, który nie ma w tym żadnego interesu, polecał przed kupnem właśnie vti - bo najtańsze do ewentualnej naprawy i się nie psują, więc jak widać są różne subiektywne opinie.
Tak z ciekawości... możesz podać adres swojego warsztatu? Jeżeli pracowałeś w serwisie citroena i teraz masz swój warsztat to warto do Ciebie zaglądać. Przy okazji zrobisz sobie małą reklamę. Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 18 Lis 2016, 10:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
waldigsi

Dyskutant



Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: Citroen C5 II 1.6 HDI podkręcony do 140 KM
Piwa: 11/0
Wysłany: Pią 18 Lis 2016, 11:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zakup C4


Jasne zapraszam , dla forumowiczów mogę przygotować jakieś zniżki
generalnie specjalizuję się w naprawach typowo elektronicznych , elektrycznych itp . Ze względu na fakt że pracuje sam nie robię cięższych napraw mechanicznych

wiecej info na stronie
http://car-tronic.com.pl/index.html
Powrót do góry
michalmic

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 VTi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Lis 2016, 14:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Zakup C4


OK, dzięki. Tak z ciekawości możesz powiedzieć w jakich latach pracowałeś w serwisie i których roczników i silników dotyczyły te problemy?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenC4

17 500

2013r.

174 000 km

lubelskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC5

27 000

2009r.

259 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System