Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) pierrwsza cytryna :) czy c4 i automat za 10k to dobry pomysl



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bi o

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): sopot
Posiadane auto: vw golf 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Paź 2016, 15:00
Temat postu:

pierrwsza cytryna :) czy c4 i automat za 10k to dobry pomysl


dzień dobry Smile
mam prosbe o pomoc. jestem zadowolonym użytkownikiem starego wolnossącego golfa iii i ogolnie to nie przepadam za motoryzacja, auto potrzebne jest mi od swieta w większości po zakupy albo wycieczke w polske od czasu do czasu, miesięcznie przejezdzam średnio 800km. niestety golfl ma tez swoje wady w postaci wygody podróżowania i chrupiącej w podwoziu rdzy Smile kupiłem go 6 lat temu żeby sprawdzić jak to jest jezdzic na oleju posmazalniczym i ... od tego czasu się nie popsul, pali 5l/100km i przy praktycznie zerowych kosztach eksploatacji zapomniałem co to jest mieć samochod.

nigdy nie miałem francuskiego auta, ale wrazenia z chwilowego użytkowania poza maluchami typu 206 i clio były super, zwłaszcza megane cc,pomimo ze na dzień dobry zerwałem hamulec reczny i zablokowałem dach napakowanym bagażnikiem Smile

do rzeczy. przez przypadek wpadłem na ogłoszenie i przypomniałem sobie, ze c4 zawsze mi się bardzo podobalo, wiec dlaczegoby nie sprobowac Smile
o tym samochodzie nie wiem praktycznie nic, nawet nigdy nim nie jezdzilem i nie wiem czy jest odpowiedni dla 190cm wzrostu, ale to przy jeździe próbnej.
jak zobaczyłem ze za 10 klockow jest dostepna automatyczna skrzynia to już w ogole zachciało się sprobowac, wersja 5 drzwiowa bo 3 już się tak nie podoba. nie wiem po przygodzie z golfem czy udzwigne taki komfort Smile
teraz pytania

-czy to dobry pomysl z automatem, jeżeli nie to jaki przedzial cenowy i silnikowy wchodzi w gre i czy w ogole sobie to odpuscic i zainteresować manualem, idealnie byłoby znaleźć cos poniżej 10k
-jaki automat wybrać żeby w razie draki wymiana skrzyni była możliwie najmniej uciazliwa finansowo i jakie sa typowe wady modelu w trakcie eksploatacji
-czy jeżeli chce te starsza wersje to tylko silnik benzynowy 2.0 ? i jakie przebiegi sa realne i bezpieczne do zakupu. kazde auto po tylu latach olśni wygoda i nowoczesnoscia, to czego bym oczekiwal to wzgledna bezawaryjność i w miare tania eksploatacja
-myslalem jeszcze nad 306 z koncowki, bo zawsze bardzo mi się podobal a cenowa sa zabawnie tanie Smile
-na co mam zwrocic uwagę przy zakupie, jakie silniki i skrzynie brac pod uwagę a jakich nie. w postach przewijają się jakies drobnostki o podszybiu i wiązce kabli w klapie. poza tym jak sprawdzić tylna belke i czy jej wymiana jest kosztowna, gdzie najczęściej może pojawić się rdza , czy sprawdzić przy zakupie samemu, jechać do aso czy do diagnosty. chcialbym żeby zwyczajnie stało i od czasu do czasu potrafilo przejechać bez obaw 2-3tys km. kazda sugestia byloaby super żeby nie wpakować się na mine.

-miloby było gdyby ktoś ocenil jeszcze ten wybor ogloszen



http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-exclusive-2-0-140km-ID6yADgR.html

http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-ID6yAFLN.html

podoba mi się ten czerwony, ilość koni odkad jezdzilem bmw m6 zupełnie mnie nie interesuje bo nie o to chodzi

dzięki za jakakolwiek pomoc Cool
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Czw 06 Paź 2016, 19:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) pierrwsza cytryna :) czy c4 i automat za 10k to dobry pomysl


wszystkie automaty sobie odpuść. nie koniecznie się zepsuje ale jak padnie to koszty naprawy będę za wysokie. 2.0 benzyna jest ok ale jak wstawisz gaz to z bagażnika dużo nie zostanie. wnętrze bardziej przestronne niż w golfie a miejsca na tylnej kanapie dużo więcej. więcej dodatków i elektryki więc też lepiej ale może się coś popsuć. 2.0 hdi są bardzo dobre więc warto się zainteresować a 90konny jest najbardziej niezawodny. karoserie za bardzo nie rdzewieją więc jest szansa że będzie ok. tylna belka - jak koło stoją tylne skośnie to znaczy że belka jest do regeneracji, zobaczysz to gołym okiem. przednie zawieszenie jest tanie w naprawach. psują się drobnostki które już milion razy były opisane na forum. najbardziej denerwujące jest trzeszczenie plastików zimą ale da się w miarę piski wyeliminować i cieszyć się z taniego i komfortowego auta.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
pawełek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Citroen c4 exclisive 2006 1,6 hdi 110km bez fap
Piwa: 17/8
Wysłany: Pią 07 Paź 2016, 08:55
Temat postu:

Tylna belka


Cytat poprzednika"jak koło stoją tylne skośnie to znaczy że belka jest do regeneracji, zobaczysz to gołym okiem. "
Belki tylnej się w c4 nie regeneruje jest tam inna konstrukcja bardziej trwała. Wymianie podlega tylko tarcza hamulcowa z łożyskiem lub sworzeń piasty, do ogarnięcia przez każdego mechanika.
_________________
Rusz głową, a rękom będzie lżej.
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 07 Paź 2016, 15:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) pierrwsza cytryna :) czy c4 i automat za 10k to dobry pomysl


Nie wiem o co chodzi w poście powyżej, że z LPG z bagaznika nic nie zostanie. Butla idzie w miejsce koła zapasowego. Na zapas jak ktoś się uprze może sobie wstawić dojazdówkę. Co do silnika to w tych autach najlepsze jednostki Pb to 2.0i 16V RFJ 140KM oraz 2.0i 16V 177KM. Jest jeszcze 2.0i 16V 136KM RFN, nie odstaje niezawodnością, ale wersja RFJ ze zmiennymi fazami fajnie poprawia charakterystykę na niskich obrotach, lepiej się zbiera.

Co do ogłoszeń to czerwony max lipa, w ogóle zerowe wyposażenie, daruj sobie taki egzemplarz. Sprzedać też problem.

Drugie ogłoszenie to jest jakiś kombinowany egzemplarz tj. xenony skrętne bez spryskiwaczy? Do xenonów prawnie wymagane są spryskiwacze reflektorów. Najprawdopodobniej auto po przygodzie z przodu, potłukły się lampy, więc wstawili xenony zamiast zwykłych.

A btw, C4 2.0 nie jeżdżą tanio, dynamiczna jazda 12-14L, ja od razu LPG założyłem, śmigam tak jak należy wolnossakiem, czyli w okolicach dobrego momentu obrotowego, na LPG 10.5 spalanie, na Pb przy takiej jeździe bym miał 12-14L. Miałem go tez w samym Pb, spalanie przy delikatnej ekonomicznej jeździe 8-9L, ale co to za frajda z jazdy na 2,5k obrotów autem wolnossącym.
Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Nie 09 Paź 2016, 12:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) pierrwsza cytryna :) czy c4 i automat za 10k to dobry pomysl


To drugie to na bank po dzwonie, do tego źle poskładane. Z tyłu zderzak od Exclusiva z chromami z przodu powinien też być z chromem, tak jak kolego wyżej pisze ze spryskiwaczami i brakuje mu też czujników parkowania, a są na bank. Do tego nie wiem czy nie powinien mieć zderzaka sport.
Do tego proszę cię. Chcesz auto z 2006 roku kupić za mniej niż 10 tys zł?? Za Exclusiva w ładnym stanie (nie od handlarzyka) trzeba liczyć z 15 tys zł. A ty w automacie chcesz za 9 klocków. Albo dozbieraj, albo szukaj golasów z początku produkcji, bo tylko tu jest szansa upolować coś za 10 tysiączków.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 09 Paź 2016, 12:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bi o

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): sopot
Posiadane auto: vw golf 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lis 2016, 18:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) pierrwsza cytryna :) czy c4 i automat za 10k to dobry pomysl


dzięki wielkie za checi i pomoc
wyszlo tak, ze chciałem kupic samchod bez zbytniego zagłębiania się i za male siano, ale skutecznie mnie zniecheciliscie. zamiast tego pojechałem do cieplych krajów i zaczne w takim razie poszukiwania manuala i jeszcze sprobuje wkleic swoje owoce poszukiwan przez ewentualnym zakupem.
bardzo mi pomoglo to co napisaliście zarówno z tym, żeby nie kupować tych modeli jak i w tym czego i gdzie szukac, limit tez podniosę do 12-13 tys Smile
fajnie ze wam się chciało pomoc, pozdr Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC5

37 900

2012r.

95 000 km

lubuskie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC4 Cactus

58 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System