Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Problem ze skrzynia AM6



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karczu88

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen c5 x7
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Paź 2016, 12:00
Temat postu:

Problem ze skrzynia AM6


Witam

Panowie mam problem o którym już wcześniej pisałem... Auto stanęło na trasie "odcinając" napęd bez żadnych stuków i wcześniejszych objawów... 2009r. 140KM automat AM6.
Nie jestem specem ale postaram się przekazać wszystko co do tej pory udało mi się stwierdzić z pomocą innych speców.

Olej został dolany ale nic to nie pomogło auto nie chce odjechać na żadnym biegu D, R i manulana zmiana...
Błąd to p0765 Ogólny błąd zmniejszenia wleczenia w trybie D ( luz ).
Po podłączeniu oryginalnego komputera od cytrynki skrzynia bez problemów sie komunikuje i współpracuje z silnikiem i innymi sterownikami. Elektrozawory bez usterki... (tak stwierdził specu)

Usłyszałem dwie niezależne diagnozy
1. Sprzęgło kinetyczne
2. Pompa oleju w skrzyni

Jakieś pomysły jak sprawdzić która diagnoza jest poprawna ?
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Pon 24 Paź 2016, 20:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem ze skrzynia AM6


A po co dolewales olej, wlanie wiecej ponad stan slusznie nie usunelo problemu bo niby czemu by mialo
_________________
HEJTUJCIE ŻEBRAKÓW O FORUMOWE \"PIWO\"
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Wto 25 Paź 2016, 03:07
Temat postu:

Re: Problem ze skrzynia AM6


Karczu88 napisał:
Błąd to p0765 Ogólny błąd zmniejszenia wleczenia w trybie D ( luz ).


Nie wiem kto jest autorem polskiego tłumaczenia tego komunikatu błędu, ale gorzej tego się już nie dało przetłumaczyć...

Tu chodzi o mechanizm "torque converter drag reduction" - funkcję zmniejszania oporów konwertera hydrokinetycznego na biegu (w trybie D) gdy jednocześnie wciśnięty jest pedał hamulca.

W uproszczeniu chodzi o to, że gdy silnik pracuje to na wejściu do konwertera z wału silnika podawany jest cały czas pewien moment obrotowy, który normalnie na biegu jest przekazywany dalej na koła, ale gdy wciśnięty zostanie hamulec to koła zostaną zablokowane, więc ten moment obrotowy nie może zostać oddany na koła i napiera na elementy przeniesienia napędu stawiające wtedy opór ("drag"), powodując niepotrzebne zużycie. Żeby zapobiegać takim niepotrzebnym obciążeniom i ograniczać zużycie konwertera, włącza się wtedy ten system i tymczasowo rozpina przeniesienie napędu. Puszczenie pedału hamulca spina przeniesienie napędu z powrotem.

Wygląda na to że u Ciebie rozpięło napęd na amen. Ale co konkretnie padło to bez fizycznego obejrzenia zgadnąć się nie da na odległość więc bez rozebrania konwertera pewnie się nie obejdzie.
Powrót do góry
Karczu88

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen c5 x7
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Paź 2016, 19:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem ze skrzynia AM6


Skrzynia została rozebrana i dziwna sytuacja...
W skrzyni było może z 4.5l oleju ale to już łącznie z tym co wlalem ja 2l.
Skrzynia sucha nie ma żadnych wycieków
Olej przepalony.

Spec mówi że konwerter do regeneracji ale obawia się że pompa mogła się spalić....

Czy takie pompy można regenerować ?
Kupno takiej pompy graniczy z cudem a jeśli jest to cena jest równowartości kompletnej skrzyni z konwerterem

Walczyć z tą i wkładać ją czy odpuścić sobie i szukać jakiejś dobrej używki ?

Panowie jeśli macie jakieś namiary kontakty pomóżcie w okolicach Łodzi ale może być też dalej..
Powrót do góry
sosboite

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: C4 1,6i 16V
Piwa: 13/1
Wysłany: Sro 26 Paź 2016, 15:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem ze skrzynia AM6


Karczu88 napisał:
W skrzyni było może z 4.5l oleju

Nie bardzo chce mi się w to wierzyć.
Karczu88 napisał:
ale to już łącznie z tym co wlalem ja 2l.

A to już w ogóle abstrakcja. Ta skrzynia nie ma prawa działać z zalanymi 2,5l. Sucha skrzynia mieści ok. 7,14l

Karczu88 napisał:
Olej przepalony.

Remont
Karczu88 napisał:
Spec mówi że konwerter do regeneracji ale obawia się że pompa mogła się spalić....

Jak ma na stole graty to chyba widzi co zużyte?

Karczu88 napisał:
Czy takie pompy można regenerować ?

Nowa skrzynia podobno 1700usd + fracht.

Karczu88 napisał:
Walczyć z tą i wkładać ją czy odpuścić sobie i szukać jakiejś dobrej używki ?

Zrób rachunek ekonomiczny. Nikt nie wie co jest zepsute i jaka jest dostępność części.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 26 Paź 2016, 15:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Sro 26 Paź 2016, 19:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem ze skrzynia AM6


Tak jak napisał sosboite, coś tu jest mocno nie-halo.

Jeśli Ty dolałeś 2 litry już po awarii, to by oznaczało że wcześniej skrzynia chodziła na 2,5 litra oleju, co jest w ogóle niewyobrażalne. W całej skrzyni mieści się ponad 7 litrów, a z tego w samym konwerterze bodajże blisko 4 litry. A więc taka ilość nie byłaby w stanie wypełnić nawet samego konwertera, więc co by przenosiło napęd?

Nie dałoby się normalnie jeździć tym autem gdyby tam rzeczywiście było tylko tyle oleju w skrzyni, więc jeśli auto wcześniej normalnie jeździło to tam musiał być w miarę normalny poziom. Obejrzyj dokładnie komorę silnika, bo jeśli naprawdę miałeś tylko tyle oleju w skrzyni po jej rozebraniu, to on musiał stamtąd gdzieś wylecieć na krótko przed samą awarią. Może sama skrzynia jest szczelna, ale jest nieszczelność np. na chłodniczce oleju czy na jej połączeniach ze skrzynią? Którędyś to musiało wylecieć, innej opcji nie ma. Jak pisałem, 2.5 l oleju nie przenosiłoby napędu.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Karczu88

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen c5 x7
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 09:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem ze skrzynia AM6


Skrzynia rozebrana i jest diagnoza... "Wyłamane stopery (zęby wewnętrzne) koła zębatego wewnętrznego przy pompie oleju w skrzyni.

Tarczki OK, Sprzęgła OK, pompa OK tylko to cholerne koło zębate
Myślałem o nadspawaniu tych stoperów/blokerów ale obawiam się że przy tak silnych przeniesieniach mogą się wyłamać - skoro oryginał się wyłamał...

Spec również nie wierzył że ta skrzynia działała z taką ilością oleju ale mówi że skrzynia jest w stanie praktycznie idealnym tylko to koło zębate załatwiło sprawę...

Jadę dzisiaj po nową skrzynię a swoją zamierzam sprzedać na części albo w całości jeśli komuś padnie to wystarczy do mojej przełożyć to koło zębate i będzie po robocie...

moja skrzynia oryginalnie to 20GK05. Słyszałem że zamiennikiem jest dla niej 20GK01 czy ktoś coś wie na ten temat ?
Jest to również 6 biegowa skrzynia do 2.0 HDi 136KM ale była w c5 II lift...
Powrót do góry
TOM68

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: C5 x7 2.0HDI \'15 AM6
Piwa: 4/1
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 09:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem ze skrzynia AM6


Karczu88 napisał:

Tarczki OK, Sprzęgła OK, pompa OK tylko to cholerne koło zębate
Spec również nie wierzył że ta skrzynia działała z taką ilością oleju ale mówi że skrzynia jest w stanie praktycznie idealnym tylko to koło zębate załatwiło sprawę...
..


A nie lepiej/taniej to koło wymienić ?
Powrót do góry
Karczu88

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen c5 x7
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 10:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem ze skrzynia AM6


Ciężko jest dostać to koło bo to część pompy których nie ma w ogóle w obrocie...
A jak ktoś już ma całą skrzynie na sprzedanie to nie ma zamiaru rozbierać jej dla jednego koła...
Trafiła mi się sprawdzona używka 80tys km od znajomego także szybciej będzie włożyć drugą skrzynię bo jeździć czymś trzeba a moja stara może jeszcze komuś posłuży...
Powrót do góry
Karczu88

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen c5 x7
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Paź 2016, 16:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem ze skrzynia AM6


Skrzynia wymieniona i pojawia sie kolejny problem... auto nie ma juz takiej mocy przeciaga obroty do 4000 a efektu przyspieszenia wciaz nie ma... co z tym zrobic? Czy da sie ja jakos komputerowo wyregulowac czy moze podmienic sterownik na moj stary?
Poradzcie cos Panowie bo rece opadaja i powoli zaczynam sie zrażać do tego auta...
Powrót do góry
TOM68

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: C5 x7 2.0HDI \'15 AM6
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 31 Paź 2016, 18:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem ze skrzynia AM6


Lexia coś pokazuje? błędy ? Wymienić olej w ASB, wyzerować licznik skrzyni. Ta nowa skrzynia to taka sama od C5 ?
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 11 Lis 2016, 16:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem ze skrzynia AM6


Witam.
Na wstępnie pierwsze należało zapytać, jak olej wyglądał po spuszczeniu?.
Natomiast, ilość spuszczony oleju ze skrzyni zawsze jest 2.5 litra po nagrzaniu, a reszta zostaje i dopiero po rozebraniu skrzyni wyleci więcej.

Cytat:
Spec mówi że konwerter do regeneracji ale obawia się że pompa mogła się spalić..
Zagadnienie co do Twoich przyczyn, słusznie podjął decyzję, ale żeby obawiać się mechanicznej pompy olejowej, to jednak przesadził, ponieważ, taka pompa olejowa jest niemal niezniszczalna i w Twoim przypadku można było zmienić filtr oleju, skoro było rozebrane. Natomiast, koszt regeneracji konwertera nie jest obecnie drogi w przeciwieństwie do nieznanej kupna skrzyni. A skoro już kupiłeś drugą skrzynię to, czy zmieniono filtr przed założeniem skrzyni (to jest ważne!!!) do auta i również, o jakim oznaczeniu kupiłeś, bo są dwa rodzaje połączenie elektryczne tego typu skrzyni.

Cytat:
bo rece opadaja i powoli zaczynam sie zrażać do tego auta..
Niestety, na własne życzenie, bo zamiast regenerować konwerter, to sobie kupiłeś drugą skrzynie nieznaną dotąd jej sprawności.
Cytat:
Poradzcie cos Panowie
Jedyne co jeszcze można spróbować, to zrobić na nowo soft sterownika skrzyni biegów i przyuczenie do silnika, z tym, że nie Lexia a Diagbox.

Pozdrawiam.

Ps. Nie wierzę, że padły koło zębate, a jeśli rzeczywiście padły, to warto, abyś zrobił jej zdjęcie, co przydałby się innym osobom mieć świadomość.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Karczu88

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen c5 x7
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Lis 2016, 14:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem ze skrzynia AM6


Witam
Cytryna cała i zdrowa skrzynia wymieniona przyuczona przez oryginalny program citroena chodzi idealnie...
Brak mocy okazał się załamany wąż od podciśnienia i teraz jest już petarda...

Załączam fotki koła zębatego w którym pękły zęby oprócz tego skrzynia w stanie idealnym pompa tarczki itd.
Jeśli ktoś będzie potrzebował jakieś części śmiało pisać...

http://www.fotosik.pl/zdjecie/6acb8e2e1071d625 -
http://www.fotosik.pl/zdjecie/f68df9cb529efee6
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

25 900

2011r.

264 587 km

mazowieckie

CitroenC5

27 500

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

42 500

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC5

17 900

2011r.

245 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System