Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 mk2 RD4 - dołożenie bluetootha


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vorobiej

Debiutant



Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): bielsk
Posiadane auto: citroen C5 KOMBI 2,0 16V +LPG STAG300P 2005
Piwa: 0/10
Wysłany: Nie 23 Paź 2016, 15:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 mk2 RD4 - dołożenie bluetootha


NOMAD-V2 nie działa z RD4 blaupunkta. Działa z RD4 od 2008 rokuktóre ma inny rozmiar, kolor panela. Niestety w C5 w radiu są przyciski do nawiewu, komp itd

Jeżeli C5 fabrycznie ma RD4 bez przycisku TEL. Nie ma wtedy wiązki przygotowanej pod bluetooth, trzeba się wcinać w istniejącą, nie jest to trudne jeżeli umiesz czytać schematy(jest kilka instrukcji w internecie jak tego dokonać)

Yatour jak najbardziej działa z przyciskami kierownicy (odbieranie rozłączanie wykonywanie rozmów, A2DP). Podczas przychodzącego połączenia automatycznie przełącza się na zmieniarkę. Minusem jest to, że na wyświetlaczu wyświetla się jedynie TRACK1, trzeba mieć telefon w zasięgu wzroku żeby widzieć kto dzwoni.
_________________
LEXIA- zapraszam
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Pon 24 Paź 2016, 19:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 mk2 RD4 - dołożenie bluetootha


vorobiej napisał:
NOMAD-V2 nie działa z RD4 blaupunkta. Działa z RD4 od 2008 rokuktóre ma inny rozmiar, kolor panela. Niestety w C5 w radiu są przyciski do nawiewu, komp itd


Znałem osobę która ma (a w każdym razie miała) działającego Nomade-V2 z radiem RD4 przełożonym do C5 Mk II z bodajże 407 czy 407 Coupe z samego końca produkcji modelu. Panel radia był ten sam tylko kolor inny, więc gość podmienił na panel ze swojego RD4. A więc w Pugach widocznie był pod koniec produkcji w tych radiach soft obsługujący Nomade-V2. Nie mam teraz kontaktu z tą osobą, ale jak kiedyś będzie okazja (i jeśli jeszcze ma to auto) to postaram się sprawdzić wersję SW tego radyjka.

vorobiej napisał:
Jeżeli C5 fabrycznie ma RD4 bez przycisku TEL. Nie ma wtedy wiązki przygotowanej pod bluetooth, trzeba się wcinać w istniejącą, nie jest to trudne jeżeli umiesz czytać schematy(jest kilka instrukcji w internecie jak tego dokonać)


Jak pisałem, nie trzeba się wcinać w fabryczną instalację. Można za 20 zł kupić przelotkę pod zestaw Parrota (jest tego pełno na A...gro) i wpiąć się wiązką Bluetootha w tę przelotkę, a do niej po prostu z jednej strony wpiąć istniejącą wtyczkę od fabrycznej instalacji a drugą stronę wpiąć do radia. W ten sposób unika się jakichkolwiek modyfikacji instalacji fabrycznej, a całość można w dowolnym momencie wypiąć w kilka sekund. Tak właśnie zrobiłem żonie w C2-ce. Gra i buczy.

Cała wiązka Bluetootha to 8 kabelków, z czego dwa to mikrofon, a kolejne dwa to audio, które idą na małą kostkę AUX A. Więc do instalacji trzeba podpiąć tylko cztery kabelki (CAN Hi, CAN Lo, 12V+, masa). Używając szybkozłączek zaciskowych robi się to w jakieś 3 minuty, bo nawet izolacji nie trzeba zdejmować, wystarczy nałożyć szybkozłączkę na oba łączone kabelki i zacisnąć kombinerkami. Prościej się nie da.

Wszystkie kabelki z obu stron są pięknie ponumerowane na wtyczkach, więc nie potrzeba umieć czytać schematów, wystarczy rozpiska który numer pinu od strony Bluetootha połączyć z którym numerem od strony radia. Zasilania +12V ani masy nie trzeba ciągnąć od BSI, bo są dostępne z wiązki przy radio.

vorobiej napisał:
Yatour jak najbardziej działa z przyciskami kierownicy (odbieranie rozłączanie wykonywanie rozmów, A2DP). Podczas przychodzącego połączenia automatycznie przełącza się na zmieniarkę. Minusem jest to, że na wyświetlaczu wyświetla się jedynie TRACK1, trzeba mieć telefon w zasięgu wzroku żeby widzieć kto dzwoni.


Żeby widzieć kto dzwoni to raz, ale żeby do kogoś zadzwonić też trzeba użyć telefonu. A przy fabrycznym module masz pełną obsługę książki tel. i listy ostatnich połączeń z poziomu manetki przy kierownicy i ekranu. Więc to jednak jest zupełnie inny poziom komfortu i prawdziwe handsfree...
Powrót do góry
vorobiej

Debiutant



Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): bielsk
Posiadane auto: citroen C5 KOMBI 2,0 16V +LPG STAG300P 2005
Piwa: 0/10
Wysłany: Pon 24 Paź 2016, 19:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 mk2 RD4 - dołożenie bluetootha


hedgehog napisał:

Znałem osobę która ma (a w każdym razie miała) działającego Nomade-V2 z radiem RD4 przełożonym do C5 Mk II z bodajże 407 czy 407 Coupe z samego końca produkcji modelu. Panel radia był ten sam tylko kolor inny, więc gość podmienił na panel ze swojego RD4. A więc w Pugach widocznie był pod koniec produkcji w tych radiach soft obsługujący Nomade-V2. Nie mam teraz kontaktu z tą osobą, ale jak kiedyś będzie okazja (i jeśli jeszcze ma to auto) to postaram się sprawdzić wersję SW tego radyjka.


Na to nie wpadłem.
Mam radio z peugetoa i tak jak piszesz zmieniłem panel. Różni się teraz tylko kolorem podświetlenia.
Jesteś pewny, że A2DP też działało?
Chyba kupię moduł nomad z allegro.
Jeżeli wszystko będzie działać wysyłam czteropak Smile
_________________
LEXIA- zapraszam
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Wto 25 Paź 2016, 03:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 mk2 RD4 - dołożenie bluetootha


vorobiej napisał:

Na to nie wpadłem.
Mam radio z peugetoa i tak jak piszesz zmieniłem panel. Różni się teraz tylko kolorem podświetlenia.

Ja też mam radio z Peugeota 407 ale prawie 10-letnie (wymieniłem od razu po wyjechaniu z salonu, bo wtedy w C5 nawet w Exclusivie dawali jeszcze radia bez MP3, a w Pugach 407 już dawno wtedy były z MP3 nawet w niskich modelach więc od razu kupiłem na A...gro i podmieniłem), też mam inny kolor podświetlenia, pomarańczowy. To pomarańczowe nawet bardziej mi się podoba bo się fajnie odcina od reszty. Do tego mam wyświetlacz kolorowy ustawiony na motyw czerwony, więc wszystko ładnie współgra.

A ten gość od Nomada miał chyba o ile dobrze pamiętam czarny panel w tym RD4, więc chyba było od 407 Coupe. Sęk tylko w tym jaka to była wersja... Nawet nie pamiętam czy to był Blaupunkt, bo w 407 były różne. Trzebaby popytać peugeotowców.

vorobiej napisał:
Jesteś pewny, że A2DP też działało?

Musiało działać, bo on właśnie dla A2DP i dla USB robił podmiankę na tego Nomada, a nie narzekał potem że coś nie działa... Ale pamiętam że i wyświetlacz musiał zmienić, też brał z jakiegoś Peugeota ten monochrom pomarańczowy. Na starym wyświetlaczu to nie pójdzie. Softu wyświetlacza niestety też nie znam (szczegóły mnie nie insteresowały bo nie planowałem sam robić takiej przekładki a i czasu minęło trochę), ale jakiś wysoki i też z jakiegoś nowszego rocznika.

vorobiej napisał:

Chyba kupię moduł nomad z allegro.
Jeżeli wszystko będzie działać wysyłam czteropak Smile

Najpierw zajrzyj na jakieś forum Pugowców i popytaj który posiadacz 407 czy 407 Coupe ma Nomada V2 - niech Ci poda soft radia i ekranu, nie będziesz ryzykował w ciemno...

EDIT: Tak mi coś się teraz zaczyna przypominać jak przez mgłę, że to jego radio to nie był chyba Blaupunkt tylko BOSCH. Coś mi się kojarzy że on wtedy ustalił że tylko radia RD4 Boscha obsługują Nomade-V2 i specjalnie takie kupił.... Ale to było ładne parę lat temu i temat generalnie średnio mnie zajmował, więc musisz to sam gdzieś sprawdzić zanim wydasz kasę...

Tak na szybko poszukałem w sieci i coś w tym musi być, bo na Planete Citroen też jakiś gość (zresztą Polak) coś takiego właśnie pisze - zobacz tutaj
Powrót do góry
wic1

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C5 III - 2008r 1.8
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 31 Mar 2017, 00:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 mk2 RD4 - dołożenie bluetootha


Witam,

Posiadam C5 III z 2008 roku. Radio bodaj RD4.
Z grubsza taki kokpit (nie licząc wstawek z chromu).


No i pytania....
- czy jest na forum w okolicach Warszawy ktoś z lexią co by ewentualnie przy podpięciu tego BT aktywować?
- po czym sprawdzić która wersja modułu BT będzie pasować?
- czy moduł jest plug and play czy raczej po podpięciu będzie wymagał aktywacji?
- czy poza podpięciem modułu wymagane jest dolutowanie czegoś itd?
- czy odpinając boczki na podszybiu (sprawa przy prowadzeniu kabelka na mikrofon jeśli takiego brak) to czy zapinki są jednorazowe wielokrotne?

Ogólnie czy da się to rozpiąć poprzez pociągnięcie czy raczej się rozsypią te boczki?
A jeśli pociągnąć to jak?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 31 Mar 2017, 00:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC5 Aircross

94 850

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

53 300

2016r.

115 665 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC3

12 990

2013r.

73 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System