Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) prośba o ocenę


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rdyzma

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2016
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Torzym
Posiadane auto: Nissan primera, Volvo v40, łada niva
Piwa: 0/17
Wysłany: Pon 19 Wrz 2016, 08:19
Temat postu:

prośba o ocenę


koledzy cytrynkowicze szukam sobie autka i proszę o wypowiedzenie się np co do tego, moze ktoś go już oglądał lub zna sprzedającego? http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-grand-picasso-2-0hdi-aso-led-nawi-pdc-solar-jak-nowy-oplaty-gwarancja-ID6yxWy3.html
Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Pon 19 Wrz 2016, 20:10
Temat postu:

Re: prośba o ocenę


Rdyzma napisał:
koledzy cytrynkowicze szukam sobie autka i proszę o wypowiedzenie się np co do tego, moze ktoś go już oglądał lub zna sprzedającego? http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-grand-picasso-2-0hdi-aso-led-nawi-pdc-solar-jak-nowy-oplaty-gwarancja-ID6yxWy3.html
Auto po zdjęciach ładne. Po lifcie. Jednakże skrzynia MCP (półautomat) raczej w moich oczach go dyskwalifikuje (wg większości forumowiczów również - poczytaj o MCP to się dowiesz co to za wynalazek). O dziwo siedzisko fotela kierowcy jest dobrze utrzymane a nie pozarywane jak w większości C4 Picasso z nawet o wiele mniejszymi przebiegami. A to może świadczyć o długich trasach robionych tym autem (wsiąść - kilkaset kilometrów jazdy i dopiero wysiadka a nie jak po mieście "wsiad i wysiad" co 5 - 10 km). A to z kolei gwarantuje, że silnik jeszcze posłuży (przynajmniej teoretycznie). Wersja bogata, bo navi jest, choć to nie exlusive tylko seduction + navi. Trochę masz kolego daleko by jechać go oglądać (jesteś z Torzymia zdaje się) więc nie wiem co ci tutaj doradzić? Chyba że będziesz na Śląsku kiedyś przejazdem, to wówczas. Podsumowując - skrzynia MCP (to nie jest pełny automat) to bodajże najsłabsze ogniwo przy założeniu, że reszta autka jest w porządku i nie spawana z 2 sztuk.
Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Pon 19 Wrz 2016, 20:14
Temat postu:

Re: prośba o ocenę


Lukasz Radomsko napisał:
Rdyzma napisał:
koledzy cytrynkowicze szukam sobie autka i proszę o wypowiedzenie się np co do tego, moze ktoś go już oglądał lub zna sprzedającego? http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-grand-picasso-2-0hdi-aso-led-nawi-pdc-solar-jak-nowy-oplaty-gwarancja-ID6yxWy3.html
Auto po zdjęciach ładne. Po lifcie. Jednakże skrzynia MCP (półautomat) raczej w moich oczach go dyskwalifikuje (wg większości forumowiczów również - poczytaj o MCP to się dowiesz co to za wynalazek). O dziwo siedzisko fotela kierowcy jest dobrze utrzymane a nie pozarywane jak w większości C4 Picasso z nawet o wiele mniejszymi przebiegami. A to może świadczyć o długich trasach robionych tym autem (wsiąść - kilkaset kilometrów jazdy i dopiero wysiadka a nie jak po mieście "wsiad i wysiad" co 5 - 10 km). A to z kolei gwarantuje, że silnik jeszcze posłuży (przynajmniej teoretycznie). Wersja bogata, bo navi jest, choć to nie exlusive tylko seduction + navi. Trochę masz kolego daleko by jechać go oglądać (jesteś z Torzymia zdaje się) więc nie wiem co ci tutaj doradzić? Chyba że będziesz na Śląsku kiedyś przejazdem, to wówczas. Podsumowując - skrzynia MCP (to nie jest pełny automat) to bodajże najsłabsze ogniwo przy założeniu, że reszta autka jest w porządku i nie spawana z 2 sztuk.
Przy tym przebiegu masz na dzień dobry rozrząd do wymiany, chyba że był i są na to kwity i można to zweryfikować w serwisie, który to robił. Inne rzeczy - wiadomo - klocki sprawdzisz samemu, stan tarcz raczej również, filtry, oleje i płyny to nawet nie pytaj czy ktoś wymieniał tylko trzeba zmieniać bo to koszt raptem 300-400zł nawet już z robocizną więc nie majątek.
Powrót do góry
Rdyzma

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2016
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Torzym
Posiadane auto: Nissan primera, Volvo v40, łada niva
Piwa: 0/17
Wysłany: Pon 19 Wrz 2016, 20:34
Temat postu:

Re: prośba o ocenę


Lukasz Radomsko napisał:
Lukasz Radomsko napisał:
Rdyzma napisał:
koledzy cytrynkowicze szukam sobie autka i proszę o wypowiedzenie się np co do tego, moze ktoś go już oglądał lub zna sprzedającego? http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-grand-picasso-2-0hdi-aso-led-nawi-pdc-solar-jak-nowy-oplaty-gwarancja-ID6yxWy3.html
Auto po zdjęciach ładne. Po lifcie. Jednakże skrzynia MCP (półautomat) raczej w moich oczach go dyskwalifikuje (wg większości forumowiczów również - poczytaj o MCP to się dowiesz co to za wynalazek). O dziwo siedzisko fotela kierowcy jest dobrze utrzymane a nie pozarywane jak w większości C4 Picasso z nawet o wiele mniejszymi przebiegami. A to może świadczyć o długich trasach robionych tym autem (wsiąść - kilkaset kilometrów jazdy i dopiero wysiadka a nie jak po mieście "wsiad i wysiad" co 5 - 10 km). A to z kolei gwarantuje, że silnik jeszcze posłuży (przynajmniej teoretycznie). Wersja bogata, bo navi jest, choć to nie exlusive tylko seduction + navi. Trochę masz kolego daleko by jechać go oglądać (jesteś z Torzymia zdaje się) więc nie wiem co ci tutaj doradzić? Chyba że będziesz na Śląsku kiedyś przejazdem, to wówczas. Podsumowując - skrzynia MCP (to nie jest pełny automat) to bodajże najsłabsze ogniwo przy założeniu, że reszta autka jest w porządku i nie spawana z 2 sztuk.
Przy tym przebiegu masz na dzień dobry rozrząd do wymiany, chyba że był i są na to kwity i można to zweryfikować w serwisie, który to robił. Inne rzeczy - wiadomo - klocki sprawdzisz samemu, stan tarcz raczej również, filtry, oleje i płyny to nawet nie pytaj czy ktoś wymieniał tylko trzeba zmieniać bo to koszt raptem 300-400zł nawet już z robocizną więc nie majątek.

no właśnie zastanawiam się co z tym mcp. to wielki minus. droga to bez problemu, po dobre auto warto daleko pojechać. to było by 2 auto w domu, raczej na wakacje czy coś. na miejscu to volvo nivą do lasu;) dziękuję Smile
Powrót do góry
Rdyzma

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2016
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Torzym
Posiadane auto: Nissan primera, Volvo v40, łada niva
Piwa: 0/17
Wysłany: Pon 19 Wrz 2016, 20:36
Temat postu:

:)


a widzę że masz kolego c4 z 1.6 jak to jeździ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 19 Wrz 2016, 20:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
SoulRea

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0, Freelander TD4 lift.
Piwa: 20/1
Wysłany: Wto 20 Wrz 2016, 07:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) prośba o ocenę


Jesli przebieg jest oryginalny to do wymiany rozrządu masz jeszcze daleko. Skrzynia MPC nie jest złym rozwiązaniem, serwisowania sprawuje sie bardzo fajnie. Wiadomo jedni chwalą inni ganią zresztą dla porównania silnik 2.0 a 1.6 Ja bym osobiście nie kupił C4 GP z 1.6 ale i nawet tego silnika są zwolennicy. To samo się tyczy skrzyni MPC. Szkoda ze za te pieniądze nie jest exclusiwe. Ale ogólnie ładny , jednak proponuje go prześwietlić w realu.
_________________
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Rdyzma

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2016
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Torzym
Posiadane auto: Nissan primera, Volvo v40, łada niva
Piwa: 0/17
Wysłany: Wto 20 Wrz 2016, 10:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) prośba o ocenę


SoulRea napisał:
Jesli przebieg jest oryginalny to do wymiany rozrządu masz jeszcze daleko. Skrzynia MPC nie jest złym rozwiązaniem, serwisowania sprawuje sie bardzo fajnie. Wiadomo jedni chwalą inni ganią zresztą dla porównania silnik 2.0 a 1.6 Ja bym osobiście nie kupił C4 GP z 1.6 ale i nawet tego silnika są zwolennicy. To samo się tyczy skrzyni MPC. Szkoda ze za te pieniądze nie jest exclusiwe. Ale ogólnie ładny , jednak proponuje go prześwietlić w realu.

co ciekawe auto ma roczną gwarancję, silnik 2 hdi, no tylko ta skrzynia... ale my mało jeździmy. rocznie 15 20 tyś
Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Czw 22 Wrz 2016, 20:05
Temat postu:

Re: :)


Rdyzma napisał:
a widzę że masz kolego c4 z 1.6 jak to jeździ?
Dla mnie rewelacja. Moc 112 KM jest w zupełności wystarczająca dla wersji krótkiej. Ten silnik jest niesamowicie elastyczny - jazda po mieście na 4 czy nawet 5 biegu nie stanowi problemu. Wyprzedzanie w trasie to przyjemność. Niekiedy nawet nie potrzeba redukować biegu, bo zbiera się toto na prawdę dobrze. Albo napisze ci inaczej. Po przesiadce z benzynowego 1.8 L (też w krótkiej wersji) gdzie było 125 KM, ale oczywiście mniejszy moment obrotowy, po prostu "wbijało" mnie w oparcie fotela przy przyspieszaniu, którego to uczucia raczej nie doświadczyłem w benzynowcu!
Powrót do góry
SoulRea

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0, Freelander TD4 lift.
Piwa: 20/1
Wysłany: Czw 22 Wrz 2016, 20:15
Temat postu:

Re: :)


Lukasz Radomsko napisał:
Rdyzma napisał:
a widzę że masz kolego c4 z 1.6 jak to jeździ?
po prostu "wbijało" mnie w oparcie fotela
Very Happy
_________________
Powrót do góry
Mariusz M

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 266
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno/Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 308 1.5 HDI AT6
Piwa: 11/5
Wysłany: Pią 23 Wrz 2016, 12:36
Temat postu:

Re: :)


Lukasz Radomsko napisał:
Rdyzma napisał:
a widzę że masz kolego c4 z 1.6 jak to jeździ?
Dla mnie rewelacja. Moc 112 KM jest w zupełności wystarczająca dla wersji krótkiej. Ten silnik jest niesamowicie elastyczny - jazda po mieście na 4 czy nawet 5 biegu nie stanowi problemu. Wyprzedzanie w trasie to przyjemność. Niekiedy nawet nie potrzeba redukować biegu, bo zbiera się toto na prawdę dobrze. Albo napisze ci inaczej. Po przesiadce z benzynowego 1.8 L (też w krótkiej wersji) gdzie było 125 KM, ale oczywiście mniejszy moment obrotowy, po prostu "wbijało" mnie w oparcie fotela przy przyspieszaniu, którego to uczucia raczej nie doświadczyłem w benzynowcu!


Powiem tak, sam mam wersję 115 KM i niestety stwierdzam, że ten silnik do takiego samochodu jest co najwyżej wystarczający i to delikatnie sprawę nazywając. Co do dynamiczengo wyprzedzania, to już bajki nie ma, za mało mocy. I nic na to nie pomoże optymizm i dobry humor właściciela.
Powrót do góry
Krzysiek_kk11

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: Citroen Jumper PANORAMA 2.5 TDI `98; C4 Picasso 2.0 HDI `07
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Wrz 2016, 21:08
Temat postu:

Re: prośba o ocenę


A ja powiem tak:
Mam krótką wersję z 2007r. silnik 2.0 oczywiście diesel skrzynia MCP przebieg ponad 205tys. z czego prawie stówka moja przez ostatnie 3 latka. Sprowadziłem autko z Niemiec z uszkodzoną skrzynią (2 łożyska + tzw. odolejacz). Auto nigdy nie było (przynajmniej jak ja je użytkuję) na jakimś tam przyuczeniu itp. itd. Wciąż mam oryginalne sprzęgło. Nic mi nie szarpie. Biegi przełączają się płynnie (oczywiście z charakterystyczną dla MCP kulturą, no jest to inne odczucie niż w typowym pełnym automacie). Z tą skrzynią po prostu trzeba nauczyć się jeździć. Nie jest to "mistrz sprintu", choć co do prędkości max. zdziwiłem się gdy na autobanie jedynka prędkościomierza zamieniła się na wąziutką dwójkę.
Jestem z mojego Pikusia bardzo zadowolony i myślę, że nawet nieszczęsnej skrzyni MCP nie ma co demonizować.
Jeśli pozostałe wątpliwości co do ocenianego egzemplarza są rozwiane, to zrób jazdę próbną i nie obawiaj się skrzyni MCP. Można ją polubić Wink
Pozdrawiam
Krzysztof
Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Pon 26 Wrz 2016, 20:33
Temat postu:

Re: :)


SoulRea napisał:
Lukasz Radomsko napisał:
Rdyzma napisał:
a widzę że masz kolego c4 z 1.6 jak to jeździ?
po prostu "wbijało" mnie w oparcie fotela
Very Happy
Człowieku, jak nie miałeś okazji przesiąść się z 1.8 w benzynie do praktycznie nowego 1.6 HDi z 24 tysięcznym przebiegiem, to może powstrzymaj się od komentarza. 1.6 Hdi na prawdę daje radę z autem ważącym prawie 1,5 tony! Celowo użyłem cudzysłów dla słowa wbijało, bo wiadomo, że to nie przesiadka w bejcę w M pakiecie tylko zaledwie w kompaktowego vana, ale na prawdę takie miałem odczucie po pierwszej jeździe dieslem a wcześniejszych 3 latach jazdy benzyniakiem.
Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Pon 26 Wrz 2016, 20:43
Temat postu:

Re: :)


Mariusz M napisał:
Lukasz Radomsko napisał:
Rdyzma napisał:
a widzę że masz kolego c4 z 1.6 jak to jeździ?
Dla mnie rewelacja. Moc 112 KM jest w zupełności wystarczająca dla wersji krótkiej. Ten silnik jest niesamowicie elastyczny - jazda po mieście na 4 czy nawet 5 biegu nie stanowi problemu. Wyprzedzanie w trasie to przyjemność. Niekiedy nawet nie potrzeba redukować biegu, bo zbiera się toto na prawdę dobrze. Albo napisze ci inaczej. Po przesiadce z benzynowego 1.8 L (też w krótkiej wersji) gdzie było 125 KM, ale oczywiście mniejszy moment obrotowy, po prostu "wbijało" mnie w oparcie fotela przy przyspieszaniu, którego to uczucia raczej nie doświadczyłem w benzynowcu!


Powiem tak, sam mam wersję 115 KM i niestety stwierdzam, że ten silnik do takiego samochodu jest co najwyżej wystarczający i to delikatnie sprawę nazywając. Co do dynamiczengo wyprzedzania, to już bajki nie ma, za mało mocy. I nic na to nie pomoże optymizm i dobry humor właściciela.
Uwierz mi kolego, mam doskonały humor prowadząc swoje C4 i mając pod maską "zaledwie" 112 kucy. Jeszcze mi nie brakło mocy przy wyprzedzaniu, ale może to dlatego, że wiem, jak się za taki manewr zabrać?...
Powrót do góry
SoulRea

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0, Freelander TD4 lift.
Piwa: 20/1
Wysłany: Pon 26 Wrz 2016, 21:58
Temat postu:

Re: :)


Lukasz Radomsko napisał:
SoulRea napisał:
Lukasz Radomsko napisał:
Rdyzma napisał:
a widzę że masz kolego c4 z 1.6 jak to jeździ?
po prostu "wbijało" mnie w oparcie fotela
Very Happy
Człowieku, jak nie miałeś okazji przesiąść się z 1.8 w benzynie do praktycznie nowego 1.6 HDi z 24 tysięcznym przebiegiem, to może powstrzymaj się od komentarza. 1.6 Hdi na prawdę daje radę z autem ważącym prawie 1,5 tony! Celowo użyłem cudzysłów dla słowa wbijało, bo wiadomo, że to nie przesiadka w bejcę w M pakiecie tylko zaledwie w kompaktowego vana, ale na prawdę takie miałem odczucie po pierwszej jeździe dieslem a wcześniejszych 3 latach jazdy benzyniakiem.


"Człowieku" przesiadłem się z więcej aut i tez tych M pakietowych niż ty w swoim całym życiu pierogów zjadłeś. 115 km może i robi różnicy jak się przesiada z Fiata 126 p a nawet Corsy B 1.0 LPG.

Tylko tyle ciałem dodać na koniec
_________________
Powrót do góry
Mariusz M

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 266
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno/Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 308 1.5 HDI AT6
Piwa: 11/5
Wysłany: Wto 27 Wrz 2016, 09:09
Temat postu:

Re: :)


Lukasz Radomsko napisał:
Mariusz M napisał:
Lukasz Radomsko napisał:
Rdyzma napisał:
a widzę że masz kolego c4 z 1.6 jak to jeździ?
Dla mnie rewelacja. Moc 112 KM jest w zupełności wystarczająca dla wersji krótkiej. Ten silnik jest niesamowicie elastyczny - jazda po mieście na 4 czy nawet 5 biegu nie stanowi problemu. Wyprzedzanie w trasie to przyjemność. Niekiedy nawet nie potrzeba redukować biegu, bo zbiera się toto na prawdę dobrze. Albo napisze ci inaczej. Po przesiadce z benzynowego 1.8 L (też w krótkiej wersji) gdzie było 125 KM, ale oczywiście mniejszy moment obrotowy, po prostu "wbijało" mnie w oparcie fotela przy przyspieszaniu, którego to uczucia raczej nie doświadczyłem w benzynowcu!


Powiem tak, sam mam wersję 115 KM i niestety stwierdzam, że ten silnik do takiego samochodu jest co najwyżej wystarczający i to delikatnie sprawę nazywając. Co do dynamiczengo wyprzedzania, to już bajki nie ma, za mało mocy. I nic na to nie pomoże optymizm i dobry humor właściciela.
Uwierz mi kolego, mam doskonały humor prowadząc swoje C4 i mając pod maską "zaledwie" 112 kucy. Jeszcze mi nie brakło mocy przy wyprzedzaniu, ale może to dlatego, że wiem, jak się za taki manewr zabrać?...
c

Nie, no to całkiem zmienia postać rzeczy Very Happy Jeżeli potrafisz zabrać się za wyprzedzanie i wiesz jak to zrobić to odetchnąłem z ulgą Wink [/code]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Picasso

36 900

2014r.

193 000 km

mazowieckie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

23 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System