Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Fotel pasażera elektryczny - zablokowany przesuw.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alfax146

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer, diesel 2.0, 2010r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 26 Lip 2015, 23:00
Temat postu:

Fotel pasażera elektryczny - zablokowany przesuw.


Witam
Mam w moim niedawno nabytej C-piątce (2010r kombi, 2.0 diesel wersja Exclusive)) mam zablokowany przesuw fotela pasażera. Elektrycznie wydaje się ok, bo po naciskaniu przycisku lewa szyna, gdzie jest silnik próbuje się przesuwać, ale prawa strona stoi i ani drgnie (zarówno do przodu jak i do tyłu).
Czy ktoś wie, czy to może jakaś (typowa) usterka, czy to się zdarza? Może tam coś blokować tą szynę? Zaglądałem dziś pod fotel i nie widziałem nic niezwykłego...
Przy okazji: ma ktoś może jakieś rysunki, jak rozebrać boczek fotela by się dostać do szyny i nic nie połamać (ewentualnie - jak zdemontować fotel)?
Dzięki i pozdrawiam, Tomasz
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 08:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fotel pasażera elektryczny - zablokowany przesuw.


Sprawdź dokładnie czy przypadkiem nie wpadło tam jakieś ciało obce, np pieniążek?
Powrót do góry
Alfax146

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer, diesel 2.0, 2010r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 10:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fotel pasażera elektryczny - zablokowany przesuw.


Oglądałem szyny dokładnie i niczego nie znalazłem chyba, żeby jakiś naprawdę mały obiekt wpadł pomiędzy szynę ruchomą a nieruchomą.
W sumie od spodu ciężko było się przyglądać, dlatego może ktoś ma instrukcję, jak bezpiecznie zdjąć boczek z przyciskami?
Pozdrawiam
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 10:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fotel pasażera elektryczny - zablokowany przesuw.


Widziałem na jakimś filmie jak koleś ściągał ten boczek w starszej wersji C5. Był tylko na zatrzaskach.
Powrót do góry
Alfax146

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer, diesel 2.0, 2010r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 11:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fotel pasażera elektryczny - zablokowany przesuw.


cynamon napisał:
Widziałem na jakimś filmie jak koleś ściągał ten boczek w starszej wersji C5. Był tylko na zatrzaskach.

Na filmie na YT? Pamiętasz może tytuł?
Tak, tam są zatrzaski i w sumie większość udało mi się odhaczyć, poza tymi w okolicy łączenia siedziska i oparcia - ciężko tam się dostać...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 11:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 11:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fotel pasażera elektryczny - zablokowany przesuw.


To było chyba na TVN Turbo "Będzie Pan zadowolony" czy jakoś tak
Powrót do góry
Alfax146

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer, diesel 2.0, 2010r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 12 Sie 2015, 15:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fotel pasażera elektryczny - zablokowany przesuw.


Witam ponownie
Po ściągnięciu boczka fotela (w sumie bez większych problemów, była to tylko kwestia mocnych zatrzasków) udało mi się uzyskać dobry wgląd pod spód. Początkowo wydawało mi się, że wszystko tam jest ok i że fotel powinien jeździć bez kłopotów. Jednak gdy - ot, tak - zajrzałem pod fotel kierowcy, okazało się, że tam mechanizmy wyglądają inaczej Shocked Wyszło na jaw, że fotel pasażera nie przesuwa się, gdyż brakuje elementów przenoszących napęd z silnika na prawą szynę fotela: tego elastycznego wałka i plastiku osłaniającego. Kiedyś ktoś to musiał jakoś uszkodzić...
Tak więc zamówiłem te brakujące elementy i jak przyjdą wezmę się za montaż... Dam znać co i jak...
Pozdrawiam
Powrót do góry
Alfax146

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer, diesel 2.0, 2010r
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 01 Wrz 2015, 23:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fotel pasażera elektryczny - zablokowany przesuw.


Witam
Części przyszły (na marginesie: w 10 dni po wysłaniu z Chin, bo kupowałem na Aliexpresie, miałem je w ręku. Normalnie szok, że tak szybko).
Części oryginalne więc myślałem, że wszystko będzie super hiper, ale okazało się, że koniec plastiku od strony silnika jest nieco inny i nie pasuje na niego. No cóż, nie bez powodu w katalogu części jest informacja, że gdy ma się silnik Boscha, to stosuje się inne referencje. I widocznie te części które kupiłem były do tego nie-Boschowskiego silnika.
Tym nie mniej coś należało z tym zrobić. Po obejrzeniu wszystkiego doszedłem do wniosku, że po niewielkim dopasowaniu będę mógł użyć zakupionych części i uruchomić fotel.
Przeróbka polegała na niewielkim podcięciu plastiku w tylnej części silnika (tzn od strony dłuższego wałka, czerwona strzałka) i końca plastikowego elementu od strony silnika (zielona strzałka) - jak na obrazku poniżej:


Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Po dopasowaniu wmontowałem wszystko do fotela i działa aż miło. W ten sposób zamiast wydać 1800 zł w ASO, kosztowało mnie to 200 zł.
Pozdrawiam
Powrót do góry
livestyle

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: C5 X7 Exclusive 2.2 HDI FAP 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Wrz 2016, 21:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fotel pasażera elektryczny - zablokowany przesuw.


Witam, odkopuje temat.
Dziś mój syn bawił się fotelem,a pod nim była butelka z woda. Efekt zabawy wyrwane (chyba jakaś linka co idzie od silniczek do prawej prowadnicy) i działa tylko lewa zaś prawa stoi. Moje pytanie gdzie mogę znaleść części zamienne. Czy do naprawy tego napędu musze demontować cały fotel. Demontaż raczej niemożliwy z powodu, że fotel jest maksymalnie przesunięty do przodu. Proszę was o pomoc.
Powrót do góry
Alfax146

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer, diesel 2.0, 2010r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 05 Wrz 2016, 09:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fotel pasażera elektryczny - zablokowany przesuw.


Witam
Przykra sprawa Sad. Ja kupowałem części na Aliexpress. Ale nie podaję tu linka czy numeru oferty, bo ten sklep gdzie kupiłem części już nie działa. Generalnie ja wyszukiwałem w googlach czy właśnie na Aliexpresie za pomocą frazy "citroen c5 electric seat", ewentualnie "peugeot 508... itd". Niestety, gdy sprawdziłem teraz tą frazę, to pokazuje mi tylko stare, nieaktywne linki do aliexpress... Sad Tak więc chyba pozostaje szukać w googlach w/g własnej inwencji. W grę wchodzą także serwisy Citroena (ale tam trochę to kosztuje), albo Allegro czy OLX itp, gdzie są oferty od firm rozbierających samochody.

Do wymiany części trzeba wyjąć fotel. Do tego najwygodniej jest podnieść go maksymalnie do góry, teraz można odkręcić dwa wkręty mocujące szyny fotela z tyłu, potem należy zdjąć boczek (ten z przyciskami - są tam tylko mocne zatrzaski, trzeba trochę kombinowania i trochę siły, ale daje się zdjąć bez uszkodzeń). Teraz trzeba odkręcić dwa wkręty, które mocują przekładnię do śruby pociągowej w szynie, ale uwaga: na szynie dalszej od silnika, czyli jeśli Twój syn uszkodził fotel kierowcy - to na prawej. Dzięki temu, używając przycisków, będziesz mógł przesunąć fotel maksymalnie do tyłu, by uzyskać dostęp do śrub mocujących szyny z przodu, i je odkręcić. Teraz wystarczy już odłączyć przewody od fotela i go wyjąć.

Generalnie, warto dobrze wszystko obejrzeć i to nawet jeszcze przed demontażem fotela (ale zdjąwszy boczek) - z latarką i lusterkiem. Może okaże się, że da się naprawić to, co mamy. Może to kwestia posklejania, albo coś wyskoczyło z zatrzasków. Ewentualnie, gdyby był problem z kupieniem części, może warto przemyśleć przełożenie ich z fotela pasażera.
Pozdrawiam, Tomasz
Powrót do góry
a4lek1

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łańcut
Posiadane auto: Citroen C5 MKIII 2.0HDI 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 26 Wrz 2016, 20:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fotel pasażera elektryczny - zablokowany przesuw.


Witam
mam dokładnie taki sam problem.
A powiedz mi nie pisze może na tym elemencie z aliexpress jaki to jest numer części ?
Jak zamawiałeś to razem z siłownikiem czy sam ten element ci przyszedł ?
Powrót do góry
Alfax146

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer, diesel 2.0, 2010r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 28 Wrz 2016, 18:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fotel pasażera elektryczny - zablokowany przesuw.


Witam
Na pudełku (bo jeszcze się zachowało) niestety nie ma numeru części, na samej części - trudno powiedzieć, jest w samochodzie więc nie ma jak sprawdzić.
Z Aliexpress zamawiałem samą część (tzn. wałek giętki wraz z jego plastikową osłoną/prowadnicą).
Co do numeru OEM, wydaje mi się, że jest on 8896L2.
Zobacz na poniższe zdjecia:

Silnik, wałek i osłona stanowią zestaw części do kupienia w komplecie. Ale dla lewego i prawego fotela różni się tylko część 8896L0/8896L1 - to jest najprawdopodobniej silnik, bo w zależności od strony są inne mocowania. Natomiast 8896L2 jest w obydwu fotelach, bo ten element jest taki sam. Więc ja bym szukał 8896L2.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Karczu88

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen c5 x7
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Lis 2016, 14:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Fotel pasażera elektryczny - zablokowany przesuw.


livestyle napisał:
Witam, odkopuje temat.
Dziś mój syn bawił się fotelem,a pod nim była butelka z woda. Efekt zabawy wyrwane (chyba jakaś linka co idzie od silniczek do prawej prowadnicy) i działa tylko lewa zaś prawa stoi. Moje pytanie gdzie mogę znaleść części zamienne. Czy do naprawy tego napędu musze demontować cały fotel. Demontaż raczej niemożliwy z powodu, że fotel jest maksymalnie przesunięty do przodu. Proszę was o pomoc.


Co znaczy wyrwany ? Jeśli wyrwała się tylko końcówka śmiało możesz spiłować ją i zacynować na podobny kształt u znajomego w aucie to pomogło i działa do dziś ...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenDS5

32 900

2012r.

190 000 km

lubelskie

CitroenC4 Picasso

38 800

2015r.

140 000 km

małopolskie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

46 900

2016r.

102 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System