Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Problem po wycięciu DPFa


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kubrak

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 Grand 1.6 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 26 Wrz 2016, 12:04
Temat postu:

Problem po wycięciu DPFa


Witam,

jestem za granicą i auto odmówiło mi posłuszeństwa.
Na początku wyświetliły mi się kontrolki, auto straciło moc, po paru próbach przestało odpalać.
DPF został wycięty, wspawano strumienice, przeprogramowano komputer i te części działają, bo były testowane.
Ale auto zaczęło strasznie dymić i i przy wyższych obrotach traci moc. Po diagnozie komputerowej, wskazało że 3 wtrysk zalewa, został wymieniony i auto już nie dymi. Wiem że mam wymienić oleje i filtry oraz mam płukanke do silnika.

Proszę o pomoc, może ktoś wie co może być dalej zepsute, komputery nic nie pokazują, jak mówiłem auto przy 3500 obrotach traci moc.

Pozdrawiam
Kuba
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Pon 26 Wrz 2016, 13:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem po wycięciu DPFa


Przekodowali sterownik silnika i zmodyfikowali mape silnika na tyle ze skoro po 3,5tys obrotow nie jedzie to znaczy ze ma nie jechac, idz z reklamacja niech mape ustawia tak zeby jechal
_________________
HEJTUJCIE ŻEBRAKÓW O FORUMOWE \"PIWO\"
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Kubrak

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 Grand 1.6 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 26 Wrz 2016, 13:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem po wycięciu DPFa


w tym momencie jest tak że trzyma 750 obrotów i chwilę dojdzie na maksa a po chwili ledwo do 1000 dochodzi,
cały silnik chodzi nieregularnie i dymi na siwo.
I zupełnie nie ma mocy.
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Pon 26 Wrz 2016, 13:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem po wycięciu DPFa


jak dymi na siwo to za mało paliwa w składzie mieszanki. widzisz jak mapowali silnik na lejącym wtryskiwaczu to im wyszło że trzeba obciąć paliwa w składzie mieszanki. powinni najpierw naprawić silnik a dopiero później mapować a tak poza tym nie powinni usuwać fapa tylko go umyć karszerem i skasować błędy. kup na allegro fapa załóż go robota prosta i wgraj oryginalne oprogramowanie do silnika, będzie najlepiej
_________________
HEJTUJCIE ŻEBRAKÓW O FORUMOWE \"PIWO\"
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Wto 27 Wrz 2016, 20:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem po wycięciu DPFa


tylko po co od razu wycinac fap....normalnie trzeba było od razu rozebrać silnik i robić kapitalny remont....ręce opadają.................
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 27 Wrz 2016, 20:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kubrak

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 Grand 1.6 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 27 Wrz 2016, 21:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem po wycięciu DPFa


w takim razie co byś radził przed wycięciem ?
Powrót do góry
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Sro 28 Wrz 2016, 06:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem po wycięciu DPFa


Ja bym tam wszystko wycinał dalej ale nie daj się naciągnąć - kup fleksa i rób to sam tak jak leci... TRAGEDIA!!!
_________________
Powrót do góry
Kubrak

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 Grand 1.6 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 28 Wrz 2016, 12:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem po wycięciu DPFa


Nauczcie się czytać ze zrozumieniem, napisałem jak wygląda sytuacja. Nie napisałem że wycięto dpf BO auto nie odpala.
Nie potraficie pomóc to nie piszcie wcale.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 28 Wrz 2016, 18:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem po wycięciu DPFa


jest takie coś jak diagnostyka...jak zapalają si kontrolki to się robi diagnostyke i odvzytuje błedy.....jesli kots troche sie zna potrafi znalezć dzięki temu usterke...............wywawaiłes kase na wycięcie fap, programowanie itpitd a usterką mogło byc cokolwiek o wartości odkilju do kilkudziesięciu złotych albo i nic....a TY postawiasz od razu ciąć.....no ale to twoje auto....a zreszta sam widzisz jakie teraz masz Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Kubrak

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 Grand 1.6 HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 28 Wrz 2016, 19:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem po wycięciu DPFa


to właśnie napisałem, nie wyciąłem dpfa bo mi auto nie odpaliło.
mechanik zrobił diagnostykę posprawdzał i był zatkany dpf, widziałem jaki był cały zapchany.
nauczcie się czytać ze zrozumieniem...
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 28 Wrz 2016, 20:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem po wycięciu DPFa


ale jak widac mechanik był kowalem ( ślusarzem) bo auto nie działa i NA PEWNO nie to ( czyli FAP) było przyczyną....kolego niech to ciebie dotrze....
Powrót do góry
gadu-gadu
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Sro 28 Wrz 2016, 20:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem po wycięciu DPFa


sam piszesz na początku ;
Cytat:
DPF został wycięty, wspawano strumienice, przeprogramowano komputer i te części działają, bo były testowane.


a potem do nas masz pretensje pisząc przecząc sobie ;
Cytat:
to właśnie napisałem, nie wyciąłem dpfa bo mi auto nie odpaliło


tak staram się czytać ze zrozumieniem nawet bez dociekania wygląda na to, że nie wiesz w którym kościele dzwonią;

FAP to filtr sadzy stosowany w silnikach PSA , a DPF to filtr sadzy stosowany np. u VW różnią się sposobem wypalania nadmiaru sadzy
sama strumienica zamiast FAPa , i zmiana map to mało trzeba wiedzięc jak oszukiwać bez śladów Embarassed
najgorsze że Twój usługobiorca nie wie jak temat rozwiązać i wysyła klienta po poradę za która sam inkasuje,
a odpowiedzialności już nie będę komentował

może ten mechanik ogólnobudowlany miał większy interes na wycinaniu i wstawianiu strumienicy niż na wypłukaniu zdemontowanego filtra karcherem
Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Czw 29 Wrz 2016, 20:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem po wycięciu DPFa


dociekliwy napisał:
sam piszesz na początku ;
Cytat:
DPF został wycięty, wspawano strumienice, przeprogramowano komputer i te części działają, bo były testowane.


a potem do nas masz pretensje pisząc przecząc sobie ;
Cytat:
to właśnie napisałem, nie wyciąłem dpfa bo mi auto nie odpaliło


tak staram się czytać ze zrozumieniem nawet bez dociekania wygląda na to, że nie wiesz w którym kościele dzwonią;

FAP to filtr sadzy stosowany w silnikach PSA , a DPF to filtr sadzy stosowany np. u VW różnią się sposobem wypalania nadmiaru sadzy
sama strumienica zamiast FAPa , i zmiana map to mało trzeba wiedzięc jak oszukiwać bez śladów Embarassed
najgorsze że Twój usługobiorca nie wie jak temat rozwiązać i wysyła klienta po poradę za która sam inkasuje,
a odpowiedzialności już nie będę komentował

może ten mechanik ogólnobudowlany miał większy interes na wycinaniu i wstawianiu strumienicy niż na wypłukaniu zdemontowanego filtra karcherem
Jestem tego zdania, że jak mnie nie stać na utrzymanie i eksploatację auta, to albo przesiadam się na rower lub komunikacje publiczną, albo ewentualnie kupuję seicento, do którego wszystko kupi za 100 złotych! Polacy chyba nigdy nie przestaną mnie zadziwiać swoją pomysłowością w zakresie tzw. szklenia duupy. Swego czasu sam z siebie pociągnąłem pewien wątek, w którym darłem łacha z ludzi co to na siłę biorą się sami lub z pomocą Januszów za naprawę aut, o których to autach nie mają zielonego pojęcia, a potem jest tylko płacz, lamenty na forum, prośby o pomoc, bo auto nie jedzie, bo pali się choinka na pulpicie itp, itd. Ale zostałem za ten wpis niestety pojechany równo. Skoro tak, to życzę wszystkim domorosłym użytkownikom i majsterkowiczom jak najwięcej awarii w drodze, bo żadne argumenty do was nie trafiają!
Powrót do góry
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Czw 29 Wrz 2016, 20:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem po wycięciu DPFa


Filtr starczy u mnie na około 300 tys km i nowy wkład z wymianą 1300 czy 1500 zł. Ja nie rozumiem po co ludzie je usuwają... przecież to przy normalnym jeżdżeniu to raz na 10 lat... Dla oszczędnych jest też opcja płukania - ale "lepiej" wyciąć.
_________________
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 29 Wrz 2016, 20:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem po wycięciu DPFa


Witam.
Trochę się podrapałem w głowę, czytając wpisy, no ale, koledzy takie życie, że każdy potrafi coś z siebie wydusić, z tym że zamiast podziękowania to mamy jak mamy.

Na temat:
Cytat:
komputery nic nie pokazują, jak mówiłem auto przy 3500 obrotach traci moc.
Musi pokazać, a szczególnie w paramentach silnika, a przypadkiem na sprzęgle nie gazujesz?. Sprawdzone i ustawione turbina?.
Następna sprawa, zwróć się do swojego kowala i niech dokończy swoje dzieło, tak, aby silnik normalnie pracował albo podjedź do porządnego warsztatu i niech doprowadzi auto do pierwotnego stanu.



Ps. Kowal wziął kasę, to niech dokończy, dlaczego teraz masz pretensję, za które forum nie wziął pieniążków i nie bierze, co?. Napisz konkretnie, w czym problem, bo obecnie podałeś ogólnikowo i dość niewystarczające informacje na odległość, którego nie widzimy auta i nie mamy podglądu komputerowej, a więc jak mamy pomóc?.
Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

36 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3 Aircross

59 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System