Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Instalacja LPG a przeniesienie kompresora do bagażnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mcgiwer

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen, C4 Picasso, exclusive, 2.0i 16V, 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 20 Wrz 2016, 14:36
Temat postu:

Instalacja LPG a przeniesienie kompresora do bagażnika


W związku z zamiarem zainstalowania LPG w moim pikusiu EX z kompresorem, oraz brakiem możliwości upchania pod autem i kompresora i butli, pozostają właściwie 3 opcje, pozbycie się pneumatycznego zawieszenia ( szkoda mi się pozbywać tego komfortu), butlę wcisnąć do bagażnika ( która niestety zajmie sporo miejsca w i tak dość małym bagażniku, bo to przecież nie GP), lub przenieść kompresor do bagażnika ( on zajmie mniej miejsca w bagażniku) i tym samym butla wejdzie pod bagażnik. Więc zdecydowałem że kompresor przeniosę do bagażnika i wsadzę go w jakąś niewielką, wygłuszoną obudowę, by nie drażniło mnie wyrczenie. I tu pytanie, będę musiał odłączyć od kompresora wężyki i je przedłużyć by wystarczyły do bagażnika. Będę ten wężyk potrzebował jakiś specjalny czy można dokupić w zwykłym sklepie motoryzacyjnym i czymś połączyć, jak te wężyki są wpinane do kompresora? Rozumiem że przy ich odpięciu samochód opadnie na sam dół więc muszę auto dać na kobyłki?
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Wto 20 Wrz 2016, 17:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Instalacja LPG a przeniesienie kompresora do bagażnika


Witam.

Pomysł odważny, ale wydaje się mieć szanse powodzenia.
A co do technicznych zagadnień to; wężyki są mocowane w kompresorze na wcisk tzn. każdy z nich (dwa cienkie i jeden gruby) jest po prostu wciskany w złączki, a aby je wyjąć trzeba czymś wcisnąć kołnierz wokół wężyka i delikatnie wyciągnąć wężyk.

Fakt jaj wyjmiesz wężyki to samochód opadnie, więc aby mieć miejsce po samochodem przed spuszczeniem powietrza unieś lekko samochód i podłóż kobyłki.

Co do wężyków, czyli jakie to aby wężyk dobrze/głęboko wszedł w złączkę musi być sztywny, więc jeżeli byś chciał przedłużyć wężyk zakupionym w motoryzacyjnym to musiałyby to być wężyki tak samo sztywne, poza tym to są wężyki ciśnieniowe, więc muszą być odpowiednie pot tym względem również. Ja bym ew. uciął ileś tam centymetrów z kórych zrobiłbym króćce do wetknięcia w złączki, a między nimi przedłużył jakimś elastycznym lekko ciśnieniowym.

Pozdrawiam
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
mcgiwer

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen, C4 Picasso, exclusive, 2.0i 16V, 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 20 Wrz 2016, 23:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Instalacja LPG a przeniesienie kompresora do bagażnika


Dzięki za odpowiedź
No właśnie, tak sobie przypomniałem że z ewentualnym przedłużeniem wężyków raczej nie będzie problemów ponieważ w pracy mam dojście do firmy która sprzedaje wężyki ciśnieniowe do zasuw nożowych, są one co prawda niebieskie ale cytrynie to raczej nie będzie przeszkadzać. Zastanawiam się jeszcze nad jakąś obudową dźwiękoszczelną, myślisz że dobrym materiałem na wygłuszenie puszki będzie to czym wygłuszają nadwozia? Ewentualnie coś w rodzaju gąbki stosowanej do wygłuszenia pomieszczeń lub obudów urządzeń które przekraczają NDN.
Jak już się za to zabiorę to dam znać jak to wyszło.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Sro 21 Wrz 2016, 00:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Instalacja LPG a przeniesienie kompresora do bagażnika


Najlepiej wytłumi się matami butylowymi i piankami. Tak jak wytłumia się drzwi podczas modyfikacji systemu audio. Najpierw cienka mata butylowa bezpośrednio na obudowę od środka i na to pianka wygłuszająca.
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Sro 21 Wrz 2016, 10:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Instalacja LPG a przeniesienie kompresora do bagażnika


Wytłumienie wytłumieniem i tu bym nie przesadzał z opatulaniem, bo sam z siebie nie jest aż tak głośny, a już zwykłe przykrycie go przysłowiową miską go wyciszy. Ważne też, aby hałas nie przenosił się przez mocowanie na bagażnik i dalej, ale trzeba pamiętać też o jego chłodzeniu.
Co prawda nie chodzi jakiś szczególnie często, przez to pewnie nie grzeje się ekstremalnie, a w oryginale znajduje się w obudowie typu "miska" z matą tłumiąca, ale znajdują się też w tej obudowie otwory wentylacyjne. Więc może warto w nowym miejscu też go przewentylować, aby się nie przegrzał.
Pozostaje jeszcze kwestia elektryki, ale to już pewnie sobie poradzisz przedłużając przewody.

Ogólnie jak zrobisz całą pracę daj znać jak wyszło, co było trudne i jaki jest dźwięk kompresora. Będzie to cenna wiedza dla potomnych.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 21 Wrz 2016, 10:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mcgiwer

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen, C4 Picasso, exclusive, 2.0i 16V, 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 22 Wrz 2016, 09:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Instalacja LPG a przeniesienie kompresora do bagażnika


Jak już znajdę na to czas i się za to zabiorę to na pewno się tu z wami podzielę tym jak to wyszło i czy było warto, wężyk i złączki zamówione, z instalacją nie powinno być problemów.
Tymczasem dziękuję za cenne spostrzeżenia
Powrót do góry
dioda_kamil

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Laseczno Małe/Iława
Posiadane auto: Ciroen C4 Grand Picasso Exclusive MCP 2.0 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2016, 07:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Instalacja LPG a przeniesienie kompresora do bagażnika


Witam ,udało ci się przenieść kompresor? Bo jak ja zakładałem w swoim GP firma mi przeniosła trochę niżej ale bez obudowy i to był błąd bo jest praktycznie odsłonięty i trochę go słychać ale najdziwniejsze jest to ze raz na jakiś czas samochód opada ale jak odpalę zaraz się podnosi , zdazy się to raz na dwa tygodnie jest to nie jednostajne ale najbardziej mnie zastanawia czy tobie się udaje
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
mcgiwer

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen, C4 Picasso, exclusive, 2.0i 16V, 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 16 Paź 2016, 19:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Instalacja LPG a przeniesienie kompresora do bagażnika


Z braku czasu jeszcze się za to nie zabrałem, mam już potrzebne wężyk i złączki, ale coraz bardziej jestem sceptycznie nastawiony do tego przeniesienia do bagażnika, bo obawiam się że będzie słychać go w środku a taki dźwięk na pewno będzie wnerwiał, muszę to jeszcze przemyśleć, z przeniesieniem nie byłoby problemu.
Myślę że u Ciebie gdzieś jest nieszczelność, prawdopodobnie na wężykach, przy przenoszeniu kompresora coś nie jest do końca szczelne i dla tego samochód po jakimś czasie siada, no chyba że poduszka któraś się kończy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

17 900

2011r.

245 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC3

15 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2006r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System