Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) Niefabryczne felgi, a czujniki ciśnienia.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 22 Maj 2016, 11:57
Temat postu:

Niefabryczne felgi, a czujniki ciśnienia.


Cześć,
Jestem szczęśliwym posiadaczem Citroën'a C8. Ostatnio jednak podjąłem decyzję o zakupie drugiego kompletu kół (aluminiowe 16', felgi 215/60R16) - oszczędność czasu, a także kiepski stan zarówno opon letnich, jak i felg, na których się znajdują. Felgi są jednak nie fabryczne (rozmiar ten sam co oryginalne), jest to wytwór firmy Aluett. Stąd kilka moich pytan:
1. Czy do takich felg można dokupić czujniki (orginalne)
I skonfigurować je z autem?
2. Czy operację wymiany kół koniecznie należy przeprowadzać w ASO? (Lubię, jak coś jest zrobione porządnie...po co psuć sobie nerwy "Tyre pression not monitored?)
3. Czy można wyłączyć czujniki, i jaka jest kwota tej operacji?

Za wszelką pomoc dziękuję. Pytanie może banalne, ale wcześniej jeździłem wyłącznie na kołach fabrycznych, stad moja niepewnośc.(jeśli temat był, to przepraszam, proszę o odnośnik do takowego, ale wydaję mi się, że nie był jeszcze poruszany.)
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 22 Maj 2016, 20:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Niefabryczne felgi, a czujniki ciśnienia.


bez urazy....nazwa ASO w wiekszości przypadków przestało być gwarancją rzetelnie wykonanych napraw, obecnie utrzymuje się wyłącznie z przeglądów gwarancyjnych bo po gwarancji to najczęsciej pies z kulawą nogą tam nie zagląda oprócz aut flotowych i ludzi którzy mają zbytek pieniędzy......

czujniki ciśnienia zaprogramuje ci każdy posiadający lexie /diagboxa a najprościej kup sobie takową za 3 stówy i przyda Ci się na przyszłości w tym aucie ....
oryginalne czujnik zakupisz w większości sklepów internetowych 2 - krotnie taniej niż w ASO
Powrót do góry
gadu-gadu
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 22 Maj 2016, 22:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Niefabryczne felgi, a czujniki ciśnienia.


jacekczewa napisał:
bez urazy....nazwa ASO w wiekszości przypadków przestało być gwarancją rzetelnie wykonanych napraw, obecnie utrzymuje się wyłącznie z przeglądów gwarancyjnych bo po gwarancji to najczęsciej pies z kulawą nogą tam nie zagląda oprócz aut flotowych i ludzi którzy mają zbytek pieniędzy......

czujniki ciśnienia zaprogramuje ci każdy posiadający lexie /diagboxa a najprościej kup sobie takową za 3 stówy i przyda Ci się na przyszłości w tym aucie ....
oryginalne czujnik zakupisz w większości sklepów internetowych 2 - krotnie taniej niż w ASO


Dzięki wielkie za odpowiedź!😉Jednak mam jeszcze jedno, laickie, pytanie. Jak te ustrojstwo założyć? Czy jest to bardzo skomplikowane?

EDIT: Jeżeli chodzi o ASO, to miałem na uwadze tylko aspekt "francuskiej" elektroniki - ma się rozumieć, że koła zmieniam w niezależnym ☺
Powrót do góry
witoo81

Dyskutant



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 x7 Tourer 2.0 HDi RHRJ 2009r.
Piwa: 4/8
Wysłany: Pon 23 Maj 2016, 00:20
Temat postu:

czujniki ciśnienia


1. Z tego co wiem, w C8 są takie same czujniki jak w C5, prawdopodobnie robi się wszystko tak samo. Jeśli idzie o stronę mechaniczną, to czujniki montuje się poprzez przykręcenie ich do felgi, w zestawie są potrzebne podkładki i uszczelki. Powinno pasować do większości felg, jednak warto sobie podejrzeć kolejność uszczelek i podkładek z oryginalnego koła, trzeba z niego wpierw zdjąć oponę.
Co do samych czujników to można pokusić się o używki, cena będzie zupełnie inna niż za nówki, poza tym, o ile są sprawne, wszystko będzie hulać. Na każde koło idzie taki zestaw:

W używkach przeważnie są zdegradowane nakrętki i kominy, jednak można bez problemu kupić je na popularnym portalu aukcyjnym, warto od razu wziąć czernione, mają dużo lepszą wytrzymałość od reszty, całość wyjdzie i tak duużo taniej, niż z ASO.
Pozostaje kwestia programowania. Każdy, kto ma Lexię, może zrobić to bez większych problemów, ważne, żeby przed montażem opon zrobić zdjęcia wszystkich czujników, na których widoczne będą numery ID każdego czujnika, trzeba je wpisać w odpowiednim menu programu serwisowego, inaczej auto ich nie rozpozna. Nie ma problemu, żeby wgrać np. 4 czujniki letnie i 4 zimowe, zapasowe, itp. Miejsca w programie wystarcza na dwa pełne komplety, jeśli dobrze pamiętam.
2. Koła można zmieniać, gdzie chcesz, o ile masz wszystkie czujniki wpisane w aucie. Po wymianie kół auto i tak połapie się, które koła ma założone. To samo tyczy się zapasu, jeśli ma czujnik, będzie działać, na to też jest miejsce w programie serwisowym. Przynajmniej w moim C5 tak jest.
3. Można wyłączyć czujniki Lexią, tymczasowo albo na stałe, warto rzeczywiście przemyśleć jej zakup, zwraca się niemal od razu a można robić wszystko samemu. Ja mam np. zimówki bez czujników, więc na zimę wyłączam tymczasowo monitorowanie. Po zmianie na letnie włączam z powrotem i działa, jak należy. A jak uszkodził mi się jeden czujnik, to kupiłem używkę, dokupiłem nowy komin/nakrętkę/uszczelki, założyłem i wgrałem jako koło zapasowe. Auto widzi wszystko bez problemu. Mam nadzieję, że coś tam pojaśniłem, pozdrawiam Wink
_________________
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pon 23 Maj 2016, 07:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Niefabryczne felgi, a czujniki ciśnienia.


No i jasne! Dzięki Laughing
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 23 Maj 2016, 07:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pią 08 Lip 2016, 22:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Niefabryczne felgi, a czujniki ciśnienia.


Mimo, iż od ostatniego postu minął ponad miesiąc, to dam mały update...
Koła zmienione, jeździ się...bez zmian, czyli dobrze (może trochę mniej słychać wertepy)

Co do czujników, to faktycznie wyświetla się informacja o ich braku i oczywiście SERVICE, ale da się z tym żyć. Ogólnie zmiana wyszła na dobre Very Happy
Powrót do góry
witoo81

Dyskutant



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 x7 Tourer 2.0 HDi RHRJ 2009r.
Piwa: 4/8
Wysłany: Pon 11 Lip 2016, 11:01
Temat postu:

czujniki C8


Żyć się da z kontrolką, która szczególnie nocą bije po oczach, ale co to za życie. Już widzę rozmowę z diagnostą na przeglądzie:
- wie pan, to jest taka usterka bez usterki, bo to koła nie mają czujników, a tamte miały i teraz się tak wyświetla
- tak, rozumiem, to wróci pan, jak już pan tej kontrolki nie będzie miał, bo dla mnie takie auto jest niesprawne. Wink
Każdy, kto ma Lexię wyłączy Ci tą funkcję w 3 min. za parę złotych, a potem można to włączyć, może masz w pobliżu jakiegoś forumowicza. Ja w zimówkach nie mam, wyłączam na zimę i tyle.
A poważnie, jeśli chciałeś po prostu zmienić koła na nowe, a tych starych nie będziesz używał albo rzadko, to przełóż czujniki do nowych i po problemie, dla komputera auta to bez znaczenia, byle czujniki te same były, stawiam, że będą pasować zamiast standardowych wentyli, sprawdź tylko wpierw czy bez problemu się odkręcą, a jeśli któryś komin strzeli, to wystarczy ten zestaw naprawczy założyć, który wyżej podawałem. To najtańsza opcja, zapłacisz ułamek ceny nowych czujników.
_________________
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Wto 12 Lip 2016, 09:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Niefabryczne felgi, a czujniki ciśnienia.


No cóż, nie ukrywam, dużo racji w tym jest. Kolega widzę "zdroworozsądkowy" Wink. Trzeba się będzie za to w końcu wziąć...Póki co mi się nie chce...przegląd dopiero w czerwcu Twisted Evil

Jeszcze takie małe pytanie: Jaki system operacyjny jest potrzebny do obsługi Lexii? Czy rzeczywiście nie idzie ona wyżej, niż XP? ktoś kombinował?
Powrót do góry
witoo81

Dyskutant



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 x7 Tourer 2.0 HDi RHRJ 2009r.
Piwa: 4/8
Wysłany: Wto 12 Lip 2016, 09:59
Temat postu:

system operacyjny do Lexii


nie tyle zdroworozsądkowy, co po przejściach, kiedyś np. nie stykał mi wtyk od napinacza pasa pasażera pod fotelem, service się wyświetlił, a diagnosta na to: panie, ja tam nie widzę od czego to service, to jest auto nie do jazdy. Na nic tłumaczenia, że to wystarczy WD-kiem psiknąć i będzie OK. Musiałem to zrobić i pojechać raz jeszcze, mimo, że auto poza tym było elegancja. Są świry i nic nie zrobimy Wink
Co do systemu operacyjnego, mam w netbooku XP, a w dużym lapciu 7-kę i program hula na obu bez problemu, prawdopodobnie poszłoby również na 8/8.1, chociaż nie sprawdzałem, za to w DiagBoxie na czerwono wyskakuje DO NOT INSTALL WINDOWS 10! Czyżby coś wiedzieli i Microsofcie? Very Happy
_________________
Powrót do góry
witoo81

Dyskutant



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 x7 Tourer 2.0 HDi RHRJ 2009r.
Piwa: 4/8
Wysłany: Wto 12 Lip 2016, 22:17
Temat postu:

offtop? WTF?


Przykro mi, że Kolega w taki sposób dziękuje za pomoc, od tego jest piwo, może nabija sobie posty w taki sposób, ze swojej strony zaręczam, że to ostatni raz, jak odpowiedziałem na Twoje pytanie, bo padło, a ja odpowiedziałem zgodnie z moją wiedzą. Nie chcesz odpowiedzi, nie zadawaj pytań, masz informatyka w rodzinie, co się zna.. sieet.. rzeczywiście zmarnowałem posty.

EDIT: @down, nie nabijając postów Wink rzeczywiście nieszczęśliwie to się złożyło i foszek poszedł, ale skoro tak mówisz, to nie ma problemu. Powodzenia z kołami i Pzdr.
_________________


Ostatnio zmieniony przez witoo81 dnia Pią 15 Lip 2016, 10:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pią 15 Lip 2016, 10:13
Temat postu:

Re: offtop? WTF?


witoo81 napisał:
Przykro mi, że Kolega już doświadczony i w taki sposób dziękuje za pomoc, od tego jest piwo, może nabija sobie posty w taki sposób, ze swojej strony zaręczam, że to ostatni raz, jak odpowiedziałem na Twoje pytanie, bo padło, a ja odpowiedziałem zgodnie z moją wiedzą. Nie chcesz odpowiedzi, nie zadawaj pytań, masz informatyka w rodzinie, co się zna.. sieet.. rzeczywiście zmarnowałem posty.

Nie było mnie na forum kilka dni - co to się porobilo Confused
Kolegi (bardzo pomocnego - poszły juz dwa piwa) urazić na pewno nie miałem zamiaru
Wyraziłem się niejasno - offtopem nazwałem moja opinie o W10 - nic więcej.to tak już jak jego temat był poruszony przy okazji lexii...chodzllo mi tylko o to, ze ten system jest ogolnie taki sobie..lexia wie co mowi :DPrzepraszam jeszcze raz za niejasność i dzięki za pomoc. Taka przestroga, żeby uważać co się mówi. ..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenDS5

45 900

2014r.

210 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

55 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System