Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) C4P 1,8 2007 - kilka zagadek z bagażnika;)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raffael82

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: C4P 1,8 2007
Piwa: 0/6
Wysłany: Pią 20 Maj 2016, 09:45
Temat postu:

C4P 1,8 2007 - kilka zagadek z bagażnika;)


Powoli poznając mój nowy samochód pojawiają się też pytania dotyczące bagażnika:
1. po lewej stronie nad latarką jest "coś" co zarówno odstaje od tapicerki i z tego "czegoś" wystaje mały metalowy element - trochę wygląda to tak jakby ktoś nieumiejętnie próbował to otwierać - pytania: co to jest, do czego to służy, czy można/należy to otwierać a jeśli tak, to jak oraz ewentualnie jak to naprawić (zwykłe proste dociśnięcie nie działa)?

poniżej spróbuję wkleić foto, jeśli nie wejdzie, będę próbował na inne sposoby:)




2. po prawej stronie jest rzep - domyślam się, że może być związany z wózkiem Modubox, chociaż tego nie mam, nie dojechał do mnie razem z samochodem:) ale pod tym rzepem jest schowek - pusty - czy coś tam powinno być czy z założenia on jest po prostu pusty?





3. przy prawym tylnym reflektorze brakuje takiego gumowego odboju, który "sprzężynuje" i tłumi zamykanie klapy bagażnika. Być może komuś wypadło to podczas wymiany żarówek. Po lewej stronie jest ten odbój. Pytanie czy można coś takiego dokupić?


Powrót do góry
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Sob 21 Maj 2016, 14:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1,8 2007 - kilka zagadek z bagażnika;)


Ad.1 W związku z tym że posiadasz wersję bez zawieszenia pneumatycznego nad latarką masz zwykłą zaslepkę, w wersji z pneumatykiem są tam przyciski od sterowania zawieszeniem.

AD.2 Rzep jest do mocowania moduboxa, a schowek za nim jest pusty do zagospodarowania.

Ad. 3 Gumowy element bez problemu powinieneś dostać w ASO i myślę że będą to groszowe sprawy.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Nie 05 Cze 2016, 21:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1,8 2007 - kilka zagadek z bagażnika;)


Ten brakujący odbój dokup pilnie, bo przy każdym trzaśnięciu klapą, klapa może dobić z tej strony nawet do lakierowanego zderzaka i powstaną nikomu niepotrzebne zadrapania. Zakładam, że masz wersję, gdzie wszystko masz w lakierze, czyli tzw. blendę tylnej klapy i zderzak tylny w całości. Są oczywiście na rynku wersje C4 Picasso najuboższe, gdzie blenda tylnej klapy i zdaje się góra tylnego zderzaka są czarne (nielakierowany 'żywy" plastik) ale zakładam , że masz wersję co najmniej seduction. A propos jeszcze tych odbojów - warto je dobrze wyregulować, bo wkręcone zbyt mocno też nie spełnią swojego zadania a klapa będzie wydawać dziwne i wkurzające dźwięki (przerabiałem temat miesiąc temu to wiem). Regulacji dokonasz "na oko", tzn. muszą one być tak wkręcone/wykręcone, by klapy zamykała się nie zbyt łatwo ale i niezbyt ciężko. A robisz to palcami, trzymając tę tulejkę a kręcąc tylko w lewo lub prawo tym nazwijmy to cyckiem (na zdjęciu widać nawet, że jest tam otwór pod jakiś fabryczny klucz ale obejdzie się bez niego w zupełności.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
raffael82

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: C4P 1,8 2007
Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 06 Cze 2016, 14:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1,8 2007 - kilka zagadek z bagażnika;)


Dzięki za info, trochę mnie to zmobilizowało, bo przyznam szczerze, że już trochę ten temat odpuściłem z tym odbojem Smile
Tak, mam wersję pośrednią wyposażenia, czyli wszystko w kolorze nadwozia.
Na Alledrogo znalazłem coś takiego, myślisz, że będzie pasować? Zastanawiam się, bo jedynie to ten właśnie otwór pod fabryczny klucz jest okrągły a u mnie to kształt romba...
poza tym wysyłka aż 20 zeta nic tańszego nie proponują, chyba, że jakieś szroty w okolicy sprawdzę.

http://allegro.pl/c4-picasso-odboj-odboje-tylnej-klapy-bagaznika-i6136485335.html
Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Pon 06 Cze 2016, 20:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1,8 2007 - kilka zagadek z bagażnika;)


raffael82 napisał:
Dzięki za info, trochę mnie to zmobilizowało, bo przyznam szczerze, że już trochę ten temat odpuściłem z tym odbojem Smile
Tak, mam wersję pośrednią wyposażenia, czyli wszystko w kolorze nadwozia.
Na Alledrogo znalazłem coś takiego, myślisz, że będzie pasować? Zastanawiam się, bo jedynie to ten właśnie otwór pod fabryczny klucz jest okrągły a u mnie to kształt romba...
poza tym wysyłka aż 20 zeta nic tańszego nie proponują, chyba, że jakieś szroty w okolicy sprawdzę.

http://allegro.pl/c4-picasso-odboj-odboje-tylnej-klapy-bagaznika-i6136485335.html
Skoro jesteś z Mazowsza, to masz multum serwisów autoryzowanych w Warszawie, Radomiu i kilku innych miastach. Podjedz do najbliższego, zerkną jaki odbój potrzebny i bedziesz miał pewność, że kupisz prawidłowy (ten z allegro nie wiadomo czy od wersji długiej czy krótkiej - nie wiem czy są takie same) więc szkoda ryzykować. A takie oryginalne cześci, wbrew pozorom, nie są wcale dużo droższe w serwisie, niż używki z allegro. Podam tylko najprostszy przykład z brzegu: nowy, oryginalny kołpak 16'' do C4 Picasso kosztuje w serwisie Klimczak w Poczesnej k/Częstochowy, całe 62 złote! Na allegro kupisz za po czy 40 ale po pierwsze nie będzie nowy a po drugie zawsze istnieje ryzyko, że ci wyślą pęknięty czy z innym felerem. Na prawdę, nie bójmy się od czasu do czasu przynajmniej spytać o cenę poszukiwanej części w ASO, bo w wielu przypadkach są tylko mity i legendy, jakie to wszytsko jest drogie w ASO. Najpierw zadzwoń i sprawdź, niż dasz zarobić oszukańcowi a nie rzadko i złodziejowi z aledrogo czy oeliksa!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 06 Cze 2016, 20:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
scorpionus

Debiutant



Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): prawie Zielona Góra
Posiadane auto: CITROEN C4 GP 2.0HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 12 Sie 2016, 14:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1,8 2007 - kilka zagadek z bagażnika;)


podlacze sie pod watek zagadkowy...
umnie w GP na lewym slupku w bagazniku jest taka mala komora z ala dzwignia po srodku ktora mozna odciaganiac a sprezyna wraca ja spowrotem... instrukcja nie podpowiada co to jest...
podpowiecie do czego to moze służyc ?
_________________
i love aftomatic Razz
Powrót do góry
saperek

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 564
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nałęczów / Lublin
Posiadane auto: C4 GP 1.8 '08
Piwa: 12/7
Wysłany: Pią 12 Sie 2016, 16:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1,8 2007 - kilka zagadek z bagażnika;)


Daj jakieś foto.
Powrót do góry
scorpionus

Debiutant



Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): prawie Zielona Góra
Posiadane auto: CITROEN C4 GP 2.0HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 20 Sie 2016, 16:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1,8 2007 - kilka zagadek z bagażnika;)


[/URL][/img]
_________________
i love aftomatic Razz
Powrót do góry
scorpionus

Debiutant



Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): prawie Zielona Góra
Posiadane auto: CITROEN C4 GP 2.0HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 20 Sie 2016, 16:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1,8 2007 - kilka zagadek z bagażnika;)


Cholercia obrocie o 90 stopni się wstawiło
_________________
i love aftomatic Razz
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Nie 21 Sie 2016, 14:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1,8 2007 - kilka zagadek z bagażnika;)


Coś mało oryginalnego, dodatkowy włącznik "czegoś" ale czego?
Powrót do góry
saperek

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 564
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nałęczów / Lublin
Posiadane auto: C4 GP 1.8 '08
Piwa: 12/7
Wysłany: Nie 21 Sie 2016, 20:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1,8 2007 - kilka zagadek z bagażnika;)


No ciekawe to jest... I jeszcze obok ta dziura po czymś... Confused
Można spróbować zdjąć cały ten plastik i zobaczyć co tam dalej siedzi.
Może w tym schowku było coś, co ta dźwignia (sprężyna) trzymała, a po odciągnięciu można było to coś wyjąć.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC4 Grand Picasso

46 900

2015r.

163 000 km

łódzkie

CitroenBerlingo

65 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

36 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenDS4

34 900

2013r.

150 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System