Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) C4GP 2.0 - AC dwustrefowe, strona pasażera grzeje non-stop



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
treborsz

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDI Exclusive, 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lip 2015, 22:23
Temat postu:

C4GP 2.0 - AC dwustrefowe, strona pasażera grzeje non-stop


Witam,

jestem właśnie na wyjeździe wakacyjnym (Chorwacja) - wystąpił problem w moim C4GP. Prawa strona nawiewu (strona pasażera) zaczęła grzać cały czas. Lewa strona pracuje normalnie.

Nie byłby to naglący problem - jednak zdarzył się daleko od domu, a temperatura wynosi powyżej 30 stopni.

Przeszukałem Internet, różne fora i... według informacji które znalazłem m. in. na tym Forum - zapewne to problem z motoreduktorem lub zębatkami na motoreduktorze lub na zasłonie.

W dziale C4 tego Forum znalazłem informację, że właśnie w C4 dostać się do tych elementów można demontując schowek pasażera. W swoim aucie zdemontowałem schowek - jednak to był zapewne błąd, ponieważ nie znalazłem tam (jak sądzę; metoda wizualna) motoreduktorów.

Czy ktoś z Forumowiczów wie, gdzie należy szukać tych elementów w C4GP. Ewentualnie jak się do nich dostać. A już marzeniem byłaby sugestia, jak metodą chałupniczą rozwiązać tymczasowo ten problem... A może moja "diagnoza" jest błędna?

Za wszelkie sugestie "ratujące życie" 4-osobowej rodzinie w tarapatach będę niezmiernie wdzięczny!
Powrót do góry
maczo1982

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 11:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4GP 2.0 - AC dwustrefowe, strona pasażera grzeje non-stop


Witam znalazłeś odpowiedź, mam ten sam problem
Powrót do góry
gadu-gadu
treborsz

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDI Exclusive, 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 21:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4GP 2.0 - AC dwustrefowe, strona pasażera grzeje non-stop


Problemem był w moim przypadku motoreduktor (silniczek nawiewu).

W moim poście zatrzymałem się na demontażu schowka i nie znalazłem wizualnie tych motoreduktorów. A dlaczego?
Nagrzewnica posiada po obu stronach (od strony kierowcy i od strony pasażera po jednym "kolanku" wylotowym (nie wiem, jak to się fachowo nazywa; każdy, kto jest zainteresowany wyglądem nagrzewnicy, może w wyszukiwarce internetowej wpisać hasło "nagrzewnica C4 Picasso").
Kolanko przykręcone jednym wkrętem do korpusu nagrzewnicy.
Po demontażu kolanka można uzyskać dostęp do dwóch motoreduktorów - dolny służy do sterowania klapą mieszania powietrza zimno/ciepło po stronie pasażera.

W moim przypadku motoreduktor uległ uszkodzeniu. Zakupiłem używany na znanym portalu aukcyjnym. Jednak po wymianie silniczka (motoreduktora) należy pamiętać, aby "przyuczyć" go np. w Lexii.

A tymczasowo jak rozwiązałem problem (przypomnę - okres wakacyjny, pobyt za granicą)? zdemontowałem motoreduktor odkręcając 3 wkręty, a dźwignię sterowania klapą ustawiłem ręcznie w górnej pozycji (odcięcie "grzania").

To tyle ogólnie. Jeśli konieczne są szczegóły (np. opis demontażu schowka) - służę pomocą.
Powrót do góry
maczo1982

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 22:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4GP 2.0 - AC dwustrefowe, strona pasażera grzeje non-stop


Dziękuje, dostałem się już do motoreduktorów teraz pytanie krok po kroku jak zamontować w nich zestaw naprawczy
Powrót do góry
gadu-gadu
treborsz

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDI Exclusive, 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Kwi 2016, 08:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4GP 2.0 - AC dwustrefowe, strona pasażera grzeje non-stop


Ja nie stosowałem żadnego zestawu naprawczego - nawet nie jestem pewien, czy taki zestaw naprawczy do C4 GP istnieje. Nie miałem wyłamanych żadnych zębatek czy elementów mechanicznych.
Tak jak napisałem - wymieniony został motoreduktor (nawet w trybie "jałowym" nie reagował na sygnały sterujące z konsoli; podmieniony na próbę na inny motoreduktor - jak wspominałem, po prawej stronie są dwa identyczne - działał, ale odwrotnie niż wynikałoby z ustawień: im niższa ustawiona temperatura na konsoli - tym bardziej gorące powietrze - i odwrotnie), a następnie musiał być dodatkowo "przyuczony" w systemie (np. za pomocą Lexii), aby działał prawidłowo.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 29 Kwi 2016, 08:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC4 Picasso

53 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC4

12 900

2009r.

208 300 km

śląskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC3

44 900

2018r.

57 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System