Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Citroen c5 X7 sedan wiązka kabli z komory silnika do wnetrza



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dark7rider

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Kwi 2016, 18:42
Temat postu:

Citroen c5 X7 sedan wiązka kabli z komory silnika do wnetrza


Witam,
poszukuję miejsca w którym mógłbym przeprowadzić bez problemu kabel 20mm z akumulatora do zasilania wzmacniacza audio, który znajdzie się w bagażniku. Przeszukałem dzisiaj komorę silnika, ale nie za wiele tam widać i nie udało mi się znaleźć żadnej "dziury". Proszę o pomoc, może ktoś już montował u siebie zestaw car audio, bardzo chętnie wysłucham porad Wink
Powrót do góry
adamo55

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie
Posiadane auto: C5 X7 2,0HDI 2008
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 20 Kwi 2016, 09:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen c5 X7 sedan wiązka kabli z komory silnika do wnetrza


Wiązka jest prowadzona po lewej stronie (kierowcy) pod szybą, trzeba trochę porozbierac plastików zaczynając od akumulatora, a od kabiny widac ja po demontażu lewego głośnika wysokotonowego. Musze Cię jednak zmartwic bo nic tam nie wciśniesz. Kable są zgrzane w przepuście taka jakby gumą,ja się bałem tego ruszać żeby nie uszkodzić jakiegoś kabla. Wywiercilem dziurę w przegrodzie, z drugiej strony tam gdzie wychodzi wężyk od spryskiwaczy ale trzeba demontowac schowek...
Powrót do góry
dark7rider

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Kwi 2016, 19:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen c5 X7 sedan wiązka kabli z komory silnika do wnetrza


Mógłbym prosić o jakąś fotkę kolego? Biorę się za to w sobotę i chciałbym wiedzieć mniej więcej na czym stoję. Jeszcze mam pytanie, jak wyciągnąć klapę od schowka?
Powrót do góry
adamo55

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie
Posiadane auto: C5 X7 2,0HDI 2008
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 20 Kwi 2016, 22:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen c5 X7 sedan wiązka kabli z komory silnika do wnetrza


ale zdjęcie czego potrzebujesz?
klapę schowka... już nie bardzo pamiętam, ale jest parę śrubek i trzeba rozpiąć taki amortyzator klapy i wtedy wyjdzie. Amortyzator jest połączony z uchwytem prowadzącym klapę.
Ostatnio doszedłem do wniosku, że pojeżdżę jeszcze trochę tym samochodem i też mam ochotę na lepsze audio. Co planujesz zamontować?
Ja myślałem nad wygłuszeniem drzwi i montażem lepszych głośników oczywiście napędzanych wzmacniaczem. Chcę zostawić oryginalne radio więc potrzebny jest wzmacniacz z "wysokim wejściem", właściwie wszystkie elementy mam już dobrane ale zastanawiam się jak z tego wzmacniacza 4 kanałowego będzie działała sygnalizacja parktronica...
bo wydaje mi się, muszę się jeszcze upewnić, że sygnalizacja jest na 4 kanały (cztery głośniki) więc jeden 4 kanałowy wzmacniacz nie będzie działał prawidłowo i potrzebne będą dwa 2 kanałowe - chyba, że są wzmacniacze z 4 kanałowym wejściem hmmm
Powrót do góry
dark7rider

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Kwi 2016, 00:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen c5 X7 sedan wiązka kabli z komory silnika do wnetrza


Na ten moment mam wygłuszone drzwi przednie (co na prawdę warto zrobić), zamontowałem budżetowy zestaw z przodu, Audio System m165. Jak na razie jest dużo lepiej, bas stał się przyjemny dla ucha, nie dudni tak jak w oryginalnych głośnikach.
W sobotę dalsza część pracy, na początek zamontuję wzmacniacz kenwood kac 8405 (szału nie ma ale chcę zobaczyć jaka jest różnica z wzmacniaczem i bez,), kable sygnałowe poprowadzone, został tylko kabelek od zasilania.
Następny etap to zamontowanie subwoofera Audio System HX10SQ wraz z dedykowaną skrzynią zamkniętą. Na sam koniec, jeśli w tym zestawie będzie mi czegoś brakowało planuję zamontować wzmacniacz Audio System R105.4. Na tym myślę, że zakończę moje prace z audio w tym samochodzie.

Co do sygnalizacji parktronica nie powinno być problemów, wzmacniacze 4 kanałowe mają możliwość podpięcia osobno kanałów przednich jak i tylnych. Lecz z mojego punktu widzenia montaż wzmacniacza na tylne głośniki trochę mija się z celem, gdyż i tak muzyki będziesz słuchał z przodu, pozostałe 2 kanały radziłbym przeznaczyć na przykład na podłączenie jakiegoś głośniczka basowego.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Kwi 2016, 00:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adamo55

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie
Posiadane auto: C5 X7 2,0HDI 2008
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 23 Kwi 2016, 10:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen c5 X7 sedan wiązka kabli z komory silnika do wnetrza


Wypadłem z obiegu w temacie car audio...
Rzeczywiście są 4 kanałowe wzmacniacze z 4 wejsciami, tyle że ja skupiłem się na 4 kanałowym wejściu high input i takiego w moich krótkich poszukiwaniach nie znalazłem, a trzeba zastosować wejścia rca i przed nimi konwerter sygnału.
Subwoofera nie będę montował, myślę że wystarczą same drzwi. Mam głośniki jbl serii gto przód tył, mają już parę lat, ale w ostatnim samochodzie w którym robiłem audio grało to zacnie.
Planuje pozostać przy oryginalnej instalacji, wszystko plug&play, wydaje mi się ze średnica kabli jest wystarczająca na moje głośniki, dodatkowo jakas przesciowka za radiem żeby ich nie próć. Pozostaje kwestia wzmacniacza na który nie chce wydać więcej jak 500zl, i zamierzam go zamontować w kabinie... przynajmniej mam taką nadzieje
Ten sprzęt Audio System to chyba nie całkiem taki budżetowy zestaw
Surprised
Powrót do góry
dark7rider

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Kwi 2016, 14:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen c5 X7 sedan wiązka kabli z komory silnika do wnetrza


Głośniczki na przód najtańsze od tego producenta, ale grają bardzo ładnie. Po obiedzie zabieram się za ten kabel do zasilania, zobaczymy co z tego wyjdzie. Very Happy
Ja u siebie w wzmacniaczu wejście hi-input mam 4 kanałowe, tylko że wzmacniacz używany i nie mam jak się podpiąć pod hi level, dlatego pozostają konwertery :/
Powrót do góry
heniecki

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brande-Dania
Posiadane auto: Citroen C5 1.6HDI
Piwa: 9/0
Wysłany: Pon 25 Kwi 2016, 17:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen c5 X7 sedan wiązka kabli z komory silnika do wnetrza


A moze taki wzmak panow zainteresuje nowka nie smigana oddam w dobrej cenie http://www.sonicelectronix.com/item_999_Soundstream-VGA-500.4-Van-Gogh-Series-VGA500.4.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Nadwozie.


CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie

CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC5

24 900

2011r.

133 507 km

śląskie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System